Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Protestanci obchodzili rocznicę powstania swojego kościoła - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Protestanci obchodzili rocznicę powstania swojego kościoła
05-10-2010 01:52   Janusz Ludwiczak
Parafia Ewangelicko-Augsburska obchodziła jubileusz 6-lecia poświęcenia nowego centrum parafialnego oraz 90. rocznicę reaktywacji polskiej parafii ewangelickiej w Poznaniu.

Z okazji jubileuszu w niedzielę 19 września w kościele Parafii Ewangelicko-Augsburskiej przy ulicy Obozowej (opodal Ronda Jeziorańskiego) odbyło się uroczyste nabożeństwo podczas którego kazanie wygłosił Biskup Kościoła, ks. Jerzy Samiec. Gościem specjalnym był ks. Peter Townley, doradca Biskupa Diecezji Wakefield, który wygłosił słowa pozdrowienia.

Podczas uroczystości śpiewał parafialny chór oraz dzieci, które biorą udział w szkółkach niedzielnych. Po nabożeństwie Protestanci spotkali się w sali parafialnej, by wspólnie porozmawiać przy kawie i herbacie.

Parafia Ewangelicka w Poznaniu powstała w 1920 roku na bazie Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego. Pierwsze nabożeństwo zostało odprawione przez ks. bp Karola Kotulę 4 kwietnia 1920 roku. Miesiąc później Konsystorz podjął uchwałę o reaktywacji parafii. Po II Wojnie Światowej, poznański zbór stracił swoje miejsce nabożeństw, którym był kościół staroluterański przy ul. Ogrodowej. Przez ponad 60 lat jedynym miejscem spotkań była kaplica cmentarna przy ul. Grunwaldzkiej. Dopiero w 2002 rozpoczęto budowę nowego kościoła Łaski Bożej oraz centrum parafialnego. Kościół poświęcono w 2004 roku.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

do 14-08-2022
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Slavic fondness - wystawa | Luntrus
w godz. 14:00-20:00

17

sie

18:30
Łazarz
44. sesja (budżetowa-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: