Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Policja dla niepełnosprawnych - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Policja dla niepełnosprawnych
26-04-2011 00:45   redakcja, asp.szt.Maciej Nowak
Przed świętami wielkanocnymi policjanci z grunwaldzkiego komisariatu przeprowadzili działania w rejonie centrów handlowych, podczas których informowali kierowców o sposobach zabezpieczenia mienia znajdującego się w pojazdach parkowanych na parkingach niestrzeżonych przed kradzieżami.

Prawie każdy z nas lubi podróżować. Jednym z ważniejszych środków komunikacji jest samochód. Posiadanie go na własność ułatwia nam przemieszczanie. Niestety jego zakup często wiążę się z poważnym wydatkiem dla naszego domowego budżetu. Dlatego strata pojazdu w wyniku kradzież jest dla nas wyjątkowo uciążliwa.

Jak ustrzec się przed kradzieżą pojazdu lub włamaniem do niego?
Starajmy się zawsze być przezorni i nie ułatwiajmy działania złodziejowi.

Samochód powinien być w miarę możliwości zaparkowany na parkingu strzeżonym. Jeżeli nie ma takiej możliwości powinno to być miejsce bardzo dobrze widoczne dla otoczenia, dobrze oświetlone i w pobliżu budynków mieszkalnych. Zapewnia nam to tzw. nadzór społeczny nad naszym mieniem. Przypominali o tym, że pojazd powinien posiadać zabezpieczenia, a najlepiej kombinację dwóch lub więcej zabezpieczeń przeciw kradzieżowych. Ponadto pozostawiając pojazd należy sprawdzić czy wszystkie okna i drzwi są zamknięte. Włączyć alarm i uruchomić wszystkie inne posiadane w pojeździe zabezpieczenia przeciw kradzieżowe. W żadnym wypadku nie należy pozastawiać w pojeździe na widocznym miejscu żadnych przedmiotów takich jak: torby, plecaki. Przedmioty te powinny znajdować się w bagażniku. Ani na chwilę opuszczając samochód nie wolno pozostawiać w nim kluczyków i dokumentów. Dokumenty i kluczyki powinno się chować do wewnętrznej kieszeni ubrania, a w domu odkładać w bezpieczne miejsce z dala od drzwi wejściowych.

Ponadto policjanci przypominali o zakazie parkowania pojazdami na miejscach dla osób niepełnosprawnych.

O wszelkich nieprawidłowościach i podejrzeniach w zakresie naszego bezpieczeństwa informujmy Policję w tym pod specjalnie uruchomionym numerem telefonu: 800 130 334.

Z dniem 4 września 2010 r. zaczęła obowiązywać uchwalona w dniu 22 lipca 2010 r. ustawa o zmianie ustawy: Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z2010 r., nr 152 poz. 1018).

Policjanci reagują na łamanie przepisów ruchu drogowego na drogach wewnętrznych w tym na parkingach znajdujących się przy centrach handlowych. W miejscach tych bardzo często kierowcy nie mający takich uprawnień parkują na miejscach przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Poprzez takie zachowanie utrudniają, a często wręcz uniemożliwiają osobom niepełnosprawnym załatwienie swoich spraw w tym zrobienie zakupów. Kierowcy otrzymywali też materiały prewencyjne dotyczące omówionych tematów.

Asp. szt. Maciej Nowak
Wydział Prewencji
KP Poznań - Grunwald


Fot: Komisariat Policji Poznań-Grunwald

Komentarze (1)

03-05-2011 10:07:28
poznaniak
zabrac tego glinę . to jest .... oraz ... niech zdejme ten mundur , bo to ....
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
01

mar

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo ekumeniczne z okazji Światowego Dnia Modlitwy

02

mar

do 03-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Rybobamia" - targi wędkarskie (od 01.03.)
"Look" - targi fryzjerskie
"beautyVision" - targi kosmetyczne

08

mar

do 10-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznańskie Targi Książki
Targi edukacyjne
wstęp wolny

10

mar

Palmiarnia Park Wilsona
Pokaz kotów rasowych
w godz. 10:00-15:00 (wstęp w ramach biletu do Palmiarni)

12

mar

do 14-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Expo" - targi sportowe: bieg | aktywność | motywacja

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: