Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Stacja benzynowa wyburzona, w jej miejscu powstał parking - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Stacja benzynowa wyburzona, w jej miejscu powstał parking
17-02-2011 22:22   Janusz Ludwiczak
1 stycznia 2009 roku na placu Wyspiańskiego przestała działać stacja benzynowa sieci Orlen. Dopiero po dwóch latach stacja ta została zlikwidowana i nie ma po niej ślady. W miejscu, gdzie można było kiedyś zatankować paliwo powstał nieoficjalny parking.

Dwa lata temu została zlikwidowana stacja benzynowa, która od lat mieściła się na placu Wyspiańskiego. Aż dwa lata zajęło usunięcie pozostałości po tej stacji paliw.

Stacja przy ul. Wyspiańskiego została zamknięta na wniosek Urzędu Regulacji Energetyki, który nie przedłużył koncesji na prowadzenie stacji. Wobec zaistniałej sytuacji postanowiono zlikwidować stację. W związku z tym koncern wystosował stosowny wniosek o pozwolenie na rozbiórkę terenu - powiedziała Joanna Pietrak z Biura Prasowego koncernu Orlen.

Obecnie w miejscu, gdzie mieściła się stacja benzynowa powstał nieoficjalny parking. Na razie nie wiadomo co powstanie w miejscu po stacji paliw, czy na stałe będzie tam parking, czy pojawi się skwer zieleni.


Na zdjęciach Plac Wyspiańskiego: w styczniu 2009 (fot.1-4) i lutym 2011 (fot.5-8)

Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (5)

18-02-2011 17:48:16
MONI
Na Gajowej pozostał goły plac, ten sam problem jest na 23L utego koło sądu. Na ten temat był też reportaż w WTK. Jeśli Orlen kupił? wydzerżawił ten teren - to teraz można go odzyskać - szczególnie na Placu Wyspianskiego!!!
18-02-2011 16:59:58
De
Na rogu Taylora i Kościuszki stoi od dłuższego czasu nie używana stacja benzynowa i miasto też z nią nic nie robi. Albo przy Bukowska/Gajowa również była kiedyś mała stacja i chyba została zamknięta.
18-02-2011 14:24:58
MONI
do De - tak na pewno należy do Orlenu - ale miasto może ten teren wykupić i uporządkować cały teren - i zrewitalizować ten fragment Łazarza - czyli wykonać to o czym się stale tylko mówi,mówi, mówi.....
18-02-2011 12:28:33
De
I teraz "parking" będzie tam w nieskończoność bo teren na pewno jest Orlenu a oni nic tam nie zrobią.
17-02-2011 22:35:17
MONI
Tylko i wyłącznie poszerzenie placu o zieleń , koniecznie trzeba zagospodaroać placyk na wzór lejka przy Rynku Łazarskim - zamontować nowy wyższy płotek,uzupełnić nasadzenia, wygonić pijakow z ławek i zakazać wchodzenia z psami.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert na Powitanie Lata w wykonaniu Eugeniusz Cołty i Piotra Jurkiewicza

22

cze

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Giełda modelarska samochodów

30

cze

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Poznańskie Muzykalia - koncert: Wojciech Korda i Ada Rusowicz

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: