Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Cztery miesiące prezydent Grobelny i radny Wośkowiak zachęcali do udziału w wyborach samorządowych - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Cztery miesiące prezydent Grobelny i radny Wośkowiak zachęcali do udziału w wyborach samorządowych
14-04-2011 01:06   Janusz Ludwiczak
Dopiero po naszej interwencji zniknął baner reklamowy Komitetu Wyborczego Wyborców Ryszarda Grobelnego, który wisiał na ścianie wieżowca przy ul. Głogowskiej 113-118 od początku listopada.

Po raz pierwszy o tej sprawie pisaliśmy już w styczniu, w artykule "Prezydent i radni dalej zachęcają do wyborów".

Przez cztery miesiące na ścianie wieżowca przy ul. Głogowskiej 113/118 wisiał, na którym prezydent Poznania, radny Wojciech Wośkowiak i ówczesny kandydat Ryszard Śliwa zachęcali do głosowania w wyborach samorządowych na listę Komitetu Wyborczego Wyborców Ryszarda Grobelnego "Jeszcze więcej dla Poznania".

Zawieszenie tego baneru zlecił Komitet Wyborczy Wyborców Ryszarda Grobelnego, który tuż po II turze wyborów samorządowych zawiesił swoją działalność. Niestety nie udało nam się skontaktować z Bartoszem Grochalem, rzecznikiem komitetu. Żaden z podanych numerów telefonów już nie działa, cofały się także wysyłane przez nas e-maile.

Na nasze telefony nie odpowiadał też Wojciech Wośkowiak, Przewodniczący klubu "Jeszcze więcej dla Poznania".

Dopiero w piątek, w VIII LO w trakcie "II Wiosennego Turnieju Brydżowego Brydż z Prezydentem - Ósemka kontra absolwenci" udało nam się porozmawiać z samym Ryszardem Grobelnym.
Proszę pytać właściciela nośnika, ponieważ komitet wyborczy nie ma z tym nic już wspólnego. Komitet opłacił powieszenie tego baneru tylko na czas kampanii, a teraz widocznie właściciel nie ma tam co powiesić - powiedział portalowi lazarz.pl Ryszard Grobelny, Prezydent Poznania.

W piątek skontaktowaliśmy się z Osiedlem "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald", które administruje budynkiem przy ul. Głogowskiej 113-118.
To jest ściana wynajmowana przez nas dla firmy i płaci ona opłaty za wynajem powierzchni. Właściciel tej planszy zobowiązał się w poniedziałek zdemontować tą planszę. Firma za wynajem ściany budynku płaci nam cały czas. Widocznie jest to niedopatrzenie ze strony tej firmy, która zareagowała dopiero po tej interwencji - wyjaśniał nam w piątek Józef Żeleński, kierownik Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald"..

Sprawdziliśmy i faktycznie w poniedziałek baner Komitetu Wyborczego Wyborców Ryszarda Grobelnego został zdjęty. Pytanie dlaczego trwało to aż tyle czasu? Po drodze mieliśmy już wybory osiedlowe, a za sześć miesięcy kolejne, tym razem parlamentarne.


Komentarze (6)

14-04-2011 23:48:34
kenny
super! bardzo przydatna interwencja, liczymy teraz na równie udane w sprawie np. dziurawych chodników
14-04-2011 13:32:12
kaśka
Jakoś nie zauważyłam, aby na mieście wisiały plakaty innych komitetów czy partii, a skoro prezydent i jego klub JWdP nie potrafi dopilnować tak prostej rzeczy jak zdjęcie po wyborach i dopilnowanie firmy to potem mamy efekt, ze miasto wygląda jak wygląda.
14-04-2011 12:00:11
REDAKCJA
Redakcja nie zajmuje się tylko reklamami wyborczymi. Pod koniec 2008 roku pisałem o reklamie jednej z firm, która zachęcała do udziału w Budmie 2003 - więcej na stronie: http://www.lazarz.pl/?menu=2&NR=833. Pozdrawiam.
14-04-2011 11:56:06
mamik
pewnie, gdyby nie interwencja pana redaktora to grobelny faktycznie wisialby jeszcze do wyborow parlamentarnych
14-04-2011 11:37:26
Mieszkaniec
Życzę redakcji takiej samej gorliwości w pisaniu artykułów i interwencjach, co w tym przypadku. Mnie bardziej drażnią pełne papierów ulice, dziury w drogach czy robienie parkingów z ulic (patrz Morawskiego - dwukierunkowa, a jeden pas zajęty przez samochody). Za długo wiszące banery to norma w tym kraju Panie Redaktorze i gdyby chodziło o baner reklamujący jakiś produkt czy klub to nikt nie zwróciłby uwagi. No ale polityk, Prezydent - no jak on śmie? Nawet jeśli to zaniedbanie firmy wynajmującej powierzchnię.
14-04-2011 08:29:41
alibaba
Nareście znikł ten ochydny Baner!!! Trzech Przesłdo Muszkieterów W roli glłównej Ryszard G ( czytaj: ER. dżi) - jako ten co zabiera biednym a daje bogatym
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lis

do 23-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznański Jarmark Świąteczny - Betlejem Poznańskie

03

gru

do 18-12-2022
Rynek Łazarski
Betlejem Poznańskie - jarmark świąteczny

07

gru

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze.Mile widziane ekipy złożone z dzieci i rodziców lub dziadków
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com

08

gru

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Zza łazarskiego winkla" - spotkanie z gwarą i twórczością Danuty Zych
Piosenki o Poznaniu zaśpiewa Zespół Pasja

09

gru

do 11-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Ice Festival" - Festiwal Rzeźby Lodowej

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: