Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Policja apeluje do sprzedawców i właścicieli sklepów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Policja apeluje do sprzedawców i właścicieli sklepów
27-01-2011 12:47   Janusz Ludwiczak
Zbliża się okres zimowych ferii. Młodzież będzie dysponować większą ilością wolnego czasu. Coraz częściej spotykamy się, ze spożywaniem alkoholu przez osoby małoletnie. Niestety, dostęp osób poniżej 18 roku życia do tej używki, pomimo kar, nadal jest stosunkowo łatwy. Zdarzają się sprzedawcy w sklepach, którzy lekkomyślnie sprzedają alkohol małoletnim, a także osobom nietrzeźwym.

Ilość prowadzonych przez Komendę Policji Poznań-Grunwald postępowań karnych świadczy o częstym łamaniu przepisów o zakazie sprzedaży alkoholu.

Należy pamiętać że sprzedaż alkoholu osobom nieletnim i nietrzeźwym jest przestępstwem określonym w Ustawie z dnia 26.04.1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (Dz.U. z 2002 r. nr 147 poz. 1231).
Na podstawie art. 15 ust. 2 tego przepisu w przypadku wątpliwości, co do pełnoletniości nabywcy sprzedający lub podający napoje alkoholowe uprawniony jest do żądania okazania dokumentu stwierdzającego wiek nabywcy.

Na postępowanie sprzedawców nie powinny wpływać tylko sankcje karne określone w przepisach, ale również zdrowy rozsądek.

Będąc pod wpływem alkoholu młodzież często dopuszcza się zachowań o charakterze chuligańskim np. zakłóceń ładu i porządku, zakłóceń ciszy nocnej, niszczenia mienia, które mają negatywny wpływ na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców.
Mając to na uwadze bądźmy czujni i reagujmy na spożywanie alkoholu przez nieletnich.

Funkcjonariusze i dzielnicowi z Komisariatu Policji Poznań-Grunwald wspólnie przeprowadzili działania mające na celu edukowanie sprzedawców i właścicieli sklepów z alkoholem w zakresie zakazu sprzedaży alkoholu. Czynności spotkały się z zainteresowaniem i życzliwym przyjęciem mieszkańców.

asp. szt. Maciej Nowak
Wydział Prewencji
KP Poznań - Grunwald


R E K L A M A

Fot: Komenda Policji Poznań-Grunwald

ZOBACZ TAKŻE: Aby ferie były bezpieczne!

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

14

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu-plecenie długiego wieńca lei przez mieszkańców Łazarza
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

15

lip

18:30
Park Kasprowicza (przy wejściu na pływalnię)
15. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

17

lip

18:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"W stronę słońca" - koncert w wykonaniu zespołu "Projekt Kobieta"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: