Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Nabożeństwo żałobne zostało odprawione na Górczynie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Nabożeństwo żałobne zostało odprawione na Górczynie
01-11-2010 23:37   Janusz Ludwiczak
W uroczystość Wszystkich Świętych na Cmentarzu Górczyńskim ks. biskup Romuald Kujawski, ordynariusz diecezji Porto Nacional w Brazylii odprawił nabożeństwo żałobne.

W nabożeństwie żałobnym, które odprawione zostało o godz. 15 uczestniczyli proboszczowie i księża z łazarskich parafii oraz wierni m.in. z Parafii Św.Marcina, Św.Floriana i Najświętszego Serca Pana Jezusa, Matki Boskiej Bolesnej, Św.Anny czy Chrystusa Sługi.

"Niech miłosierne serca Chrystusa, zmartwychwstałego składamy i polecamy jego miłosierdziu tych wszystkich zmarłych na tym cmentarzu, którzy się znajdują: nasze rodziny, siostry, rodziców, braci, krewnych i przyjaciół. Zechciejmy w skupieniu uczestniczyć w tym obrzędzie żałobnym w naszych modlitwach. A kiedy będziemy wracać do domu może bardziej pokornie, bo przyjdzie czas, kiedy tu przyjdziemy i zostaniemy na stałe." - mówił podczas uroczystości ks. biskup Romuald Kujawski, diecezji Porto Nacional w Brazylii, który przewodniczył nabożeństwu.

W trakcie nabożeństwa odbyła się droga krzyżowa główna alejką cmentarza, a wierni modlili się w tym czasie także nad grobami swoich bliskich.


Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
15

lis

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu piosenki obcojęzycznej

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Jak w przedwojennym kabarecie" - spektakl muzyczny dla dorosłych
Scenariusz i wykonanie: Michał Grudziński i Andrzej Lajborek (aktorzy Teatru Nowego). Spektakl w ramach projektu "W Łazarskim Kręg

16

lis

do 17-11-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Hobby" - spotkania ludzi z pasją

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Mamma Mia! Smaczne nuty prosto z Włoch!" - spektakl muzyczny dla dzieci w wykonaniu Teatru Mozaika w ramach projektu "W Łazarskim Kręgu" realizowanego ze środków finansowych Miasta Poznania.
Wstę

19

lis

II Liceum Ogólnokształcące ul. Matejki 8/10
Booktalking

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: