Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Podwórka zdominują 22. Dni Łazarza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Podwórka zdominują 22. Dni Łazarza
15-03-2011 01:06   Janusz Ludwiczak
Od 9 do 13 czerwca odbędą się już po raz 22 Dni Łazarza. Tym razem tematem przewodnim będą łazarskie podwórka. W tym roku, podczas tego najstarszego i najdłuższego dzielnicowego święta już po raz szósty przejdzie Parada Łazarska, a w Parku Kasprowicza odbędzie się Otwarty Bieg Łazarski. Organizatorzy planują też zorganizować w Parku Wilsona festyn i koncert galowy.

W poniedziałek w Klubie Osiedlowym "Krąg" odbyło się pierwsze zebranie Komitetu Organizacyjnego 22. Dni Łazarza, w którym udział wzięli m.in. przedstawiciele szkół, placówek kulturalnych i lokalnych stowarzyszeń.

W tym roku tematem przewodnim Dni Łazarza będą łazarskie podwórka. Chcemy zorganizować z tej okazji konkurs fotograficzny, a wszystkie prace zostaną zaprezentowane właśnie w te wyjątkowe dni.
Jesteśmy związani z dzielnicą, która ma dużo bogatych podwórek, z wyjątkową historią i ciekawą architekturą. Myślimy też o reaktywacji zabaw podwórkowych: gry w gumie czy w klasy.
- mówi Janusz Heller z Komitetu Organizacyjnego Dni Łazarza.

22. Dni Łazarza potrwają w sumie pięć dni i rozpoczną się jak zawsze Paradą Łazarską, która po raz szósty ma wyruszyć z boiska Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych i ulicami Wyspiańskiego i Głogowską jej uczestnicy dojdą pod VIII LO.

Organizatorzy planują też zorganizować w Parku Wilsona Festyn Łazarski, a dzień później koncert galowy. Już po raz trzeci wokół Areny pobiegną biegacze w Otwartym Biegu Łazarskim. Na zakończenie Dni Łazarza tradycyjnie przyznany zostanie tytuł "Człowiek Roku Łazarza", a także nagrody im. Stanisława Strugarka i "Przyjaciel Łazarza".

W poniedziałek zostało też zaprezentowane logo 22. Dni Łazarza.


R E K L A M A

Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ TAKŻE: Dni Łazarza

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

12

lip

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

13

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

14

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu-plecenie długiego wieńca lei przez mieszkańców Łazarza
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: