Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Policja apeluje do sprzedawców i właścicieli sklepów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Policja apeluje do sprzedawców i właścicieli sklepów
27-01-2011 12:47   Janusz Ludwiczak
Zbliża się okres zimowych ferii. Młodzież będzie dysponować większą ilością wolnego czasu. Coraz częściej spotykamy się, ze spożywaniem alkoholu przez osoby małoletnie. Niestety, dostęp osób poniżej 18 roku życia do tej używki, pomimo kar, nadal jest stosunkowo łatwy. Zdarzają się sprzedawcy w sklepach, którzy lekkomyślnie sprzedają alkohol małoletnim, a także osobom nietrzeźwym.

Ilość prowadzonych przez Komendę Policji Poznań-Grunwald postępowań karnych świadczy o częstym łamaniu przepisów o zakazie sprzedaży alkoholu.

Należy pamiętać że sprzedaż alkoholu osobom nieletnim i nietrzeźwym jest przestępstwem określonym w Ustawie z dnia 26.04.1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (Dz.U. z 2002 r. nr 147 poz. 1231).
Na podstawie art. 15 ust. 2 tego przepisu w przypadku wątpliwości, co do pełnoletniości nabywcy sprzedający lub podający napoje alkoholowe uprawniony jest do żądania okazania dokumentu stwierdzającego wiek nabywcy.

Na postępowanie sprzedawców nie powinny wpływać tylko sankcje karne określone w przepisach, ale również zdrowy rozsądek.

Będąc pod wpływem alkoholu młodzież często dopuszcza się zachowań o charakterze chuligańskim np. zakłóceń ładu i porządku, zakłóceń ciszy nocnej, niszczenia mienia, które mają negatywny wpływ na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców.
Mając to na uwadze bądźmy czujni i reagujmy na spożywanie alkoholu przez nieletnich.

Funkcjonariusze i dzielnicowi z Komisariatu Policji Poznań-Grunwald wspólnie przeprowadzili działania mające na celu edukowanie sprzedawców i właścicieli sklepów z alkoholem w zakresie zakazu sprzedaży alkoholu. Czynności spotkały się z zainteresowaniem i życzliwym przyjęciem mieszkańców.

asp. szt. Maciej Nowak
Wydział Prewencji
KP Poznań - Grunwald


Fot: Komenda Policji Poznań-Grunwald

ZOBACZ TAKŻE: Aby ferie były bezpieczne!

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

gru

10:00
Łazarz
"Śladami Kroniki" - wycieczka z przewodnikiem:
School of Form - Cmentarz żydowski - Budynek Magnolii - Park Wilsona - skrzyżowanie ul. Głogowskiej z ul. Berwińskiego - Rynek Łazarski - Katolicka

10

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Całą noc padał śnieg” - widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki"z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis".
- w programie pojawią się w szczególności piosenki nawiązujące do świąt Bo

11

gru

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl pt."Ściana" w wykonaniu grupy teatralnej Klubu Krąg na zakończenie projektu

13

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W zasadzie tak" - spotkanie z satyrykiem Jackiem Fedorowiczem, który opowie m.in. o wielu komicznych sytuacjach z życia w PRL-u

14

gru

do 15-12-2019
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Giełda Minerałów, Muszli i Wyrobów Jubilerskich

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: