Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wypadek na skrzyżowaniu Hetmańskiej i Kolejowej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wypadek na skrzyżowaniu Hetmańskiej i Kolejowej
17-09-2010 16:23   Janusz Ludwiczak
Po godz. 15 na skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej i Kolejowej doszło do zderzenia trzech samochodów. Dwie ranne osoby zostały przewiezione karetką do szpitala.

Do wypadku doszło pomiędzy godz.15:00, a 15:30 na skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej i Kolejowej. W wyniku wypadku dwie osoby zostały ranne i przewiezione karetką do szpitala. Na miejsce przybyła też straż pożarna i policja.


Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Rys: Janusz Ludwiczak (mapa: www.plan.lazarz.pl)

ZOBACZ TAKŻE: Kobieta zginęła na przejściu dla pieszych. Kierowca potrącił rowerzystkę

Komentarze (5)

19-09-2010 11:42:36
Sławek
Rozbroiłeś mnie, dostać się do betonowego ZDM? chyba tylko z grantem:) Nie widzę innej szansy na pozytywne zmiany w mieście, jak tylko poprzez wpuszczenie świeżego powietrza do Rady Miasta.Moim zdaniem niczego też nie osiągnie się z niewyedukowanym, biernym społeczeństwem, które zaczyna reagować dopiero jak np. chce się komuś zrobić z mieszkania obok toaletę publiczną.Przy planowaniu Studium zagospodarowania przestrzennego odrzucenie lekką ręką przez prezydenta kilkuset uwag prawie nikogo nie obeszło, a mpzp muszę być ze studium zgodne i na niewiele da się utyskiwanie na obradach z MPU. Większa liczby osób musi zacząć rozumieć, że nie da się na miasto patrzeć z punktu widzenia wygody czterech liter kierowców za kółkiem. Na jakość życia wpływa przede wszystkim gospodarka przestrzenna(planowanie) i transport, w którego diametralnej poprawie i zmianie ja upatruję szansy na poprawę życia na Łazarzu (również mojego na Głogowskiej). Co jakiś czas staram się wzbudzić tutaj dyskusję, ale idzie to na prawdę opornie, a szkoda. Ludzie niby chcieli do UE, ale o co dokładnie chodzi to mało kto ma pojęcie. Poniżej zdania z Karty Lipskiej na rzecz Zrównoważonych Miast "Promowanie sprawnego i korzystnego cenowo transportu miejskiego": Wiele ubogich dzielnic doświadcza dodatkowych utrudnień z powodu niewystarczających połączeń transportowych oraz złego stanu środowiska, co jeszcze bardziej obniża ich atrakcyjność.Rozwój sprawnego i korzystnego cenowo systemu transportu publicznego stworzy mieszkańcom tych obszarów takie same szanse w zakresie mobilności i dostępu, jakie posiadają inni obywatele, czego mają oni prawo oczekiwać.W tym celu planowanie transportu i zarządzanie ruchem na tych obszarach muszą w coraz większym stopniu zmierzać do ograniczenia negatywnego wpływu transportu na środowisko oraz zorganizowania transportu tak, by zapewnić lepszą integrację tych dzielnic z miastem i całym regionem. Będzie to również wymagało odpowiednich sieci dla potrzeb ruchu pieszych i rowerzystów
18-09-2010 11:59:27
Maciek
Próbuje Ci uświadomić, że statystyką niczego nie załatwisz, masz i ja też marne pojęcie na temat tego co można zrobić i jak to zrobić, komunikacja w mieście jest jak sądzę Twoją pasją, spróbuj dostać się do ZDM do pracy i robić to tam gdzie można cokolwiek zrobić.
18-09-2010 09:33:28
Sławek
Nie rozumiem jak pytaniem o ilość można generalizować? Ja w uspokajaniu ruchu, sieci dróg rowerowych i taktach pieszych upatruję swojej szansy na zminimalizowanie ilości wypadków i "redukcję" ich skutków. Ale, ok - czekam na Twoje pomysły jak można uniknąć bezsensownych śmierci, jak rowerzystki na moście dworcowym, pieszego przechodzącego na Estkowskiego. W pierwszym przypadku ZDM napisał w 1998 że nie wybuduje drogi, bo dróg nie ma, a w drugim przypadku, parę miesięcy przed wypadkiem odpowiedzialne inaczej osoby pisały, że przejście jest niebezpieczne i trzeba coś z tym zrobić, bo nie będziemy czekali na to aż ktoś zginie...
17-09-2010 22:41:20
Maciek
Pracowalem w Holandii u gospodarza ktorego zone i corke zabil sasiad przy wjezdzie do wlasnego domu kiedy one przejezdzaly tam droga rowerowa, nie generalizuj, ze transport zbiorowy i rowerowy wszystko rozwiaze.
17-09-2010 16:39:07
Sławek
Ile wypadków, śmierci jest potrzebnych by uspokojenie ruchu, priorytet dla transport u zbiorowego, rowerowego i pieszego w Śródmieściu przestały być pojęciami science fiction dla zarządzających miastem? Może należy zacząć wyrażać w pieniądzu koszty takiego wypadku by trafić "Nie można przeliczyć bólu i cierpienia ofiar wypadków i ich najbliższych. Są to straty niewymierne. Jednak straty materialne, jakie ponosi społeczeństwo z tytułu wypadków drogowych, mierzone wielkością niewytworzonego dochodu narodowego, przewyższają wielkość wydatków budżetu naszego państwa na opiekę zdrowotną i pomoc społeczną. Koszt społeczny jednej zabitej osoby to prawie 1 mln złotych!" za Krajową Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego "zagrożenie śmiercią w wypadku drogowym na polskich drogach jest prawie dwukrotnie większe niż w przodujących krajach UE, zaś prawdopodobieństwo śmierci uczestnika wypadku jest średnio cztery razy wyższe"
Aktualności
Niezapominajka
16

paź

18:00
Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
VIII sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

17

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Uroczysta inauguracja sezonu kulturalno-oświatowego 2019/2020 na Łazarzu

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
Sławomir Dróżdż "dlaczego" - wernisaż

19:30
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Händel: włoskie sonaty triowe i solowe - koncert

18

paź

do 21-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Sport Expo" - targi sportowe

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: