Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na targach Polacy zostali wicemistrzami świata! {GALERIA ZDJĘĆ, ZOBACZ FILM} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na targach Polacy zostali wicemistrzami świata! {GALERIA ZDJĘĆ, ZOBACZ FILM}
16-02-2011 00:12   Janusz Ludwiczak
Biało-czerwono i czarno-czerwono-żółto było w niedzielne popołudnie w pawilonie 3a, gdzie w finale Halowych Mistrzostw Świata w Hokeju na Trawie reprezentacji Polski zmierzyła się z Niemcami.

Okrzyki "Polska, Polska!" oraz po drugiej stronie trybun "Deutschland, Deutschland!" można było usłyszeć w niedzielne popołudnie w pawilonie 3, gdzie w finale Halowych Mistrzostw Świata w Hokeju na Trawie polscy hokeiści zagrali z Niemcami.

Emocjonujące, sportowe widowisko oglądało ponad 4,5 tys. widzów, którzy po brzegi zapełnili trybuny. Już na dwie godziny przed spotkaniem zabrakło bilietów na to spotkanie.

W pierwszej połowie Polacy prowadzili z Niemcami 2:1. Jednak po przerwie nasi zachodni sąsiedzi odrobili straty remisując 2:2. Dopiero w dogrywce niemieccy laskarze zdobyli trzeciego gol, tym samym stali się Mistrzami Świata w halowym hokeju na trawie.

To nie jedyny sukces niemieckiej reprezentacji. Półtorej godziny wcześniej Niemki pokonały 4:2 (2:1) Holenderki. Tak więc Niemcy uzyskali tytuł podwójnego Mistrza.

Polakom udało się zajść bardzo daleko, w końcu zagraliśmy w finale i zdobyliśmy tytuł Wicemistrza Halowych Mistrzostw Świata w Hokeju na Trawie.

Także tym razem sprawdziło się przysłowie do trzech razy sztuka. W 2003 i 2007 roku w halowych MŚ Polska także została wicemistrzem. Tym razem po raz trzeci polscy hokeiści zostali pokonani przez reprezentację Niemiec.

W Halowych Mistrzostwach Świata w Hokeju na Trawie, które przez sześć dni (od 8 do 13 lutego) odbywały się w pawilonach 3 i 3a Międzynarodowych Targów Poznańskich w sumie zostało rozegranych 76 spotkań z udziałem 24 reprezentacji (12 drużyn męskich i tyle samo kobiecych), z 12 krajów świata (Anglii, Australii, Austrii, Czech, Holandii, Iranu, Kanady, Namibii, Niemiec, Polski, Rosji i USA).

ZOBACZ WIDEO


R E K L A M A

Komentarze (2)

16-02-2011 16:02:42
suleja
oczywiście w turnieju kobiet...
16-02-2011 15:58:44
suleja
...a w turnieju grały jeszcze Argentyna, Białoruś, Kazachstan, Ukraina i Urugwaj :)
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: