Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pierwszy z 45 Tramino w zielono-żółtych barwach jest już na Głogowskiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pierwszy z 45 Tramino w zielono-żółtych barwach jest już na Głogowskiej
29-04-2011 10:54   Janusz Ludwiczak
Od soboty pierwszy z 45 nowych tramwajów Tramino wyprodukowanych przez Solarisa i zakupionych przez MPK stacjonuje w zajezdni przy ul. Głogowskiej.

W nocy z piątku, na sobotę tuż przed godz. 1 do zajezdni przy ul. Głogowskiej trafił pierwszy z 45 nowych tramwajów Tramino, jakie dla Poznania produkują zakłady Solaris.

W zajezdni pojazd przystosowywany jest do ruchu pasażerskiego. Tramino w zielono-żółtych barwach na poznańskie torowiska wyjedzie dopiero po otrzymaniu homologacji.

Tramwaj nie jest jeszcze własnością MPK. Firma Solaris przystosowuje tramwaj do zasilania z sieci trakcyjnej, gdyż takiej możliwości nie ma w swoim zakładzie - tłumaczy Iwona Gajdzińska, rzecznik prasowy MPK.

W kolejnych tygodniach do zajezdni przy Głogowskiej przewożone będą kolejne nowe tramwaje wyprodukowane dla MPK przez firmę Solaris. W czerwcu na ulice wyjedzie pierwszy Tramino, który będzie regularnie wozić pasażerów. Za rok o tej porze po Poznaniu będzie jeździć już komplet 45 nowych bimb.

Natomiast już za kilkanaście dni na trasę wyjedzie pierwszy z siedmiu tramwajów Moderus Beta.


Komentarze (2)

29-04-2011 21:45:54
KJN
A ja nie mogę się doczekać kiedy będzie na 15
29-04-2011 14:37:57
kpm
Już nie mogę się doczekać kiedy wyjedzie na trasę 14
Aktualności
Niezapominajka
17

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Kazachstan" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

18

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz" - impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach p

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Koziołek Matołek" - spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru Krokodyl

20

cze

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Ogrodniczy
wstęp bezpłatny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: