Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Policjanci spotkali się z działkowiczami - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Policjanci spotkali się z działkowiczami
03-10-2010 13:57   redakcja, asp.szt.Maciej Nowak
Policjanci z komisariatu Poznań-Grunwald spotkali się z przedstawicielami Rodzinnych Ogródków Działkowych by omówić problem kradzieży na terenie ogródków działkowych.

28 września funkcjonariusze z Komisariatu Policji Poznań-Grunwald wzięli udział w spotkaniu z Prezesami Rodzinnych Ogrodów Działkowych z terenu podległego KP Poznań-Grunwald.

W trakcie spotkania omówiono zagrożenia przestępczością w rejonie ogródków działkowych w tym: kradzieży i kradzieży z włamaniem do altan i zaparkowanych pojazdów. Przypomniano, że istotnym dla wykrycia sprawcy jest często oznakowanie i wykonanie fotografii pozostawionych w ogrodzie cennych przedmiotów. Działkowiec powinien posiadać informacje dotyczące numeru fabrycznego takich rzeczy jak: pompa, silniki, hydrofor, sprzęt RTV i AGD.

W przypadku, gdy w altanie nie ma rzeczy wartościowych wskazane jest nie zasłanianie okien w pomieszczeniach. Należy zwracać uwagę na osoby nieznajome pojawiające się na terenie ogrodów działkowych. W przypadku wątpliwości należy zapisać numery rejestracyjne ich pojazdów, zapamiętać rysopisy – powiadomić Policję. W okresie zimowym jeżeli to jest możliwe należy z działki zabrać cenne przedmioty.

Przekazano też informacje o sytuacjach niebezpiecznych dla osób starszych. Wśród osób uczestniczących w spotkaniu rozdano materiały prewencyjne w zakresie omówionych tematów.

asp. szt. Maciej Nowak
Wydział Prewencji
KP Poznań - Grunwald


Fot: Komenda Policji Poznań-Grunwald

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
06

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Debata "Wolność -kocham i rozumiem"

07

gru

10:00
Łazarz
"Śladami Kroniki" - wycieczka z przewodnikiem:
School of Form - Cmentarz żydowski - Budynek Magnolii - Park Wilsona - skrzyżowanie ul. Głogowskiej z ul. Berwińskiego - Rynek Łazarski - Katolicka

10

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Całą noc padał śnieg” - widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki"z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis".
- w programie pojawią się w szczególności piosenki nawiązujące do świąt Bo

11

gru

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl pt."Ściana" w wykonaniu grupy teatralnej Klubu Krąg na zakończenie projektu

13

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W zasadzie tak" - spotkanie z satyrykiem Jackiem Fedorowiczem, który opowie m.in. o wielu komicznych sytuacjach z życia w PRL-u

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: