Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ta ostatnia wystawa... w galerii "Na Strychu" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ta ostatnia wystawa... w galerii "Na Strychu"
05-11-2010 01:13   Janusz Ludwiczak
Wernisaż wystawy "Ślady - prace malarskie Urszuli Nieborak" odbył się w ostatni czwartek października. Jest to ostatnia wystawa w Galerii "Na Strychu" przy ul. Wyspiańskiego, która zakończy swoją działalność z końcem roku.

Wystawa "Ślady" przedstawia prace malarskie Urszuli Nieborak. Artystka jest poznanianką i absolwentką Akademii Rolniczej (obecnie Uniwersytet Przyrodniczy). W trakcie studiów zainteresowała się ona sztuką. W połowie lat 90. rozpoczęła od tkaniny klasycznej, wykonując gobeliny. Później zaczęła malować na szkle, a następnie pod okiem artysty i rzeźbiarza, Józefa Kaliszana zajęła się malarstwem olejnym.

Urszula Nieborak od jedenastu lat jest członkiem Stowarzyszenia Plastyków i Fotografików "Dedal" w Poznaniu, zaś od 2002 roku należy do Związku Artystów Plastyków, a w latach 2004 - 2008 roku była jego prezesem.
Co roku malarka organizuje liczne wystawy, m.in. w ramach Salonu Wielkopolski.

Tym samym jest to ostatnia wystawa w Galerii "Na Strychu" w budynku dawnego komisariatu policji przy ul. Wyspiańskiego 7. Mimo, iż galeria zakończy swoją działalność, to nadal będzie funkcjonować Stowarzyszenie Twórców i Sympatyków Kultury przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

W lipcu 2002 roku rozpoczęliśmy w zasadzie działalność naszego stowarzyszenia. Wówczas piętnastu artystów zaprezentowało swoje prace. Potem został przygotowany program, założenia organizacyjne. 7 stycznia 2003 roku powołaliśmy komitet organizacyjny, który przyjął główne założenia i właściwie dzień ten jest początkiem formalnym stowarzyszenia. Później historia potoczyła się bardzo szybko. Stowarzyszenie nie powstało sobie od tak, tylko powstało przy ogromnym aplauzie ówczesnego komendanta wielkopolskiej policji, gen. Tusińskiego za przyzwoleniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji - wspominała podczas wernisażu Barbara Kubiak-Sobczak, prezes Stowarzyszenia Twórców i Sympatyków Kultury przy KWP w Poznaniu.

W trakcie wernisażu Zbigniew Okopski, rzeźbiarz z Poznania zaśpiewał piosenkę "Ta ostatnia wystawa" autorstwa Stanisława Kasprzaka, której tekst brzmiał m.in.:
Dziś ostatnia wystawa
W galeryjce "Na Strychu".
Smutny szampan w kielichu
I smutna twarz...
Dziś ostatni wernisaż
Zanim się rozejdzemy,
Wina się napijmy
Ostatni raz
Będą jeszcze jakieś wystawy,
Ale gdzie i kiedy? - kto to wie?

Wystawa "Ślady" czynna będzie do 28 listopada włącznie. Można ją oglądać we wtorki i czwartki w godz. 16:00-19:00 oraz w środy od 14:00 do 19:00.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
15

paź

17:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Händel: kantaty włoskie - koncert

16

paź

18:00
Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
VIII sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

17

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Uroczysta inauguracja sezonu kulturalno-oświatowego 2019/2020 na Łazarzu

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
Sławomir Dróżdż "dlaczego" - wernisaż

19:30
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Händel: włoskie sonaty triowe i solowe - koncert

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: