Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Uroczystą sesją z opłatkiem Rada Osiedla Św.Łazarza zakończyła swoją kadencję - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Uroczystą sesją z opłatkiem Rada Osiedla Św.Łazarza zakończyła swoją kadencję
23-12-2010 00:47   Janusz Ludwiczak
Podczas uroczystej i zarazem ostatniej sesji Rada Osiedla Świętego Łazarza zakończyła swoją kadencję. Spotkanie było połączone ze wspólnym opłatkiem, na którym pojawili się zaproszeni goście, m.in. nowo wybrani Radni Miasta Poznania.

W czwartkowy wieczór, w Szkole Podstawowej nr 77 odbyła się uroczysta i zarazem ostatnia sesja Rada Osiedla Świętego Łazarza. Zanim radni rozpoczęli uroczystą sesję złożyli sobie życzenia, łamiąc się wspólnie opłatkiem, a także zasiedli do wigilijnego stołu.

Na spotkaniu pojawili się także zaproszeni goście specjalni, m.in. nowo wybrani Radni Miasta Poznania - Katarzyna Kretkowska, Lidia Dudziak, Łukasz Mikuła i Wojciech Wośkowiak (który jest też członkiem Rady Osiedla Św. Łazarza), a także przedstawiciele łazarskich placówek kulturalno-oświatowych, Janusz Heller z Klubu Osiedlowego "Krąg" i Alicja Konarska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 77.

Podczas sesji Radni Osiedla Św. Łazarza udzielili absolutorium zarządowi rady, a także podjęli uchwałę o przeniesieniu środków na remont tablic Powstańców Wielkopolskich na przyszły rok.

Mieliśmy w planie odnowienie tablic Powstańców Wielkopolskich. Pojawiły się jednak problemy proceduralne. Potrzebna jest zgoda konserwatora zabytków. Odpowiednią dokumentację musi przygotować administracja Parafii Matki Boskiej Bolesnej - tłumaczy Ewa Garasz, Przewodnicząca Rady Osiedla Św. Łazarza.

Podjęliśmy uchwałę o przeniesieniu tych środków na rok następny. W przyszłym roku na pewno tablice Powstańców Wielkopolskich zostaną odnowione. Historia i tradycja tego osiedla zawsze była bliska mieszkańcom. Powstańcy Wielkopolscy zasługują na to, by mieli odnowioną tablicę pamięci - dodaje Ewa Garasz z Rady Osiedla Św. Łazarza

Rada Osiedla Św. Łazarza funkcjonować będzie do końca roku. Z dniem 1 stycznia 2011 Osiedle Świętego Łazarza i Osiedle Targowe zostaną połączone w jedno Osiedle Święty Łazarz. Równocześnie budżety obu rad zostaną zsumowane. 20 marca odbędą się wybory osiedlowe. Kandydaci do nowej rady będą mogli zgłaszać się już od 18 lutego. Wiadomo, że nowe osiedle będzie połączone na dwa okręgi wyborcze, z których będziemy wybierać 14 radnych z terenu Osiedla Św. Łazarz i 7 radnych z terenu Osiedla Targowego.

Podsumowanie działalności Rady Osiedla Świętego Łazarza. Rozmowa z radnym Wojciechem Wośkowiakiem - POSŁUCHAJ AUDYCJI "Lazarz.pl w Radiu 33"


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
15

lis

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu piosenki obcojęzycznej

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Jak w przedwojennym kabarecie" - spektakl muzyczny dla dorosłych
Scenariusz i wykonanie: Michał Grudziński i Andrzej Lajborek (aktorzy Teatru Nowego). Spektakl w ramach projektu "W Łazarskim Kręg

16

lis

do 17-11-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Hobby" - spotkania ludzi z pasją

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Mamma Mia! Smaczne nuty prosto z Włoch!" - spektakl muzyczny dla dzieci w wykonaniu Teatru Mozaika w ramach projektu "W Łazarskim Kręgu" realizowanego ze środków finansowych Miasta Poznania.
Wstę

19

lis

II Liceum Ogólnokształcące ul. Matejki 8/10
Booktalking

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: