Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Internet w Inea przyspieszy... nawet do 100 Mb - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Internet w Inea przyspieszy... nawet do 100 Mb
17-09-2010 15:18   Janusz Ludwiczak
Internet z prędkością 50 Mb za jedyne 59,90 zł szykuje dla swoich abonentów już od poniedziałku sieć Inea. Operator uruchamia nowy standard transmisji danych w usłudze internet o przepustowościach nawet do 100 Mb/s. Jeszcze w tym roku Inea zapowiada wprowadzenie dostępu do internetu o przepustowości 250 Mb/s w sieci światłowodowej.

Z dniem 20 września Inea wprowadza nową i konkurencyjną ofertę dostępu do internetu o przepustowości nawet do 100 Mb/s dla ok. 200 tys. gospodarstw domowych w zasięgu swojej sieci.

Praktycznie ośmiokrotnie szybszy internet będzie możliwy, dzięki wprowadzeniu nowego standardu transmisji danych w usłudze DOCSIS 3.0 na obecnie istniejącej sieci.

W ofercie pakietowej "Cyfrowy Dom" już za 59,90 zł abonenci Inea uzyskają dostęp do internetu o prędkości 50 Mb (i upload - paśmie wyjściowym 4 Mb). Natomiast dla tych, co potrzebują jeszcze szybszy internet Inea oferuje pakiet o prędkości 100 Mb za 89,90 zł (w pakiecie "Cyfrowy Dom", w jednej usłudze za 159,90 zł).

Zmiana prędkości internetu wiązać będzie się z wymianą modemu, jednak jak zapewnia Inea abonenci nie pokryją dodatkowych kosztów jednorazowych. Natomiast nie będzie konieczne wymienienie okablowania.

Jeszcze w tym roku Inea zapowiada wprowadzenie dostępu do internetu o przepustowościach 250 Mb/s w sieci światłowodowej, w rozwiązaniu FTTH, czyli fiber to the home. Jednak ta szerokopasmowa usługa telefoniczna skierowana będzie głównie dla nowowybudowanych mieszkań. Operator już współpracuje z szeregiem deweloperów, którzy zdecydowali się wdrożyć te nowoczesne rozwiązania.
Inea swiatłowody dostarczy m.in. do nowych obiektach: "Kasztanowej Alei" przy ul. Wyspiańśkiego, "Arena Dom" przy zbiegu ulic Bogusławskiego, Morawskiego i Kasprzaka, a także nowego wieżowca mieszkalnego przy ul. Górczyńskiej.

się odbywa w dwóch płaszczyznach. Na sieciach starych staramy się podejść jak najbliżej abonenta, ale tak żeby nie wymienić mu tego ostatniego kabelka, który burzyłby jego spokój domowy i rodzinny, czyli pozostanie tam pewnie przez pewien czas ten miedziany odcinek. Natomiast jeżeli mówimy o nowych budowach to migrujemy i myślę, że w przyszłym roku, ale będzie to nie wielki odsetek, gdzie będziemy budować w innej technologii niż w FTTH. Oznacza to, że sieci będą na kolejnych kilkadziesiąt lat - powiedział Janusz Kosiński, Prezes Zarządu INEA S.A.

Poznańska kablówka ma także od października specjalną ofertę dla studentów o korzystniejszych dla nich warunkach. Na podstawie legitymacji studenckiej będą mogli podpisać umowę na okres nawet do 3 miesięcy.

Inea ma także ofertę dla mieszkańców, którzy z pewnych względów nie mają dostępu do sieci kablowej. W maju operator wprowadził usługę bezprzewodowego dostępu do internetu.

Od maja tego roku stosując technologię WiMAX dostarczamy naszym abonentom na terenach mniej zurbanizowanym i tam gdzie nie ma naszej sieci przewodowej internet i telefonię drogą bezprzewodową. Jest to technologia dająca się skalować i dająca gwarancję bezpieczeństwa, pozwalająca na duże przepływności, a także dająca możliwości przy przyszłej migracji w kierunku kolejnych uprade`ow tej technologii, która pozwoli na dostarczanie internetu o przepływności nawet kilkudziesięciu mega - mówi Janusz Kosiński, Prezes Zarządu INEA S.A.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
18

paź

do 21-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Sport Expo" - targi sportowe

do 20-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA - Poznań Game Arena. Targi gier i multimediów

19

paź

do 20-10-2019
Palmiarnia Park Wilsona
Wystawa storczyków

20

paź

Poznań * Łazarz
20. Poznań Maraton

25

paź

do 26-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva seniorzy" - targi dla osób 50+

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: