Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Odpust u Bolesnej: były wypieki, kawa i koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Miasta Poznania - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Odpust u Bolesnej: były wypieki, kawa i koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Miasta Poznania
18-09-2010 00:05   Janusz Ludwiczak
W środę święto swojej patronki obchodzili wierni z Parafii Matki Boskiej Bolesnej. Wieczorem o godz. 18:00 odprawiono uroczystą sumę odpustową, po której czekał na wszystkich poczęstunek: kawa i tradycyjny łazarski wypiek z serek lub makiem oraz występ Orkiestry Reprezentacyjnej Miasta Poznania.

W środę, 15 września odpust obchodziła Parafia Matki Boskiej Bolesnej. Główne uroczystości odbyły się wieczorem, jednak wcześniej o godz. 10 odprawiono msze świętą w intencji małych dzieci oraz o szczęśliwe rozwiązanie dla matek w stanie błogosławionym, zaś popołudniu msze św. w intencji i z udziałem chorych oraz osób w jesieni życia. Po liturgii wierni spotkali się w kaplicy przy odpustowym stole.

Wieczorem, uroczysty koncert organowy zagrał parafialny organista, Sławomir Belak, który już od kilku lat dba o śpiew w kościele Matki Boskiej Bolesnej. Pół godziny później sumę odpustową odprawił ks. kan. Włodzimierz Koperski – proboszcz parafii św. Andrzeja Boboli w Poznaniu.

Na zakończenie na wszystkich czekał poczęstunek: kawa i specjalny łazarski wypiek - z serem lub z makiem. Na odpuście było coś miłego nie tylko dla ciała, ale też i dla ducha. Parafianie mogli wysłuchać koncertu w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Miasta Poznania przy MPK oraz spektakli, przygotowanych przez Piotra Witkowskiego i Leszka Rotha.


Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ TAKŻE: Odpust u Anny

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

lip

17:30
Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych ul. Wyspiańskiego 27
IV sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Kochając Pabla, nienawidząc Escobara" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

18

lip

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cudowny chłopak" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

19

lip

do 20-07-2019
20:00
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni
(w godz. 20:00-2:00)

24

lip

10:00
Palmiarnia Park Wilsona
Pokazy filmu "Był sobie las"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: