Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Nie ma już ich wśród nas... - wspomnienia - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Nie ma już ich wśród nas... - wspomnienia
01-11-2010 00:53   Janusz Ludwiczak
Wspominamy tych wszystkich, którzy odeszli od nas w roku minionych i latach ubiegłych. Zasłużeni i zapomniani. Pamiętajmy o nich nie tylko we Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny.

Odeszli od nas w roku minionym:


ks. kan. Zygmunt Thimm - wieloletni proboszcz Parafii Michała Archanioła. Był diakonem dekanatu Poznań-Jeżyce. Członek Senioratu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej.
Zmarł 26 grudnia 2009 roku w wieku 83 lat. Spoczywa na Cmentarzu Górczyńskim, kwatera Iak, rząd 4, numer 4

Wspominamy znanych mieszkańców Łazarza, którzy odeszli w minionych latach:


Jerzy Jaskier - Przewodniczący i współzałożyciel Rady Osiedla Targowego, członek Rady Seniorów Miasta Poznania, wiceprzewodniczący Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej, wiceprzewodniczący Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, współtwórc Katolickiej Wspólnoty Rodzin Oficerów Wojska Polskiego, nauczyciel i geograf. W dziedzinie topografii wychował dla potrzeb sił zbrojnych tysiące oficerów, chorążych i podoficerów wojsk pancernych. Za swoje zasługi został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, złotym medalem za obronność Polski, medalem Komisji Edukacji Narodowej, złotym medalem za zasługi dla Związku Oficerów w Rezerwie RP oraz wieloma odznaczeniami resortowymi, regionalnymi i okolicznościowymi. Urodził się 12 grudnia 1934 roku w okolicach Wrześcia.
Zmarł 10 kwietnia 2009 roku. Spoczywa na Cmentarzu Górczyńskim, kwatera VPe.

Maciej Zawieja - Przewodniczący Rady Osiedla Górczyn, wiceprzewodniczący Komisji Samorządowej Miasta Poznania, Radny Miasta Poznania. Absolwent Wydziału Historycznego UAM. Miłośnik Francji i wierny kibic Lecha Poznań. Działacz społeczny, po latach reaktywował Radę Osiedlę Górczyn. Przyczynił się do wielu działań, szczególnie na terenie osiedla - dzięki jego staraniom rozpoczął się latem tak oczekiwany przez wiele lat remont ulicy Górczyńskiej.
Zmarł 10 sierpnia 2009 po tragicznym wypadku w drodze nad morze na zasłużony od lat wypoczynek, do którego doszło 1 sierpnia. W wypadku, na miejscu zginęła jego żona i 9-miesięczny syn.
Wszyscy spoczywa na Cmentarzu Górczyńskim, kwatera IILno.

Ks. Prałat Bolesław Exler - urodził się w 1932 r. na poznańskich Jeżycach. Ks.Bolesław przybył do Parafii Matki Boskiej Bolesnej w okresie wiosny Stanu Wojennego. Z inicjatywy ks. prałata Bolesława Exlera zaczęto odprawiać msze św. za ojczyznę, a później także za Ks.Jerzego Popiełuszkę. To właśnie Księdzu Bolesławowi powierzono w czasie pierwszej pielgrzymki Ojca Św. funkcję komentatora uroczystej Eucharystii na Łęgach Dębińskich, a podczas drugiej pielgrzymi składał dary wraz z Prezydentem Poznania Wojciechem Szczęsnym Kaczmarkiem. W 2000 roku Ksiądz Bolesław Exler otrzymał tytuł Prałata od samego Jana Pawła II. W czerwcu 2003 r. z powodu złego stanu zdrowia odszedł na emeryturę. Ksiądz Prałat Bolesław Exler jest też laureatem tytułu "Człowiek Roku 1998 Osiedla Łazarz". Ksiądz Prałat Bolesław Exler zmarł 25 kwietnia 2005 r., pochowany został 28 kwietnia 2005 r..
Spoczywa na Cmentarzu Górczyńskim, kwatera Iak.

Jan Komarnicki - przez 23 lata związany był z Klubem Osiedlowym "Krąg", najpierw w kole fotograficznym, które prowadził przez 10 lat, a później przewodniczący Klubu Seniora "Bamberka". Jan Komarnicki był także członkiem zespołu kabaretowego "Wiosenne Krokusiki" oraz Przewodniczącym Komisji Społeczno-Kulturalnej Rady Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald". Był organizatorem licznych imprez, wycieczek i spotkań oraz współorganizatorem corocznego dzielnicowego święta – Dni Łazarza. W 1994 roku otrzymał tytuł "Człowieka Roku".
Doskonale znał się na komputerach. Pomimo późnego wieku doskonale korzystał z takich programów jak Word czy Excel, a korzystanie z Internetu nie było dla niego problemem. Miał 82 lata. Zmarł 16 października 2007 roku.
Spoczywa na Cmentarzu Górczyńskim, kwatera IIIL.

Pamiętajmy nie tylko raz do roku!

Także Państwo mogą wspomnieć swoich bliskich, którzy już odeszli, wpisując wspomnienie w poniższym komentarzu.


Komentarze (2)

01-11-2010 23:07:54
M
Maciek Zawieja - Niezapomniany Przyjaciel!
01-11-2010 11:56:40
kaśka
[*]
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

wrz

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Paris, Paris" - recital piosenek francuskich w wykonaniu Dominiki Dobrosielskiej i Piotra Wizy

26

wrz

do 27-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targ żywności regionalnej i ekologicznej
Targi mieszkań i domów
Jesienny targ ogrodniczy

27

wrz

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal The September Concert
- koncert "U Vivaldiego"

28

wrz

do 01-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Wrzesień z zumbą w Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: