Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rozpoczęły się przygotowania do budowy nowego Centrum Targowego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rozpoczęły się przygotowania do budowy nowego Centrum Targowego
19-10-2010 01:33   Janusz Ludwiczak
Rozpoczęły się prace przy rozbiórce ostatnich fundamentów i części piwnicznej po dawnej restauracji Adria. Wiosną przyszłego roku w tym miejscu rozpocznie się budowa nowego Centrum Targowego, które powstanie w ciągu dwóch lat.

Na początku zeszłego roku wyburzona została restauracja Adria, która działała przez pół wieku, przy ulicy Głogowskiej, naprzeciwko dworca kolejowego. Adria, która była legendarnym i kultowym miejscem do dancingów i imprez organizowanych w Poznaniu. Ostatnia impreza odbyła się w 31 grudnia 2008 roku. Na zabawie sylwestrowej Adria gościła kilkanaście osób, które bawiły się przy muzyce z całego ćwierćwiecza, od lat 50. do przebojów najnowszych.

Mimo iż Adria została wyburzona w styczniu 2009 roku, to pozostała jeszcze część piwniczna i fragmenty fundamentów. Do końca roku zakończy się wyburzanie ostatnich pozostałości po Adrii.

Wiosną rozpocznie się natomiast budowa nowego Centrum Targowego.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

lip

10:00
Palmiarnia Park Wilsona
Pokazy filmu "Był sobie las"

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Birdman" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

25

lip

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Kształt wody" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

26

lip

18:00
Kościół Św. Anny ul. Matejki/Limanowskiego 13
Odpust parafialny

27

lip

10:00
Łazarz
"Szlakiem ornamentów Poznania" - wycieczka po Łazarzu
zbiórka pod kamienicą przy ul. Matejki 2 (przy dawnym kinie Olimpia)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: