Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Piesi nie mieszczą się na wysepce przy Moście Dworcowym. Co dalej z przejściem podziemnym? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Piesi nie mieszczą się na wysepce przy Moście Dworcowym. Co dalej z przejściem podziemnym?
18-04-2011 01:16   Janusz Ludwiczak
Co raz więcej osób ma problem z przejściem przez przejście dla pieszych przez ul. Roosevelta, od Targów na Most Dworcowy.

Co raz więcej osób decyduje się przechodzić na czerwonym świetle, na przejściu dla pieszych przy Moście Dworcowym, gdyż nie można zmieścić się na wysepce, znajdującej się pomiędzy Mostem Dworcowym, a przystankiem tramwajowym.

Kłopot z tłoczeniem się pieszych na wysepce to nie jedyny problem tego przejścia. Wiele osób przechodzi na czerwonym świetle, często przed jadącym tramwajem.

Sprawą niebezpiecznego przejścia przy Moście Dworcowym mają zająć się niebawem radni z komisji bezpieczeństwa i porządku publicznego. Koncepcję rozwiązania problemu planuje przygotować też ZDM.

Tymczasem nie wiadomo kiedy do użytku zostanie oddane przejście podziemne pod ulicą Roosevelta. Na początku lat 90., kiedy oddano do użytku nowy Most Dworcowy (nitkę północną) udało się wybudować fragment podziemnego przejścia. Do dziś ani razu nie były używane schody, które prowadzą do widma. Drugi fragment przejścia podziemnego wybudowały już Międzynarodowe Targi Poznańskie, przy okazji budowy Holu Wschodniego. Brakuje tylko ok. 500-metrowego łącznika oraz schodów prowadzących z przystanków tramwajowych.


Komentarze (2)

18-04-2011 11:24:14
kaśka
Aż się prosi by dokończyć budowę tego przejścia dla pieszych, zwłaszcza, że z 1 i 2 strony wejście jest zrobione.
18-04-2011 09:11:22
Slawek
Za podziemne przejścia serdecznie dziękuję - zdaniem PINB ponad połowa przejść nadaje się do remontu. Wystarczy ustawić odpowiednio światła na początek. Pomysł spychania pieszych, najczęściej z tobołami pod ziemię ma się nijak do koncepcji uspokajania ruchu, która jak się nie mylę ma zawitać w ten rejon w 2013. Ale że mamy Zrobimy Dobrze Motoryzacji, to jest jak jest. Do rozwiązania w tym miejscu jeszcze szerokość i długość przystanku, tak by 2 tramwaj nie blokował przejścia i by nie trzeba było się na przystanku przeciskać.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

paź

do 24-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA - Poznań Game Arena 2021 - targi gier i multimediów
"Optyka" - targi optyczne

26

paź

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert "Jesień idzie" w wykonaniu Klubu Szyderców Bis

27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

04

lis

do 06-11-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Special Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: