Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Policjanci spotkali się z działkowiczami - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Policjanci spotkali się z działkowiczami
03-10-2010 13:57   redakcja, asp.szt.Maciej Nowak
Policjanci z komisariatu Poznań-Grunwald spotkali się z przedstawicielami Rodzinnych Ogródków Działkowych by omówić problem kradzieży na terenie ogródków działkowych.

28 września funkcjonariusze z Komisariatu Policji Poznań-Grunwald wzięli udział w spotkaniu z Prezesami Rodzinnych Ogrodów Działkowych z terenu podległego KP Poznań-Grunwald.

W trakcie spotkania omówiono zagrożenia przestępczością w rejonie ogródków działkowych w tym: kradzieży i kradzieży z włamaniem do altan i zaparkowanych pojazdów. Przypomniano, że istotnym dla wykrycia sprawcy jest często oznakowanie i wykonanie fotografii pozostawionych w ogrodzie cennych przedmiotów. Działkowiec powinien posiadać informacje dotyczące numeru fabrycznego takich rzeczy jak: pompa, silniki, hydrofor, sprzęt RTV i AGD.

W przypadku, gdy w altanie nie ma rzeczy wartościowych wskazane jest nie zasłanianie okien w pomieszczeniach. Należy zwracać uwagę na osoby nieznajome pojawiające się na terenie ogrodów działkowych. W przypadku wątpliwości należy zapisać numery rejestracyjne ich pojazdów, zapamiętać rysopisy – powiadomić Policję. W okresie zimowym jeżeli to jest możliwe należy z działki zabrać cenne przedmioty.

Przekazano też informacje o sytuacjach niebezpiecznych dla osób starszych. Wśród osób uczestniczących w spotkaniu rozdano materiały prewencyjne w zakresie omówionych tematów.

asp. szt. Maciej Nowak
Wydział Prewencji
KP Poznań - Grunwald


R E K L A M A

Fot: Komenda Policji Poznań-Grunwald

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

14

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu-plecenie długiego wieńca lei przez mieszkańców Łazarza
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

15

lip

18:30
Park Kasprowicza (przy wejściu na pływalnię)
15. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

17

lip

18:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"W stronę słońca" - koncert w wykonaniu zespołu "Projekt Kobieta"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: