Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Świnki, krówki i zajączki, czyli... wieś na Targach {GALERIA ZDJęć} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Świnki, krówki i zajączki, czyli... wieś na Targach {GALERIA ZDJęć}
04-10-2010 03:02   Janusz Ludwiczak
Mecz piłki nożnej z udziałem... kur czy wyląg strusich jaj - to tylko część punktów z XXIV Krajowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych, jak odbyła się w weekend na terenie MTP. Na Targach można było zobaczyć m.in. świnie, krowy, kaczki, zające, króliki czy okazy nie spotykane na co dzień, jak lisy czy nutrie.

Na XXIV Krajowej Wystawie Zwierząt Hodowlanych w pięciu pawilonach można było zobaczyć ponad 1100 zwierząt hodowlanych, wśród nich: owce, kozy, konie, króliki, szynszyle, nutrie, pszczoły, ryby, żaby, strusie, drób, bydło mięsne i mleczne, a także trzodę chlewną prezentowanych przez 369 wystawców z całej Polski.

Jedną z atrakcji był mecz piłki nożnej z udziałem... kur. Zawodników interesował jednak bardziej stan murawy. Na dodatek bramkarz w trakcie meczu zniósł jajko.

Natomiast w pawilonie nr 8 na żywo można było zobaczyć jak wykluwają się z jaj strusie. Wyląg strusi można było także śledzić na bieżąco w internecie. Organizatorzy przewidzieli też konkurs dla publiczności, która wymyśliła imię dla jednej z samic.

Nie obyło się też bez protestów. W sobotę imprezę próbowali zakłócić rybacy i hodowcy ryb, którzy oskarżają Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o utratę unijnej dotacji na łączną kwotę 50 milionów złotych. Protestujący największe pretensje mieli do Ministra Rolnictwa Marka Sawickiego występując z transparentami: "Panie ministrze Sawicki nie musimy iść do sądu".


Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
17

sty

11:00
Cmentarz żydowski ul. Głogowska 26a
Wspólna modlitwa chrześcijan i Żydów przy grobie rabina Akivy Egera - XXV Ogólnopolski Dzień Judaizmu

11:30
Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych ul. Głogowska 26 (MTP - paw. 103)
Otwarcie Izby Pamięci rabina Akivy Egera - XXV Ogólnopolski Dzień Judaizmu

18

sty

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Centralne nabożeństwo ekumeniczne z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan

19

sty

18:30
Łazarz
35. sesja (zwyczajna-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: