Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Urzędników problemy z Pestką" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Urzędników problemy z Pestką"
16-04-2011 01:06   Janusz Ludwiczak
Trzy poznańskie stowarzyszenia: "Inwestycje dla Poznania", "My-Poznaniacy" oraz "Mobilny Poznań" wydały wspólne oświadczenie "Urzędników problemy z Pestką", które napłynęło także do redakcji portalu lazarz.pl

"Urzędników problemy z Pestką" - OŚWIADCZENIE WSPÓLNE
Stowarzyszenie „Inwestycje dla Poznania”
Stowarzyszenie Mobilny Poznań
Stowarzyszenie My-Poznaniacy

Trasę Poznańskiego Szybkiego Tramwaju otwarto w 1997 roku. W ciągu kilkunastu miesięcy okazało się, że bije ona rekordy popularności. Wiele osób z północnej części miasta przesiadło się z samochodów do środków komunikacji publicznej. Chwilę po otwarciu trasy okazało się jednak, że jej najsłabszym ogniwem jest rozjazd przed Mostem Teatralnym, czyli miejsce połączenia ze standardową siecią tramwajową. Konsekwencją stały się częste zastoje w ruchu – od kilkuminutowych do dłuższych, bardziej uciążliwych. Rozwiązanie problemu było (i nadal jest) bardzo proste – to przedłużenie trasy do Dworca PKP wraz z możliwością wjazdu w ul. Głogowską. Diagnozę tę postawiono jeszcze przed rozpoczęciem użytkowania PST; w 1994 roku została ona przyjęta przez Radę Miasta jako część miejscowego Planu Ogólnego Zagospodarowania Przestrzennego, a potwierdzono ją w Polityce Transportowej Poznania z 1999 roku.

Niestety władze miasta całkowicie zignorowały ten problem. Niemal 10 lat później (w 2007 r.) Poznań otrzymał przywilej organizacji EURO 2012. Przedłużenie Pestki stało się jedną z najbardziej palących potrzeb i sztandarowych projektów modernizacyjnych. Władze miasta – jak się okazuje – ponownie nie podeszły do tematu profesjonalnie, pozostawiając wykonanie tej ważnej inwestycji na ostatnią chwilę! Najdotkliwiej zemściło się to na nas – podatnikach: przetarg wykazał, że koszt inwestycji jest niedoszacowany. Przypuszczalnie nagły wzrost ceny wynika z faktu jej spóźnionej i pospiesznej realizacji. To konsekwencja lekkomyślnego podejścia do planowania inwestycji i urzędniczej nieudolności.

Skoro brakuje pieniędzy, apelujemy do władz i radnych – zacznijcie Państwo gospodarować racjonalnie! W ostatnim czasie przeznaczyli Państwo pieniądze na wiadukty-widma III ramy komunikacyjnej, której budowę w najbliższych latach uniemożliwiają braki budżetowe. Nasze organizacje reprezentują różne stanowiska na temat samej koncepcji realizacji III ramy (My-P w obecnie planowanym przebiegu i klasie – przeciw, IdP – za), jesteśmy jednak zgodni co do racjonalizacji wydatków. Istnieje wiele pilniejszych inwestycji – zarówno w obszarze komunikacji publicznej (trasy tramwajowe – np. PST), jak też indywidualnej (drogi, wiadukty np. na Dębcu). Nie ma sensu budować wiaduktów nad nieistniejącą trasą III ramy. Pieniądze należy przeznaczyć na ulepszenie komunikacji w mieście w perspektywie najbliższych lat.

Proponujemy, żeby przesunąć fundusze z budowy widmowych wiaduktów na przedłużenie trasy PST. Jest to inwestycja zdecydowanie Poznaniowi potrzebna. Problemy budżetowe powodują, że nie stać nas na dalsze zadłużanie miasta. Najwyższy czas na racjonalizację wydatków i odpowiedzialne planowanie inwestycji.

Stowarzyszenie My-Poznaniacy, Prezes Zarządu, Arleta Matuszewska
Stowarzyszenie Mobilny Poznań, Prezes Zarządu, Kamil Hajdukiewicz
Stowarzyszenie „Inwestycje dla Poznania”, Prezes Zarządu, Paweł Sowa


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

paź

do 23-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Poleco" - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska Targi
"Eco-Trends" - targi ekologiczne
ODWOŁANE

23

paź

do 25-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów ZabytkowychODWOŁANE

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Zobacz, posłuchaj, zaśpiewaj, jak ciekawa jest… Wielkopolska!
- spektakl muzyczny dla dzieci w wykonaniu "Teatru Mozaika"

24

paź

11:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 3-6 lat.Akcja twórcza z książką "Ćmony i Smeśki" w ramach 23. Biennale Sztuki dla Dziecka „Spotkanie jako sztuka”
(zapisy na dom.bajek.poznan@gmai

27

paź

18:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Edward Stachura klasycznie i elektronicznie" - recital piosenek E.Stachury w wykonaniu Dominiki Dobrosielskiej i Michała Rukszy w Klubie Krąg
Bezpłatne wejściówki do odbioru w Klubie Krąg od dnia

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: