Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Poznańskie Stowarzyszenie Pracy Twórczej obchodziło jubileusz 30-lecia istnienia - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Poznańskie Stowarzyszenie Pracy Twórczej obchodziło jubileusz 30-lecia istnienia
01-06-2011 01:23   Janusz Ludwiczak
Już od trzydziestu lat Poznańskie Stowarzyszenie Pracy Twórczej wpisuje się w kulturalną mapę Grodu Przemysława. W poniedziałek, ta mająca swoją siedzibę na Łazarzu organizacja obchodziła jubileusz 30-lecia istnienia.

W poniedziałek, 30 maja w Klubie Osiedlowym "Krąg" odbyły się obchody 30-lecia założonego w maju 1981 roku Poznańskiego Stowarzyszenia Pracy Twórczej, działającego bez przerwy do dziś.

W ciągu trzech dekad Poznańskie Stowarzyszenie Pracy Twórczej, w którym obecnie działa cyklicznie ponad 30 członków przygotowało liczne wystawy obrazów, rzeźb i gobelinów m.in. w Salonie Posnania, holu Urzędu Wojewódzkiego i Urzędu Miejskiego, wielu galeriach sztuki, a także w Muzeum Rolnictwa w Szreniawie, w Muzeum w Uzarzewie, podczas Dni Komornik, Dni Łazarza.

Przez trzydzieści lat możemy się pochwalić dziesiątkami wystaw, działaniami na rzecz miasta, regionu, osiedla i kultury. Zapisaliśmy się na mapie kulturalnej Poznania. Wśród nas byli ludzie, którzy są swoimi dziełami cenni właśnie dla kultury miasta, chociażby Klemens Raczak - kolekcjoner i twórca ekslibrysów. Organizowaliśmy i organizujemy wiele wystaw. Każda jest unikatowa w swoim rodzaju - mówi Izabella Hermanowska, prezes Poznańskiego Stowarzysznia Pracy Twórczej.

Podczas uroczystości statuetki i podziękowania za wieloletnią współpracę zostały wręczone m.in. Lidii Dudziak - Radnej Miasta Poznania, Marii Łazarz - Przewodniczącej Zarządu Rady Osiedla Święty Łazarz, Jerzemu Babiakowi i Józefowi Żeleńskiemu z Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald i Januszowi Hellerowi - kierownikowi Klubu Osiedlowego "Krąg". Podziękowania otrzymali też zasłużeni członkowie stowarzyszenia oraz ludzie kultury.


Komentarze (1)

06-01-2012 10:15:37
CHRISTIANA
BRAWO KRĄG !!!SERDECZNIE POZDRAWIAMY PANA DYREKTORA-KIEROWNIKA JANUSZA HELLERA.
Aktualności
Niezapominajka
21

wrz

do 23-09-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi stomatologiczne "Cede"

do 22-09-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

Skwer Eki z Małeki (Małeckiego/Łukaszewicza/Graniczna)
"Psy psom" - rzeźba psów dla psów
w godz. 12:00-16:00

Skwer Eki z Małeki (Małeckiego/Łukaszewicza/Graniczna)
Park(ing) Day Poznań 2019

22

wrz

12:00
Rynek Łazarski
Sprzątanie Łazarza
zbiórka: Skwer Kazimierza Nowaka (Lejek Łazarski

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: