Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W oficynie kamienicy przy Głogowskiej otwarto Galerię Raczej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W oficynie kamienicy przy Głogowskiej otwarto Galerię Raczej
20-05-2011 13:48   Janusz Ludwiczak
W sobotni wieczór, w oficynie kamienicy przy ul. Głogowskiej 53 otwarto Galerię Raczej. Stało się tak, dzięki akcji ZKZL "Lokal za złotówkę".

Galeria Raczej została otwarta w sobotę. Gościem specjalnym był Przemysław Kwiek, rzeźbiarz, autor instalacji, filmów, interwencji, performer, akcjoner i malarz.

Na stworzenie nowej galerii wpadli Agnieszka Szablikowska i Łukasz Trusewicz, studenci Uniwersytetu Artystycznego (dawniej Akademii Sztuk Pięknych), którzy skorzystali z programu wynajmu miejskich powierzchni "Lokal za złótówkę", ogłoszonego przez Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych. Warunkiem wynajmu lokalu, na preferencyjnych zasadach był jedynie jego remont, który zajął artystom osiem miesięcy.

Chcieliśmy znaleźć miejsce na pracownię. Z puli lokali ZKZL-u nie było miejsc, które nadawałyby się na pracownię. Gdy w styczniu zobaczyłem to miejsce, zacząłem się starać, by je przejąć - mówi Łukasz Trusewicz.

Remont zajął nam około 8 miesięcy, głównie rękami i własną siłą Łukasza. Nie było łatwo pozyskać ten lokal. Wymagało to masę formalności. O lokal staraliśmy się półtora roku, ale udało się - dodaje Agnieszka Szablikowska.

Galeria Raczej będzie nakierowana przede wszystkim na sztukę współczesną.
Miejsce, którego nie ma w Poznaniu będzie nakierowane na działania efemeryczne, czyli performance. Będzie tutaj też mały warsztat rzeźbiarski - wyjaśnia Łukasz Trusewicz.

Artyści i właściciele chcą, by Galeria Raczej była otwarta dla wszystkich mieszkańców Łazarza.

Jesteśmy na Łazarzu i chcielibyśmy stworzyć nowe miejsce, w którym miejscowa ludność mogłaby mieć kontakt ze sztuką współczesną. Takich miejsc jest mało. Chcemy, żeby to miejsce było otwarte dla każdego. To nie będzie miejsce zamknięte. Chcielibyśmy też zaprosić samych mieszkańców, żeby sami zaproponowali w jaki sposób widzieliby to miejsce - tłumaczy Agnieszka Szablikowska.


Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

gru

do 06-12-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych
ODWOŁANE

02

lut

do 05-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Budma

11

lut

do 14-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: