Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Atak zimy: zamarzały zwrotnice, komunikacja była bezpłatna - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Atak zimy: zamarzały zwrotnice, komunikacja była bezpłatna
05-12-2010 02:24   Janusz Ludwiczak
W środę siarczyste mrozy, a w czwartek śnieżyce i intensywne opady śniegu sparaliżowały miasto. W te dni praktycznie nie istniał rozkład jazdy MPK.

Siarczyste mrozy, sięgające nawet -15°C w środę i intensywne opady śniegu w czwartek sparaliżowały całkowicie miasto. Zamarznięte zwrotnice i zasypane ulice spowodowały, że w tych dniach nie obowiązywał rozkład jazdy MPK, a ciężko było się poruszać samochodem.

W czwartek uszkodzone zwrotnice i zasypane torowiska spowodowały, że na ulicy Głogowskiej można było spotkać m.in. tramwaje linii nr 1 6, 7, 10, 11 czy 12. Jakby tego było mało wieczorem, po godz. 19 zamarzła zwrotnica przy skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Hetmańskiej. Tramwaje linii nr 5, 8, 14 i 18 kierowane były objazdami przez Hetmańską Wildę i Most Dworcowy.

W związku z fatalnymi warunkami pogodowymi Zarząd Transportu Miejskiego (ZTM) od czwartku godz. 12:00 do 3 grudnia godz. 10:00 wprowadził bezpłatne przejazdy komunikacją miejską na terenie Poznania. Praktycznie przez całą dobę poznaniacy mogli za darmo jeździć tramwajami i autobusami. Mimo to podróż środkami transportu publicznego zajmowała dwukrotnie więcej czasu niż normalnie. Co więcej od czwartku do 7 grudnia włącznie bezpłatne będzie parkowanie strefie płatnego parkowania.

Darmowa komunikacja miejska wprowadzona została w tych dniach także w Bydgoszczy, Krakowie, Lublinie, Rzeszowie i Płocku.

KOMENTARZ OD REDAKCJI
No proszę, a jednak jest możliwe wprowadzenie bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską. Pytanie czy ZTM wprowadził darmowe przejazdy tramwajami i autobusami ze względu, faktycznie na paraliż miasta spowodowany zimą, czy ze względu na II turę wyborów samorządowych?
Na pomysł wprowadzenia bezpłatnej komunikacji wpadł jako pierwszy kandydat na Prezydenta Krakowa, Jacek Majchrowski. Argumentował to tym, że trzeba odśnieżyć ulice, a kierowców zachęcić do korzystania z tramwajów i autobusów. W ślad za Krakowem poszedł Poznań i jak się okazuje także inne polskie miasta.
Szkoda, że takiego rozwiązania nie wprowadzono 1 listopada i podczas ważnych wydarzeń miejskich. Wtedy kierowcy mieliby powód do skorzystania jednak z usług MPK i ZTM.
Drodzy urzędnicy. 31 grudnia miejska zabawa sylwestrowa na Placu Wolności. Warto w Sylwestra i Nowy Rok znów wprowadzić darmową komunikację miejską.


Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (2)

08-12-2010 07:49:18
REDAKCJA
O widze, że nawet przedstawiciele MPK Poznań Sp. z o.o. bardzo wnikliwie czytają portal, co bardzo mnie cieszy. Czy ja napisałem, żeby komunikacja była darmowa na stałe??? Nie, wspomniałem o wyjątkowych sytuacjach - 1 listopada, sylwester na Placu Wolności. Ale skoro takiego założenia Państwo wychodzą to dlaczego darmową komunikację mają kibice zmierzający na stadion przy Bułgarskiej? Czy w cenę biletu na mecz jest wliczony przejazd środkami transportu MPK Poznań Sp. z o.o.? Pozdrawiam.
07-12-2010 21:46:54
A pan Ludwiczak za tą bezpłatną
komunikację zapłaci ze swojej kieszeni; czy podczas pana stażu w MPK P-ń Sp. z o.o. nie nauczono, że każdy przejechany kilometr kosztuje? Takich pomysłów to każdy ma na pęczki tylko przy tym należy myśleć panie Ludwiczak...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

do 03-02-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury "Windoor-Tech" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad

02

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"4 Oblicza Miłości" - Spotkanie 1: Miłość rodzicielska - bezwarunkowa, akceptująca, nieoceniająca, również wobec siebie

03

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż Wystawy "Prac Malarskich Mieczysława Hofa"
Wstęp wolny

07

lut

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Rok Wodnego Królika - nowy rok chiński" - spotkanie z astrologiem Jackiem Krygiem
Zaprasza Stowarzyszenie Radiestetów im. Czesława Spychalskiego

09

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"4 Oblicza Miłości" - Spotkanie 2: Miłość erotyczna - o silnym podłożu zmysłowym, przeżywana w ciele

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: