Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Aby ferie były bezpieczne! - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Aby ferie były bezpieczne!
19-01-2011 01:15   redakcja, asp.szt.Maciej Nowak
Nadszedł dla Was czas zimowych ferii. Warunki pogodowe sprzyjają wypoczynkowi. Starajcie się jednak pamiętać o bezpieczeństwie własnym, kolegów i rodziny. Zwróćcie uwagę na zagrożenia, z którymi w tym okresie można się spotkać.

Powinniście pamiętać że woda również zimą jest groźna. Unikajcie zabaw na lodzie na zbiornikach wodnych: jeziorach, stawach i basenach przeciwpożarowych. Lód często jest tam cienki i grozi załamaniem, co może skończyć się utonięciem przebywających na nim osób. Korzystajcie ze sztucznych specjalnie przygotowanych lodowisk.

Często ludzie młodzi, a nawet dzieci stają się ofiarami przestępstw. Przestępcy szukają osób które potencjalnie będą stawiać najmniejszy opór. Poszkodowani sami często prowokują przestępców ujawniając że są w posiadaniu pieniędzy lub drogich przedmiotów takich jak telefon komórkowy. Zwracajcie uwagę czy ktoś Was nie obserwuje, nie idzie za Wami. Unikajcie miejsc nieoświetlonych, przechodnich bram i zarośli. Widząc grupę nieznanych osób stojących na ulicy lub idących w Waszym kierunku starajcie się ją ominąć. W porze wieczorowo-nocnej nigdy nie wracajcie do domu samotnie.

Gdy staniecie się ofiarą przestępstwa pamiętajcie że Wasze życie i zdrowie jest ważniejsze niż posiadane przez Was mienie. Życia i zdrowia nikt Wam nie zwróci. Starajcie się natomiast dobrze zapamiętać jak wyglądali sprawcy, jak się do siebie zwracali i w którym kierunku oddalili. Niezwłocznie też powiadomcie Policję. Wasza szybka reakcja pomoże policjantom i wysoce uprawdopodobni zatrzymanie przestępców i odzyskanie utraconego mienia. Każdy z Was nawet dziecko gdy dzieje się coś złego może zadzwonić na numer alarmowy Policji 997 lub 112.

W trakcie wakacji możecie się spotkać z osobami które proponują spróbowanie narkotyku. Pamiętajcie że czynią to zawsze dla zysku i są bezwzględni aby go uzyskać. Nie ma narkotyku który nie uzależnia. Nikt nie jest w stanie określić czy będzie tak już po pierwszym razie czy po kolejnym następnym. Odzwyczajenie od narkotyków jest bardzo trudne i w większości przypadków szczególnie u ludzi młodych kończy się niepowodzeniem. Zażywanie narkotyków bezpośrednio lub pośrednio, wcześniej czy później kończy się śmiercią lub ciężką chorobą fizyczną lub psychiczną.

Wierzę że jesteście obeznani z zagrożeniami z którymi się możecie spotkać, znacie już trochę życia i nie dacie więc się nabierać przygodnym osobom, potraficie też uniknąć zagrożeń które czyhają poza domem.

Wierzę wiec że po feriach wypoczęci wszyscy wrócicie do szkoły.

asp. szt. Maciej Nowak
Wydział Prewencji
KP Poznań - Grunwald


R E K L A M A

Fot: Janusz Ludwiczak/archiwum lazarz.pl

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
08

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
Zapisy mailowo: zapisy.klubkrag@gmail.com Uczestnicy zajęć są zobowi

09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

12

lip

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: