Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Poznańskie Stowarzyszenie Pracy Twórczej obchodziło jubileusz 30-lecia istnienia - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Poznańskie Stowarzyszenie Pracy Twórczej obchodziło jubileusz 30-lecia istnienia
01-06-2011 01:23   Janusz Ludwiczak
Już od trzydziestu lat Poznańskie Stowarzyszenie Pracy Twórczej wpisuje się w kulturalną mapę Grodu Przemysława. W poniedziałek, ta mająca swoją siedzibę na Łazarzu organizacja obchodziła jubileusz 30-lecia istnienia.

W poniedziałek, 30 maja w Klubie Osiedlowym "Krąg" odbyły się obchody 30-lecia założonego w maju 1981 roku Poznańskiego Stowarzyszenia Pracy Twórczej, działającego bez przerwy do dziś.

W ciągu trzech dekad Poznańskie Stowarzyszenie Pracy Twórczej, w którym obecnie działa cyklicznie ponad 30 członków przygotowało liczne wystawy obrazów, rzeźb i gobelinów m.in. w Salonie Posnania, holu Urzędu Wojewódzkiego i Urzędu Miejskiego, wielu galeriach sztuki, a także w Muzeum Rolnictwa w Szreniawie, w Muzeum w Uzarzewie, podczas Dni Komornik, Dni Łazarza.

Przez trzydzieści lat możemy się pochwalić dziesiątkami wystaw, działaniami na rzecz miasta, regionu, osiedla i kultury. Zapisaliśmy się na mapie kulturalnej Poznania. Wśród nas byli ludzie, którzy są swoimi dziełami cenni właśnie dla kultury miasta, chociażby Klemens Raczak - kolekcjoner i twórca ekslibrysów. Organizowaliśmy i organizujemy wiele wystaw. Każda jest unikatowa w swoim rodzaju - mówi Izabella Hermanowska, prezes Poznańskiego Stowarzysznia Pracy Twórczej.

Podczas uroczystości statuetki i podziękowania za wieloletnią współpracę zostały wręczone m.in. Lidii Dudziak - Radnej Miasta Poznania, Marii Łazarz - Przewodniczącej Zarządu Rady Osiedla Święty Łazarz, Jerzemu Babiakowi i Józefowi Żeleńskiemu z Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald i Januszowi Hellerowi - kierownikowi Klubu Osiedlowego "Krąg". Podziękowania otrzymali też zasłużeni członkowie stowarzyszenia oraz ludzie kultury.


Komentarze (1)

06-01-2012 10:15:37
CHRISTIANA
BRAWO KRĄG !!!SERDECZNIE POZDRAWIAMY PANA DYREKTORA-KIEROWNIKA JANUSZA HELLERA.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lip

do 20-07-2019
20:00
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni
(w godz. 20:00-2:00)

24

lip

10:00
Palmiarnia Park Wilsona
Pokazy filmu "Był sobie las"

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Birdman" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

25

lip

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Kształt wody" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

26

lip

18:00
Kościół Św. Anny ul. Matejki/Limanowskiego 13
Odpust parafialny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: