Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zielono-żółte Tramino za kilka dni będzie jeździć Głogowską - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zielono-żółte Tramino za kilka dni będzie jeździć Głogowską
25-05-2011 01:13   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek w zajezdni przy ul. Głogowskiej został uroczyście zaprezentowany tramwaj Solaris Tramino. Pierwsza z 45 nowych bimb już za kilka dni będzie kursować na trasie linii nr 14.

Pierwszy z 45 zakupionych przez MPK tramwajów Tramino, jakie wyprodukował Solaris ma już w tym tygodniu wozić regularnie pasażerów. Według zapewnień MPK Tramino będzie jeździć na trasie "czternastki", a co za tym idzie nowy tramwaj będzie jeździł przez Łazarz, ulicą Głogowską.

Tramwaj S105P, czyli Tramino ma prawie 32 metry długości, składa się z pięciu członów i jest w całości niskopodłogowy oraz klimatyzowany. Pojazd na pokład może zabrać 229 pasażerów, w tym 48 na miejscach siedzących.

Każdy wagon wyposażony będzie w dwa biletomaty, dzięki czemu pasażerowie nie będą musieli już szukać kiosków czy automatów biletowych, w których kupią bilety na przejazd tramwajem.

Nowatorskim rozwiązaniem zastosowanym we wnętrzu tramwaju są specjalne szyny, do których zamocowano siedzenia. Dzięki temu możliwa jest ich szybka wymiana, dołożenie kolejnych lub zmiana ich ustawienia.

Kolejną ciekawostką nowej bimby jest to, że posiada najszersze w Europie drzwi, których wymiar wynosi 1,5 metra.

Jeden pojazd kosztuje 2 mln euro. W sumie Poznańskie MPK za nowe tramwaje zapłaci 314 mln zł, z czego 156 mln zł pokryła Unia Europejska.

Tramwaje Tramino S105P produkowane są w halach produkcyjnych Solarisa w Środzie Wielkopolskiej i na poznańskim Junikowie. Przy produkcji tramwajów zatrudnionych jest 300 pracowników.


Fot: Katarzyna Lesińska/MPK Poznań Sp. z o.o. (0), Piotr Rychter/lepszypoznan.pl (1-).
Zdjęcia dzięki uprzejmości portalu www.lepszypoznan.pl oraz MPK Poznań Sp.z o.o.

ZOBACZ TAKŻE: Pierwszy z 45 Tramino w zielono-żółtych barwach jest już na Głogowskiej

ZOBACZ TAKŻE: Moderus Beta zadebiutował na trasie "13-tki"

Komentarze (1)

25-05-2011 14:49:30
iwo
dlaczego wszystkie niskopodłogowe tramwaje jeżdżą na trasie 14-stki ? Rozumiem że to trasa PST itp. ale istnieją również inne linie , po których te tramwaje były by również bardzo przydatne...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: