Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

MPK zaprasza w rejs zabytkową bimbą do Muzeum Komunikacji - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
MPK zaprasza w rejs zabytkową bimbą do Muzeum Komunikacji
17-04-2011 00:56   Janusz Ludwiczak
W niedzielę zainaugurowane zostaną kursy linii turystycznych, na które zaprasza Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne i Klub Miłośników Pojazdów Szynowych. W każdą niedzielę, aż do końca września o godz. 13, 15 i 17 będzie można zobaczyć Łazarz z okien zabytkowej bimby oraz zwiedzić Muzuem Komunikacji i zajezdnię tramwajową przy ulicy Głogowskiej.

Poznaniacy i turyści będą mogli znów przejechać się zabytkową bimbą lub słynnym "ogórkiem". Po zimowej przerwie na swoje trasy w każdą niedzielę powraca linia turystyczna nr 0, która obsługiwana będzie m.in. zabytkowym tramwajem typu N+ND (popularną "eNką") oraz linia turystyczna na 100, którą zasili słynny "ogórek", czyli autobus marki Jelcz O43.

Łazarz z okna zabytkowej bimby i zwiedzanie Muzeum Komunikacji
Kursy linii turystycznych nr 0 i 100 odbywać będą się w każde niedzielne popołudnie aż do końca września.

O godz. 13:00, 15:00 i 17:00 z pod zajezdni przy ulicy Gajowej odjeżdżać będzie zabytkowy tramwaj N+ND, który przez Rondo Kaponiera i ulicę Głogowską dowiezie nas do Muzeum Komunikacji. W ciągu 20 minut będzie można zwiedzić nie tylko Muzeum Komunikacji, ale i zajezdnię tramwajową przy ulicy Głogowskiej.

Natomiast o godz. 14:00 i 16:00 "zerówka" umożliwi zwiedzanie miasta w ramach wycieczki "Poznaj Poznań z okien zabytkowej bimby". Trasa zabytkowej bimby prowadzić będzie obok Starego ZOO, przez Rondo Kaponiera, Zamek, Stary Browar, Wildę, Most Św.Rocha i ścisłe centrum miasta.

Ponadto w każdą niedzielę o godz. 13:00, 14:00, 15:00, 16:00 i 17:00 z ulicy Gajowej w 40-minutowy rejs po Poznaniu wyruszać będzie słynny czerwony "ogórek". Trasa prowadzić będzie podobnie jak w latach ubiegłych przez Św. Marcin, Muzeum Narodowe, Stary Browar, Most Św. Rocha, Śródkę, obok Katedry i przez Plac Wolności.

Bilety w cenie 3 złotych ulgowy i 4 zł (normalny) będzie można nabyć u konduktora. Natomiast bilet jednorazowy za 25 złotych umożliwia skorzystanie zarówno z linii turystycznej nr 0 oraz 100, a także do przejazdu Kolejką Parkową "Maltanka".

Linie turystyczne po raz pierwszy wyjechały na ulice miasta 12 lat temu. Od 2005 roku tabor zasila zabytkowy Jelcz - "ogórek". Oferta ta na stałe wpisała się w krajobraz stolicy Wielkopolski - stając się atrakcją dla turystów, a także miejscem spędzania wolnego czasu dla mieszkańców Poznania i ich rodzin.


Komentarze (1)

17-04-2011 10:46:52
poznaniak
fajne ja tam nie byłem Bo zawsze zamknięte
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
29

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
In memoriam Sat- Poz- Łazarski Wieczór Zaduszkowy poświęcony pamięci Zygmunta Dreżewskiego i innym zacnym mieszkańcomODWOŁANE

03

lis

do 06-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje Technologie Maszyny
"3D Solutions" - Targi Druku i Skanu Trójwymiarowego
Targi Logistyki Magazynowania i Transportu
ODWOŁANE

08

lis

11:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
XX Festiwal Muzyki Pasyjnej i Paschalnej - koncert festiwalowy: motyw Stabat Mater w kompozycjach Bacha, Pergolesiego i Koszewskiego
Ze względu na ograniczenia związane z „czerwoną strefą” w konc

17

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Stone" - targi kamieniarskie
"Glass" - targi szkła
ODWOŁANE

18

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Instalacyjne
Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa
"Poznań Drone Expo"
ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: