Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wywiad z Ewą Garasz, kandydatką do Rady Miasta - KWW Ryszarda Grobelnego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wywiad z Ewą Garasz, kandydatką do Rady Miasta - KWW Ryszarda Grobelnego
08-11-2010 00:42   Janusz Ludwiczak
Rozmowa z Ewą Garasz, kandydatką do Rady Miasta Poznania z okręgu nr 2 Ogrody-Łazarz-Jeżyce, startującą z listy Komitetu Wyborczego Wyborców Ryszarda Grobelnego.


  1. Dlaczego zdecydowała się Pani kandydować do Rady Miasta Poznania?
    Od zawsze pracowałam społecznie. Należę do osób, które zamiast marudzić działają, żeby było lepiej. Nie podoba się coś – to zrób coś żeby było dobrze – to mój sposób. Dlatego jestem tam, gdzie uważam, że coś trzeba zmienić, zrobić. Pracując w Radzie Osiedla w III kadencji w Zarządzie Osiedla i IV kadencji przewodnicząc jej zdobyłam doświadczenie, które pozwoliło mi „dojrzeć” do pracy na rzecz jeszcze większej społeczności jaką są Poznaniacy, a minione lata mojego społecznego zaangażowania pozwoliły mi lepiej poznać problemy i potrzeby naszego miasta i jego mieszkańców. Otrzymałam propozycję, więc jestem.
  2. Jakie trzy najważniejsze sprawy widzi Pani do załatwienia w najbliższym czasie przez nową Radę Miasta?
    Trzy najważniejsze? Jest wiele spraw zasługujących na uwagę, powiedziałabym nawet, że pilnych dlatego skupię się na tych z okręgu, który miałabym reprezentować:
    1. Poprawa bezpieczeństwa szeroko pojęta, to zwiększenie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców, pieszych i kierujących. We wszystkich tych obszarach wiele podejmowanych jest inicjatyw, ale wiele jest do zrobienia. Nasze służby muszą działać szybko i zdecydowanie, ale nie tylko w rękach Policji czy Straży Miejskiej jest nasze bezpieczeństwo. Zwróćmy uwagę na sprzedaż alkoholu. Uczestnicząc w spotkaniach z Policją z Radami Osiedli wielokrotnie był poddawany ten problem dyskusji. Należy zwrócić uwagę w jakich miejscach i godzinach czynne są punkty sprzedaży alkoholu. To pociąga za sobą jak lawina kolejne problemy. Ważne jest również przyjrzeć się bezpieczeństwu na drogach. Ten temat zazębia się z drugim problemem.
    2. Komunikacja – udrożnienie ulic – w Poznaniu sygnalizacja świetlna niejednokrotnie nie ułatwia a utrudnia poruszanie się po mieście. To znowu w innych miejscach zauważa się jej brak mimo, że są to bardzo niebezpieczne, kolizyjne skrzyżowania. Na domiar złego ograniczona widoczność przez zaparkowane w różnych miejscach samochody. Jesteśmy pomysłowi i szkoda, że tam nie ma uregulowanego sposobu parkowania. W tak dużej aglomeracji jak nasze miasto musimy na to zwrócić uwagę. Postawmy więcej na Komunikację miejską.
    3. Trzeci to poprawa jakości życia mieszkańców. Mówimy drogie mieszkania prywatne. Nie tylko. Podczas moich kadencji w Radzie Osiedla przychodzili ludzie mówiąc o tych problemach, szukali u nas pomocy (nie jest to w naszej kompetencji) ponieważ wysokość stawki za metr kwadratowy mieszkań o nieuregulowanej sytuacji prawnej budynku zadecydowała Rada Miasta – stawka wyższa niż w budynku spółdzielczym, a standard mieszkania dużo niższy, bez ciepłej wody, ogrzewanie na piece … Mieszkańcom potrzebna jest stabilizacja, przyzwoity komfort życia. Nasi Seniorzy, rodzice z dziećmi (bo oni są najwięcej obciążeni) powinni być przekonani, że w Poznaniu chce się żyć.
    Można by długo wymieniać sprawy, które wymagają podjęcia działań, a powiedziałabym że wręcz łączą się z wyżej wymienionymi, ale doświadczenie z pracy w Radzie Osiedla nauczyły mnie, że są to bardzo trudne przedsięwzięcia i (nie ujęte w planie do 2015 roku) mimo naszych działań jak w przypadku ul. Kolejowej.
  3. Jak widzi Pani Łazarz za 4 lata? Jak sądzi Pani, co uda się nowej Radzie Miasta zrobić dla dzielnicy w najbliższej kadencji?
    Cztery lata, to 48 miesięcy, to blisko 1440 dni, tak to dużo, ale i mało bo wielkie przedsięwzięcia wymagają dużo czasu, a on biegnie nieubłaganie. Myślę, że uda się wyremontować kilka następnych chodników na Łazarzu to dzielnica z tradycjami, historią, chodniki ze względu na ich wiek są w złym stanie i remont jest niezbędny. W Parku Wilson spacerują ludzie odpoczywając od codziennego zgiełku, dzieci bawią się na placu zabaw w otoczeniu zieleni. To co budzi jeszcze mój niepokój i mam nadzieję, że Głogowskiej nie przemianują na Bankową.
    Mam nadzieję, że uda się uporządkować kwestię parkowania. Należy pomyśleć o parkingach w otoczeniu Dworca PKP i MTP. Myślę, że uda się zagospodarować teren w Parku Kasprowicza, warto pomyśleć o modernizacji pływalni, a nie kolejnego wieżowca. Warto kolejny raz wrócić do tematu komunikacji miejskiej Górczyn przez Most Dworcowy na Rataje. Podjęty została ten problem przez Radę Osiedla w III kadencji. Placówki Oświatowe wspierały nasze działania pisały pisma, zbierały podpisy. W tamtym czasie było to niemożliwe. Myślę, że w tej kadencji Radzie Miasta uda się wypełnić tą prośbę mieszkańców.
  4. Targi powinny być sprywatyzowane czy skomunalizowane?
    Targi to nasza wizytówka, to MTP dodają nam prestiżu, o Poznaniu mówi się na świecie. Są sprawy, które rozważa się w kategoriach finansowych, ale nie MTP. Uważam, że nie ma innej możliwości. 60% udziałów należy do Skarbu Państwa, 40% do Miasta, ale to Poznań powinien mieć pełną kontrole.
  5. Tylko w ostatnich 8 latach (2002-2009) według danych GUS Grunwald wyludnił się o 8254 mieszkańców. Natomiast według danych miasta Łazarz wyludnił się w ostatnich 10 latach (2000-2010) o prawie 10 tys. mieszkańców (9 666, z czego 7576 z terenu Osiedla Świętego Łazarza, 2090 z terenu Osiedla Targowego). Proces wyludniania dzielnicy jest co raz większy. Tylko w pierwszym półroczu liczba mieszkańców Łazarza zmniejszyła się 423 mieszkańców (z Osiedla Św.Łazarza - 346, z Os. Targowego - 77).
    Co zrobić, by mieszkańcy Łazarza nie chcieli się wyprowadzać z dzielnicy oraz by przybywali nowi?

    Zadajmy sobie pytanie: Dlaczego tak się dzieje? Mimo niższego standardu mieszkań, są one dużo droższe, drogie również w utrzymaniu. Modernizować? Tak, ale nie tylko na kieszeń bardzo zamożnych. Nie brakuje na Łazarzu oferty kulturalnej, oświatowej stąd mimo drobnych niedogodności i braku połączenia z Ratajami przez Most Dworcowy można dotrzeć wszędzie. Brakuje zróżnicowanej oferty handlowej czy kulinarnej na ulicy Głogowskiej obecnie mamy banki, instytucje finansowe. Więcej reklamy dla Łazarza ukazania naszych mocnych stron, polepszenie warunków mieszkaniowych, a na Łazarzy będzie nas więcej.
  6. Co sądzi Pani o sporze pomiędzy Kurią, a Miastem w sprawie 8LO. Jak Pani zdaniem można rozwiązać problem "ósemki"?
    Czas działa tu na niekorzyść. To na pewno bardzo delikatna sprawa. Jakby nie spojrzeć i tak jest problem. Uszanujmy prawo własności, weźmy pod uwagę zasługi VIII LO i jej osiągnięcia. Na pewno Miasto znajdzie odpowiednie miejsce dla VIII LO.
  7. Czy jest Pani za powstaniem centrum handlowo-usługowego "Metropolis"?
    Kolejny centrum handlowe – nie, ale sportowo – rekreacyjne, kulturalne – to tak. Musimy pamiętać o drobnych handlowcach, oni tu już są i mają mniejsze możliwości w konkurencji z „dużymi”. Ale centrum sportowo – rekreacyjne, kulturalne będzie miało wpływ na atrakcyjność tej dzielnicy. Brakuje pływalni, kina czy kawiarenek. Ulica Głogowska – „Bankowa”, stała się mało atrakcyjna. Pojawia się również możliwość dodatkowych miejsc parkingowych. Ważne jest jednak, żeby rozpocząć od zmieniony układu komunikacyjnego, modernizacja obecnych ulic np. ul. Kolejowej i budowy ul. Nowopolskiej, żeby nie wystraszyć ludzi nadmiernym ruchem, korkami, czy brakiem możliwości zaparkowania samochodu po powrocie z pracy. Rada Osiedla przez lata dbała o zieleń na osiedlu, pamiętajmy również i o niej, najnowocześniejsze „betony” nie dają mieszkańcom po pracy wytchnienia takiego jak przechadzki wśród zieleni.
  8. Główna ulica dzielnicy - Głogowska (podobnie jak Św.Marcin i Dąbrowskiego) jeszcze do nie dawna tętniła życiem. W tej chwili powstają tu praktycznie same banki i salony sukien ślubnych.
    Czy jest szansa przywrócenia dawnego charakteru ulicy Głogowskiej, poprzez np. zrobienie z niej deptaku z ogródkami i kawiarenkami?

    To nie możliwe. Nie wyobrażam sobie ul. Głogowskiej jednego z głównych ciągów komunikacyjnych, żeby przemienił się w deptak. Dawny charakter ten, który zaciera się pomału w pamięci – nie. Wyobraź sobie pędzące samochody, dzwoniące samochody, ludzie w pośpiechu i ty siedzący w kafejce przyklejonej do budynku. Chociaż na zróżnicowania oferty handlowej poza bankiem i sukniami ślubnymi, no i jeszcze odzieżą jest szansa. Ale to już prawo rynku.
  9. Jak można rozwiązać problem z parkowaniem w dzielnicy? Szczególnie w okolicach Areny, Targów i Lejka Łazarskiego?
    Przestrzeń jest gęsto zabudowana, możliwości parkowania przed własnym blokiem stają się powoli luksusem. Jedna rodzina ma jeden samochód, inna dwa, a niekiedy i więcej. Dochodzą również samochody ludzi biznesu. Rozwiązaniem byłyby parkingi wielopoziomowe. Pytasz w szczególności o teren przy Arenie, czy Targów. Może parking nie koniecznie w okolicy, ale w szczególnych okolicznościach nieco dalej z dojazdem miejskim na Targi, czy Arenę. Lejek Łazarski jest szczególnym miejscem, tak jak i przy Rynku Jeżyckim, tutaj potrzebny jest parking w sąsiedztwie.
    Do rozwiązania problemu Łazarza, czy Jeżyc warto zaprosić prywatnego inwestora. Na pewno Miasto znajdzie odpowiednie miejsce.
  10. Czy na Łazarzu powinna zostać wprowadzona strefa parkowania? Jeśli tak, to gdzie, w jakim rejonie?
    Już raz podczas badań wypowiedziałam się, że to zły pomysł, nie trafiony. Kolejne koszty, chyba, że wokół MTP, Areny jako alternatywa płatny parking lub dojazd specjalnym środkiem komunikacji miejskiej z parkingu (mieszkańcy ,którzy mieszkaliby w strefie „Arena” powinni być zwolnieni z opłat).
  11. Co sądzi Pani o reformie jednostek pomocniczych i połączeniu Osiedla Świętego Łazarza z Osiedlem Targowym? Czy nowa Rada Osiedla będzie działać jeszcze lepiej i sprawniej, chociażby dzięki lepszym kompetencjom i większemu budżetowi?
    Decyzje zapadły, teraz życie pokaże. Rady mają mieć większe środki, większe kompetencje – będzie opiekowała się placówkami oświatowymi, chodnikami, … Działając w Radzie Osiedla od 2004 roku wiem, że działał ona prężnie w wielu obszarach. Podobnie działała Rada Targowego. Wspólnym naszym sukcesem jest doprowadzenie po dwóch latach starań placu zabaw w Parku Wilsona. Więksi mają więcej do powiedzenia, a mniejsi lepiej się znają …
  12. Jak można rozwiązać problem toalety publicznej na Rynku Łazarskim?
    Problem jest i to pilny. Rada Osiedla przeznaczyła znaczne środki na uporządkowanie terenu, zazielenienie. Co roku przeznacza kolejne środki na utrzymanie porządki. Zapewnienia, że wszystko jest zaplanowane, łącznie z toaletą, utwierdziło mnie, że nie należy burzyć czegoś przed oddaniem do użytku nowego. Toaleta jest na Rynku Łazarskim niezbędna i to niemal natychmiast. Przenośne toalety to żadne rozwiązanie. Mamy październik. Na Rynku Łazarskim na pewno znajduje się takie miejsce, które można przeznaczyć na Toaletę i taką z której mogą korzystać również niepełnosprawni. Mamy przecież XXI wiek i żyjemy w Środkowej Europie.
  13. Czy Zbigniew Wągrowski, dobrze wypełnia obowiązki administratora Parku Wilsona (przyp. nie zgadzał się na powstanie placu zabaw, dopiero po ponad 2 latach zaczęła działać fontanna przy muszli, część mieszkańców narzeka na zaniedbany Park Wilsona)?
    Nie znam na tyle Pana Dyrektora, żebym mogła Go oceniać. Pamiętam Palmiarnie z przed wielu, wielu lat i widzę jaka jest obecnie. Jest piękna i podziwiana przez wielu. Są obszary którymi nie jestem zachwycona, ale mi nie wszystko musi się podobać. Tak w takim parku przy awarii fontanny powinny znaleźć się środki na jej remont, czy bieżącą naprawę. Plac zabaw. Po wielu miesiącach starań dwóch Rad Osiedli, wsparciu Komisji Komunalnej i Polityki Mieszkaniowej Rady Miasta i nagłośnieniu tych starań przez portal łazarski i petycję skierowaną na ręce Prezydenta Pan Dyrektor zmienił zdanie. Jak będzie dalej zobaczymy. Pieniądze przeznaczone, część już przekazana – czekamy na plac zabaw. Park Wilsona można by ożywić.
  14. Mieszkańcy ulicy Kolejowej narzekają na to, że nikt się nimi nie interesuje. Kiedy ulica Kolejowa doczeka się remontu?
    To nie prawda. Że tak powiem – z ostatnich działań Rady Osiedla w tej sprawie: 2008 r – kolejny raz ul. Kolejowa zgłoszona przez Radę do Wieloletniego Planu Inwestycyjnego, tego samego roku zgłoszono wniosek do ZDM o naprawy chodnika i jezdni. Rok 2009 wnioski powtórzono. ze względu na ograniczone środki budżetowe miasta i wysokie koszty ZDM nie przewiduje remontu. Kolejowa nie znalazła swojego miejsca w „Programie budowy dróg lokalnych na terenie miasta Poznania na lata 2005-2015". Uważam, że do tematu należy wracać, wspomagając się opinią mieszkańców. Temat musi wciąż być żywy.
  15. W studium planowania i zagospodarowania przestrzennego zapisany jest tramwaj w ciągu ulicy Grochowskiej i na os. Kopernika (m.in. w ciągu ul. Arciszewskiego). Kiedy jest szansa na zrealizowanie tej inwestycji? Czy w ogóle tramwaj na os. Kopernika i w ciągu ulicy Grochowskiej jest potrzebny?
    Marzyć wolno, a marzenia niekiedy się spełniają.

Ewa Garasz (ur. 1966 r.) - urodziła się na Łazarzu. Jest absolwentką Szkoły Podstawowej nr 77 w Poznaniu przy ul. Dmowskiego. Magister Teologii. Wśród wielu studiów podyplomowych ukończyła również Organizację i Zarządzanie. Nauczyciel, społecznik od lat szkolnych. Mąż Krzysztof, czworo dzieci – Piotr i Patrycja – bliźnięta – studenci Poznańskich uczelni Wyższych, syn Mateusz – uczeń XV LO, syn Michał – gimnazjalista. Nauczyciel z licznymi sukcesami m.in.: w 2005 roku uzyskała tytuł „Nauczyciel z klasą”, w 2006 roku otrzymała tytuł „Przyjaciela Łazarza”, Honorowa Nagroda Roku 2009 za działalność społeczno – wychowawczą, w 2010 Nagroda dla miłośników ZHP.
Od 2004 roku w Radzie Osiedla Św. Łazarza - w III kadencji w Zarządzie Osiedla i IV kadencji Przewodnicząca Rady. W obu kadencjach pracowała w dwóch komisjach stałych: Komisji Oświaty Kultury i Spraw Społecznych, oraz w Komisji Sportu oraz w komisji konkursowej „Zielony Poznań”. Zaangażowana w prace Caritasu, organizatorka wielu imprez dla dzieci, młodzieży.
Interesuje się historią, sprawami społecznymi, zaangażowana na rzecz potrzebujących.


R E K L A M A

Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (21)

25-11-2010 22:24:53
@ Anna
Z tym nawracaniem i pouczaniem to chyba lekko przegięłaś. Brzmi jak kazanie z ambony. I jakoś nie przemawia do mnie, że masz prawo oceny p. Garasz w takim stylu tylko dlatego, że startowała do Rady. Popieram głos sqrvinoxa. Zamiast wypisywać pierdoły na forum bierzcie się ludzie do roboty. Wybory do Rady Osiedla już w przyszłym roku
24-11-2010 22:43:12
Anna
Nikt tutaj nie szuka konfliktu i nie mam w tym jakiegoś interesu. Wiem, że moje słowa wypowiedziane na tym forum - nie są dla Pani Ewy Garasz przyjemne. Ale taka jest właśnie prawda, którą może potwierdzić wiele osób, które Panią Ewę zna. I nie można się obrażać na rzeczowe argumenty - tylko wyciągać wnioski. Pani Ewo, bardzo proszę przemyśleć swoje postępowanie i w życiu zawodowym i w życiu prywatnym. Każdy może się jeszcze nawrócić. Tylko trzeba widzieć swoje wady i nie być w stosunku do siebie bezkrytycznym - bo to do niczego dobrego nigdy nie prowadzi.
23-11-2010 12:32:08
?
Anno, albo pomyliłaś osoby, albo masz w tych bajkach swój interes. Za słowa trzeba być odpowiedzialnym. Kto szuka konfliktu?
23-11-2010 00:22:40
Anna
Pani Ewuniu... o jakich sukcesach Pani pisze? Po pierwsze - podstawowa zasada w przypadku startu w wyborach dotyczy możliwości merytorycznej oceny kandydata. I tutaj trzeba być obiektywnym i wyrażać swoje zdanie. Jest Pani osobą niezwykle konfliktową, która zamiast łączyć - dzieli. I to podstawowy argument, aby na Panią nie zagłosować. W wielu sytuacjach brakuje Pani taktu i to też trzeba powiedzieć głośno. Oprócz tego, jak to się mówi tytułu "z klasą" było z tego co wiem, sporo skarg i zażaleń w Pani poprzedniej placówce. O działalności w radzie krążą legendy, a to z proboszczem konflikt, a to z ludźmi konflikt, a to policja się śmieje, a to straż miejska narzeka na Panią. Więc trochę pozytywnych rzeczy, ale są też niestety elementy negatywne których jest niestety więcej. Ja czytałam Pani Ewo Pani Artykuły w Wieściach Łazarskich i naprawdę niech Pani już ich nie pisze, bo to nie tylko moje zdanie. W dodatku moja rada na przyszłość - wykonuje Pani szlachetny zawód, powinna być pani wzorem dla ludzi, wzorem dla ludzi przede wszystkim wierzących. Niestety często w życiu postępuje Pani nie tak jak powinna osoba, która ma wychowywać nasze dzieci i uczyć je szacunku, pokory, miłości do bliźniego oraz prawdy. Szczęść Boże.
19-11-2010 17:20:06
stokrotka
Jacku ja mam również wrażenie, że pod kilkoma nikami to "praca" jednej osoby np. ty, czy Anna. Uważacie się za eksperków, żeby o kimś pisać źle, macie jakąś satysfakcję? - Poprawia wam to waszą samoocenę. Nie znacie Pani Garasz, to wasza niezdrowa zaiść. Żal mi was. Pamiętajcie, nie pozostajecie bezkarni.
18-11-2010 23:12:39
Jacek
Osoby o nicku Kasia,Nica,Jan,Kocan i kocanówka, stokrotka …. wasze laurki pochwalne dla pani Garasz są bardzo podobne, pełne faktów takich iż niemożliwe jest aby pisały je osoby nie związane z tą panią. Jak nikt nie chwali to trzeba być kreatywnym i pomóc sobie w poprawie wizerunku. Pani Garasz ma dobrych nauczycieli spośród jej protektorów. Anno dzięki za słowa prawdy. Nie wiem kim jesteś ale miałaś odwagę napisać prawdę o której mówi wiele osób . To nie ty jesteś małostkowa, kłótliwa i tchórzliwa. ” Moje sukcesy same mówią o mnie” tak pisze pani Garasz i to prawda , tylko te sukcesy są mizerne tak jak autorka. Mam nadzieję że w nowej Radzie będą osoby profesjonalnie podchodzące do rozwiązywania problemów Poznaniaków a nie przypadkowi ludzie ,którzy chcą załatwić coś dla siebie.
16-11-2010 09:06:26
Ewa G.
Szanowna Anno! Dziękuję za wpis, który jest przejawem Twojej małostkowości. To przejaw tchórzostwa. Łatwo się pisze o kimś pod "Nickiem". Jak tak dobrze mnie znasz to zapraszam do rozmowy. Ja jestem innego zdania i moje sukcesy same mówią o mnie. Rada wiele osiągneła - pomoc dla szkół, remonty chodników, dbałość o zieleń i bezpieczeństwo, imprezy dla społeczności Łazarskiej (...) wiele można wymieniać. A artykuły do "Wieści" pisze wiele osób. A jeżeli chodzi o moją pracę zawodową to sukcesy moich uczniów i współpraca z nimi mówią, że jestem "Nauczycielem z klasą" - dobrze o tym wiesz - podobno mnie znasz. Pozdrawiam
15-11-2010 21:08:27
Anna
Pani Ewa Garasz to człowiek bardzo konfliktowy, który nie potrafi pracować z ludźmi...Aby się wypowiadać trzeba poznać tą osobę bliżej - Choć jestem pewna, że się nie dostanie do Rady Miasta, to uważam, że powinna zająć się tym co robi teraz. Myślę, że na katechetce wystarczy - choć i z tym ma poważne problemy. Choć parcie na szkło ma ogromne, ale z czym do ludzi? Zero merytorycznego przygotowania! Z tego co wiem to w Radzie Osiedla też kiepsko wyszło. No i czytając artykuły w Wieściach odsyłam na korepetycje z Języka polskiego, bo wstyd.
14-11-2010 01:09:27
sqrvinox
Jak komuś ktoś się nie podoba to na niego nie głosować, a nie pierdoły tutaj wypisywać, albo najlepiej samemu isc do rady!!
12-11-2010 17:49:47
kocan & kocanówka
My co prawda nie z Łazarza, ale znamy dobrze panią Garasz i to osoba, która może zdziałać wiele dobrego dobrego.
12-11-2010 16:21:07
Sławek
Jakie to niby zmiany mogą zajść, skoro start z tej listy oznacza poparcie dla (zbyt)długo urzędującego prezydenta, który swoim brakiem troski o centrum i śródmieście doprowadził je do obecnego stanu? Pani Ewo nie muszę sobie wyobrażać "Wyobraź sobie pędzące samochody, dzwoniące samochody, ludzie w pośpiechu i ty siedzący w kafejce przyklejonej do budynku." Mam tak codziennie bez wychodzenia z domu. www.lazarz.pl/wiesci/pdf/GL05.pdf - Głogowska ma stracić charakter wylotowy, mieć jeden pas bo ma powstać Dolna.Jakieś konkretne powody, że "to nie możliwe"? Właśnie przez brak wyobraźni radnych Łazarz wygląda jak wygląda.
12-11-2010 14:16:02
Jan
Pani Ewo bardzo dobra decyzja, potrzebujemy takich ludzi jak Pani. Może w końcu znajdzie się osoba kreatywna. Potrzebne są nam zmiany. Popieram Panią.
12-11-2010 13:58:44
Nica
Skąd ma pan takie informacje niczym nie potwierdzone, że Pani Ewie obrzydło życie na Łazarzu są to plotki wyssane z palca. A co się tyczy samej Pani Ewy to jest to osoba bardzo uczciwa, uczynna, poświęcająca cały swój wolny czas, (którego podejrzewam i tak nie ma za wiele) czynieniu dobra. Odkąd tylko pamiętam zawsze praca dla społeczeństwa była i jest dla niej rzeczą najważniejszą. Zanim Pan coś napisze lub powie o kimś należy go poznać i sprawdzić jakie są fakty.
11-11-2010 20:50:09
napiania
właśnie tacy zwyczajni ludzie powinni być w radzie miasta,przynajmniej będą zajmować się "przyziemnymi" sprawami a nie bujać w obłokach.Znają życie, wiedzą co to brak kasy, co zagraża dzieciom i młodzieży z takiego np.łazarza,co trzeba zrobić żeby się nie stoczyły itd.
11-11-2010 20:47:16
kasia
Jacek, znasz dokładne przyczyny dlaczego juz tu nie mieszka??? A co ma do rzeczy, gdzie mieszka? Przez całe życie mieszkała na Łazarzu i zna to środowisko, jego problemy i pozytywy. Dla Łazarza zrobiła dużo. Warto by inni łazarzowianie brali przykład i angazowali się w życie dzielnicy. Najlepiej narzekać, marudzić, a moze zamiast malkontenctwa wziąc się do roboty. Działać, małymi krokami, moze każdy. Może naprawdę warto, by osoba, która zrobiła sporo w radzie osiedla poszła wyzej, a w radzie osiedli potzrebny jest 'nowy narybek".
11-11-2010 20:19:45
qaf
Zastanawia mnie dlaczego dzialacze osiedlowi kandydują do rady miasta, już pchają się do polityki. Chcą zmieniać swój fyrtel neich dzialaja lepiej w radzie osiedla. Zawsze działacze mogą współpracować z Radą Miasta, dlaczego tego nie czynią?
11-11-2010 16:16:20
.
Typowy polityk p. W. Wośkowiak to działacz kościelny który skok na stołek radnego zaczął od działalności w Radzie Osiedla. Brak doświadczenia nie przeszkadzał mu w kandydowaniu do Europarlamentu .Ponadto o ile wiem radni to osoby chcące coś zmienić w Poznaniu na lepsze a nie posady dla polityków ,którzy nie mają innej pracy. Ulica Załęże była w takim samym złym stanie jak wiele innych na Łazarzu, tylko na tamtych nie mieszkają Radni / członkowie komisji /. Sądzę że dobrze się stało że działacze osiedlowi , osoby działające w organizacjach pozarządowych chcą kandydować, może zmienią coś na lepsze .
11-11-2010 15:40:38
Parafianin
Panie Boże tylko nie Ewa Garasz.
09-11-2010 12:25:50
kobieta
Jacku ujest wielu mieszkających na Łazarzu, a nic nie robiacych. Ulica Matejki doczekal sięremontu, jest decyzja i remont w 2011 roku. ul. Załęże była w opłakanym stanie i komisja zadrecydowała. Zrob Jacku tyle dla Kolejowej, czy inny6ch ulic i obiektów co aktywni działacze osiedlowi to wszystkim nam będzie lżej. Ja popieram Panią Przewodniczącą.
09-11-2010 07:19:07
Beti
Dla mnie niezrozumiałe jest tylko jedno. Jak taki działacz osiedlowy, nagle pcha się do polityki. Jestem jeszcze w stanie zrozumieć Wośkowiaka, to juz typowy polityk. Ale takie osoby jak Ewa Garasz, Maria Łazarz? Przepraszam, to może za chwilę będą startować na posła, bo przecież po zdobyciu mandatu mogą dbać o sprawy osiedla. Nic dodać, nic ująć.
08-11-2010 19:35:49
Jacek
Pani Garasz zapomniała tylko dodać że obrzydło jej życie na Łazarzu i opuściła dzielnice. Obecnie mieszka na peryferiach miasta i tam też pracuje. Głównym celem dla którego podejmuje jakiekolwiek działania jest chęć zdobycia władzy, i dlatego działa tam gdzie może coś osiągnąć. Jako radna szybko załatwiła sobie remont małej ul. Załęże na której mieszkała. A inne ulice Matejki , Kolejowa muszą czekać na remont.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

kwi

do 07-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Motor Show" - targi motoryzacyjne
TTM - Targi Techniki Motoryzacyjnej

07

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe

12

kwi

do 14-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Expo" - targi sportowe: bieg | aktywność | motywacja

14

kwi

Poznań * Łazarz
16. Poznań Półmaraton

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: