Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Prawosławni także obchodzą Wielkanoc. W Cerkwii na Marcelińskiej odprawiono 4-godzinne nabożeństwo - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Prawosławni także obchodzą Wielkanoc. W Cerkwii na Marcelińskiej odprawiono 4-godzinne nabożeństwo
24-04-2011 22:52   Janusz Ludwiczak
W tym roku, w tym samym czasie co katolicy Wielkanoc obchodzą także prawosławni. W Wielką Sobotę o godz. 23:30 w Cerkwi przy ul. Marcelińskiej odprawiono nabożeństwo, które zakończyło się przed godz. 4 rano.

Wspólna Wielkanoc dla katolików i prawosławnych zdarza się raz na kilka lat. Zdarza się tak dlatego, gdyż wyznawcy obrządku greckiego posługują się kalendarzem juliańskim, zaś wyznawcy obrządku łacińskiego - kalendarzem gregoriańskim.

W Wielką Sobotę o godz. 23:30 prawosławni spotkali się na nabożeństwie, które zakończyło się przed godz. 4. W tym czasie wierni przeszli m.in. w procesji wokół świątyni, a ks. Paweł Minajew, proboszcz Cerkwi św. Mikołaja przy ul. Marcelińskiej poświęcił chleb paschalny, a także potrawy (które katolicy święcą popołudniu w Wielką Sobotę), z którymi prawosławni wrócili do domów, na wielkanocne śniadanie.

Natomiast w Wielki Piątek wspominali śmierć Jezusa Chrystusa na krzyżu obrzędem złożenia całunu do grobu.

Wielkanoc obchodzą też protestanci, którzy spotykali się w kościele pw. Łaski Bożej przy ul. Obozowej (w pobliżu Ronda Jeziorańskiego). W Wielki Czwartek wierni wyznania ewangelicko-augsburskiego spotkali się na wieczornej modlitwie paschalnej, w Wielki Piątek na nabożeństwie.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
13

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Rumunia - impreza z cyklu: "Przez żołądek do kultury". Spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu.
Impreza organizowana przez Klub Krąg, we

15

lis

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu piosenki obcojęzycznej

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Jak w przedwojennym kabarecie" - spektakl muzyczny dla dorosłych
Scenariusz i wykonanie: Michał Grudziński i Andrzej Lajborek (aktorzy Teatru Nowego). Spektakl w ramach projektu "W Łazarskim Kręg

16

lis

do 17-11-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Hobby" - spotkania ludzi z pasją

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Mamma Mia! Smaczne nuty prosto z Włoch!" - spektakl muzyczny dla dzieci w wykonaniu Teatru Mozaika w ramach projektu "W Łazarskim Kręgu" realizowanego ze środków finansowych Miasta Poznania.
Wstę

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: