Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pięknie czytali w MDK3 - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pięknie czytali w MDK3
04-04-2011 13:08   Janusz Ludwiczak
Już po raz piąty, pod hasłem "Poznań dzieciom" w Młodzieżowym Domu Kultury nr 3 odbył się Konkurs Pięknego Czytania. W turnieju udział wzięło w sumie 72 uczniów klas czwartych, piątych i szóstych z 25 poznańskich szkół podstawowych.

Tegoroczna, piąta już edycja Konkursu Pięknego Czytania odbyła się pod hasłem "Poznań dzieciom". Uczestnicy konkursu musieli odczytać fragmenty książek autorów związanych z Poznaniem lub książek poświęconych Poznaniowi. W etapie międzyszkolnym np. piątoklasiści musieli przeczytać fragmenty książki Małgorzaty Musierowicz "Małomówny i rodzina". Ponadto obowiązywała literatura dla dzieci i młodzieży m.in. Mariana Orłonia, Łukasza Wierzbickiego, Lecha Konopińskiego, Arkady Fiedlera czy Ewy Przybylskiej.

Do finału, który odbył się w sobotę przystąpiło jedenastu uczestników. Jury postanowiło przyznać trzecie miejsce Adamowi Snuszce (SP 80), drugie miejsce - Maciejowi Kusowi (SP 75), a najładniej czytającym okazał się Tomaszowi Kowalczykowi (SP 3), który ponadto otrzymał specjalne wyróżnienie za najbardziej prawidłową dykcję zaprezentowaną podczas całego konkursu.

Celem konkursu "Piękne Czytanie" było rozwijanie potrzeb czytelniczych uczniów, dbałość o kulturę słowa, kształcenie umiejętności pięknego czytania i rozumienia tekstu, stworzenie dzieciom możliwości prezentacji własnych umiejętności i porównania ich z umiejętnościami. Natomiast komisja konkursowa brała pod uwagę płynność i bezbłędność czytanego tekstu, prawidłową dykcję, intonację czytanego fragmentu (wrażenie artystyczne) i dobór lektury.


R E K L A M A

Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ TAKŻE: Pięknie czytali

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
15

paź

do 17-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Sport Expo" - targi sprzętu, wyposażenia i odzieży sportowej

16

paź

do 17-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Forum Fryzjerstwa "LOOK"
Forum Kosmetyki "beautyVISION"

18

paź

18:00
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
Koncert pedagogów z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
W programie m.in.: Chopin, Prokofiew, Rachmaninow, Piazzola, Jobim i Moniuszko na jazzowo

20

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Chorwacja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: