Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Bezpieczne zimowisko - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Bezpieczne zimowisko
03-02-2011 12:44   Janusz Ludwiczak
Policjanci z grunwaldzkiego komisariatu przeprowadzili cykl cykl pogadanek z dziećmi i młodzieżą.

W trakcie spotkań poruszono problematykę zagrożeń wynikających z wypoczynku nad zbiornikami wodnymi zimą. Zwrócono uwagę na niebezpieczeństwo zabaw na lodzie na zbiornikach wodnych: jeziorach, stawach i basenach przeciwpożarowych. Często zapomina się Lód bywa tam cienki i grozi załamaniem, co może skończyć się utonięciem przebywających na nim osób. Wskazano alternatywę którą jest korzystanie ze sztucznych specjalnie przygotowanych lodowisk.

Omówiono zagrożenie wynikające z przestępstw. Przestępcy szukają osób które potencjalnie będą stawiać najmniejszy opór. Poszkodowani sami często prowokują przestępców ujawniając że są w posiadaniu pieniędzy lub drogich przedmiotów takich jak telefon komórkowy. Należy unikać miejsc nieoświetlonych, przechodnich bram i zarośli. Widząc grupę nieznanych osób stojących na ulicy lub idących w naszym kierunku należy starać się ją ominąć. W porze wieczorowo-nocnej nigdy nie należy wracać do domu samotnie.

Gdy ktoś stanie się ofiarą przestępstwa musi pamiętać że życie i zdrowie jest ważniejsze niż posiadane mienie. W przypadku takiej sytuacji ważne jest aby dobrze zapamiętać jak wyglądali sprawcy, jak się do siebie zwracali i w którym kierunku oddalili. Następnie niezwłocznie należy powiadomić Policję. Szybka reakcja pomoże policjantom i wysoce uprawdopodobni zatrzymanie przestępców i odzyskanie utraconego mienia.

W trakcie wakacji młodzi ludzie mogą się spotkać z osobami które proponują spróbowanie narkotyku. Pamiętać trzeba że czynią to zawsze dla zysku i są bezwzględni aby go uzyskać.

Nie ma narkotyku który nie uzależnia. Nikt nie jest w stanie określić czy będzie tak już po pierwszym razie czy po kolejnym następnym. Odzwyczajenie od narkotyków jest bardzo trudne i w większości przypadków szczególnie u ludzi młodych kończy się niepowodzeniem.

Zażywanie narkotyków bezpośrednio lub pośrednio, wcześniej czy później kończy się śmiercią lub ciężką chorobą fizyczną lub psychiczną.

asp. szt. Maciej Nowak
Wydział Prewencji
KP Poznań - Grunwald


Komentarze (1)

11-02-2011 21:44:29
Poznaniak
Ten glina uswiadamial dzieciaki... !!!!!!!!!!!!!1 to ja serdeczne spułczuje heheh .. Wszak to (...) oraz(...) a reszte se dopisaćBorn BOŻE jak najdaej od tego gliny !!!!!!!!!!!!!!!!!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
06

gru

15:00
Skwer Eki z Małeki (Małeckiego/Łukaszewicza/Graniczna)
"Świąteczna Eka" - międzypokoleniowe warsztaty ozdób świątecznych

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl dla dzieci "Zimowa przygoda"w wykonaniu Teatru Krokodyl. Spektakl bedzie tłumaczony na język migowy

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Debata "Wolność -kocham i rozumiem"

07

gru

10:00
Łazarz
"Śladami Kroniki" - wycieczka z przewodnikiem:
School of Form - Cmentarz żydowski - Budynek Magnolii - Park Wilsona - skrzyżowanie ul. Głogowskiej z ul. Berwińskiego - Rynek Łazarski - Katolicka

10

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Całą noc padał śnieg” - widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki"z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis".
- w programie pojawią się w szczególności piosenki nawiązujące do świąt Bo

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: