Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zadecydujmy o przyszłości dzielnicy - zagłosujmy w wyborach do Rady Osiedla Święty Łazarz - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zadecydujmy o przyszłości dzielnicy - zagłosujmy w wyborach do Rady Osiedla Święty Łazarz
20-03-2011 00:40   Janusz Ludwiczak
Warto w niedzielę poświęcić 5 minut, wybrać się do lokalu wyborczego i zagłosować na nowych radnych Osiedla Święty Łazarz, a być może w Parku Wilsona powstanie w końcu plac zabaw z prawdziwego zdarzenia, a mieszkańcy Kolejowej doczekają się remontu swojej ulicy. Być może dzięki udziałowi w niedzielnych wyborach będziemy mogli bezpośrednio dojechać tramwajem z ulicy Głogowskiej na deptak, a na Rynku Łazarskiej powstanie toaleta z prawdziwego zdarzenia.

Wybory do Rady Osiedla Święty Łazarz rozpoczną się o godz. 8. Lokale wyborcze otwarte będą do godz. 20.

Osiedle podzielone będzie na dwa okręgi. Okręg I stanowić będą granice dawnego Osiedla Targowego. Głosowanie w okręgu pierwszym odbywać będzie się w zależności od obwodu w Zespole Szkół Handlowych, II Liceum Ogólnokształcącym oraz w Klubie Seniora "Uśmiech" przy ul. Wojskowej.
W okręgu nr I głosujemy na 4 (lub mniej niż 4) kandydatów z 9 podanych na liście.

Mieszkańcy należący do okręgu II głosować będą także w szkołach. W obwodzie nr 4 głosowanie odbywać będzie się w Szkole Podstawowej nr 69, w obwodzie 5 - w SP 77, w obwodzie 6 - w Gimnazjum nr 51, w obwodzie 7 - SP9, obwód 8 - SP26, obwód 9 - VIII LO, a w obwodzie 10 - w Zespole Szkól Gimnazjalno-Licealnych.
obwodzie drugim wyborcy mogą oddać głos na 17 (lub mniej niż 17) kandydatów z 38 podanych na karcie do głosowania.

Najstarszy kandydat do Rady Osiedla Święty Łazarz ma 76 lat, najmłodszy 19 lat. Wśród 47 kandydatów 32% (czyli 15 osób) stanowią panie.

W poprzednich wyborach do Rady Osiedla Świętego Łazarza, w 2008 roku frekwencja wyniosła 2,62%. Na 25 510 mieszkańców zagłosowało tylko 668 osób. Trochę lepiej było już rok później. Wtedy, w 2009 roku w wyborach do Rady Osiedla Targowego frekwencja wyniosła 6,93%. Oznacza to, że na 6264 uprawionych do głosowania do urn poszło 434 mieszkańców.
Jak będzie w tym roku? Przekonamy się już w niedzielę wieczorem.

Na stronie www.wybory.lazarz.pl przedstawiamy:

  • Informacje o Radzie Osiedla Święty Łazarz
  • Kandydaci - poznaj bliżej przyszłych radnych
  • Gdzie głosować? - sprawdź, gdzie jest Twój lokal wyborczy
  • Mapa wyborcza z podziałem na obwody i okręgi
  • Jak głosować? - zobacz jak oddać ważny głos
  • WYBORCZY SERWIS INFORMACYJNY, aktualizowany na bieżąco

A już w nocy z niedzieli na poniedziałek planujemy zamieścić wyniki wyborów. Na bieżąco będziemy też podawać frekwencję. Zapraszamy do śledzenia portalu lazarz.pl.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

12

lip

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

13

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

14

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu-plecenie długiego wieńca lei przez mieszkańców Łazarza
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: