Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Piesi nie mieszczą się na wysepce przy Moście Dworcowym. Co dalej z przejściem podziemnym? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Piesi nie mieszczą się na wysepce przy Moście Dworcowym. Co dalej z przejściem podziemnym?
18-04-2011 01:16   Janusz Ludwiczak
Co raz więcej osób ma problem z przejściem przez przejście dla pieszych przez ul. Roosevelta, od Targów na Most Dworcowy.

Co raz więcej osób decyduje się przechodzić na czerwonym świetle, na przejściu dla pieszych przy Moście Dworcowym, gdyż nie można zmieścić się na wysepce, znajdującej się pomiędzy Mostem Dworcowym, a przystankiem tramwajowym.

Kłopot z tłoczeniem się pieszych na wysepce to nie jedyny problem tego przejścia. Wiele osób przechodzi na czerwonym świetle, często przed jadącym tramwajem.

Sprawą niebezpiecznego przejścia przy Moście Dworcowym mają zająć się niebawem radni z komisji bezpieczeństwa i porządku publicznego. Koncepcję rozwiązania problemu planuje przygotować też ZDM.

Tymczasem nie wiadomo kiedy do użytku zostanie oddane przejście podziemne pod ulicą Roosevelta. Na początku lat 90., kiedy oddano do użytku nowy Most Dworcowy (nitkę północną) udało się wybudować fragment podziemnego przejścia. Do dziś ani razu nie były używane schody, które prowadzą do widma. Drugi fragment przejścia podziemnego wybudowały już Międzynarodowe Targi Poznańskie, przy okazji budowy Holu Wschodniego. Brakuje tylko ok. 500-metrowego łącznika oraz schodów prowadzących z przystanków tramwajowych.


Komentarze (2)

18-04-2011 11:24:14
kaśka
Aż się prosi by dokończyć budowę tego przejścia dla pieszych, zwłaszcza, że z 1 i 2 strony wejście jest zrobione.
18-04-2011 09:11:22
Slawek
Za podziemne przejścia serdecznie dziękuję - zdaniem PINB ponad połowa przejść nadaje się do remontu. Wystarczy ustawić odpowiednio światła na początek. Pomysł spychania pieszych, najczęściej z tobołami pod ziemię ma się nijak do koncepcji uspokajania ruchu, która jak się nie mylę ma zawitać w ten rejon w 2013. Ale że mamy Zrobimy Dobrze Motoryzacji, to jest jak jest. Do rozwiązania w tym miejscu jeszcze szerokość i długość przystanku, tak by 2 tramwaj nie blokował przejścia i by nie trzeba było się na przystanku przeciskać.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

paź

do 23-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Poleco" - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska Targi
"Eco-Trends" - targi ekologiczne
ODWOŁANE

23

paź

do 25-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów ZabytkowychODWOŁANE

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Zobacz, posłuchaj, zaśpiewaj, jak ciekawa jest… Wielkopolska!
- spektakl muzyczny dla dzieci w wykonaniu "Teatru Mozaika"

24

paź

11:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 3-6 lat.Akcja twórcza z książką "Ćmony i Smeśki" w ramach 23. Biennale Sztuki dla Dziecka „Spotkanie jako sztuka”
(zapisy na dom.bajek.poznan@gmai

27

paź

18:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Edward Stachura klasycznie i elektronicznie" - recital piosenek E.Stachury w wykonaniu Dominiki Dobrosielskiej i Michała Rukszy w Klubie Krąg
Bezpłatne wejściówki do odbioru w Klubie Krąg od dnia

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: