Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Szybki tramwaj do Dworca Zachodniego to nie taka PeSTka - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Szybki tramwaj do Dworca Zachodniego to nie taka PeSTka
19-04-2011 01:14   Janusz Ludwiczak
Coraz więcej wskazuje na to, że PeSTka nie dojedzie do Dworca Zachodniego i dalej do ulicy Głogowskiej na Euro 2012. Prezydent Grobelny odwołał nadzwyczajną sesję, podczas której radni miejscy mieli uchwalić dodatkowe pieniądze na tą inwestycje.

W poniedziałek Prezydent Poznania, Ryszard Grobelny poinformował, że wycofał wniosek o zorganizowanie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. Radni mieli uchwalić dodatkowe pieniądze na wydłużenie szybkiego tramwaju do Dworca Zachodniego i dalej w ulicę Głogowską. Pisaliśmy o tym w artykule: "Radni zadecydują czy PeSTka dojedzie do Dworca Zachodniego".

Kosztorys przedstawiony przez miasto jest dobry. Ceny proponowane przez firmy, które chcą się podjąć wykonania tej inwestycji są nieuzasadnione. Nie chcę sugerować, że firmy, które złożyły oferty przetargowe, wykorzystują obecną sytuację. Poznania nie stać, by płacić więcej za przedłużenie PST tylko dlatego, by zdążyć do Euro. Jeśli prace trzeba będzie przedłużyć np. o pół roku, a cena będzie taka, jak zakładaliśmy - będzie to rozwiązanie do rozważenia - mówił w poniedziałek Ryszard Grobelny, Prezydent Poznania.

Prezydent Grobelny uważa, że miasto nie może ulegać dyktatowi i naciskom firm wykonawczych, które korzystając z Euro2012 chcą mieć okazję do większego zarobku.

Jest to kluczowa inwestycja dla komunikacji miasta, ale nie za wszelką cenę przed mistrzostwami Euro - dodał prezydent Grobelny.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

paź

do 23-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Poleco" - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska Targi
"Eco-Trends" - targi ekologiczne
ODWOŁANE

23

paź

do 25-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów ZabytkowychODWOŁANE

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Zobacz, posłuchaj, zaśpiewaj, jak ciekawa jest… Wielkopolska!
- spektakl muzyczny dla dzieci w wykonaniu "Teatru Mozaika"

24

paź

11:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 3-6 lat.Akcja twórcza z książką "Ćmony i Smeśki" w ramach 23. Biennale Sztuki dla Dziecka „Spotkanie jako sztuka”
(zapisy na dom.bajek.poznan@gmai

27

paź

18:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Edward Stachura klasycznie i elektronicznie" - recital piosenek E.Stachury w wykonaniu Dominiki Dobrosielskiej i Michała Rukszy w Klubie Krąg
Bezpłatne wejściówki do odbioru w Klubie Krąg od dnia

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: