Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wicepremier Waldemar Pawlak odsłonił tablicę pamiątkową poświęconą Eugeniuszowi Kwiatkowskiemu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wicepremier Waldemar Pawlak odsłonił tablicę pamiątkową poświęconą Eugeniuszowi Kwiatkowskiemu
14-09-2010 22:18   Janusz Ludwiczak
Tablicę poświęconą Eugeniuszowi Kwiatkowskiemu - m.in. inicjatorowi aktywizacji gospodarczej, ministrowi przemysłu i handlu, wicepremierowi w latach 1935-1939 oraz przyjacielowi Poznania i targów poznańskich została odsłonięta w poniedziałek przez wicepremiera Waldemara Pawlaka, wnuczkę Eugeniusza Kwiatkowskiego, ministra Eugeniusza Grzeszczaka i prezesa MTP Andrzeja Byrta.

W uroczystości odsłonięcia tablicy, która zawisła na budynku World Trade Center Poznań od strony ulicy Bukowskiej udział wzięli: wnuczka Eugeniusza Kwiatkowskiego, Julita Maciejewicz-Ryś, wicepremier Waldemar Pawlak, Minister Eugeniusz Grzeszczak oraz prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich Andrzej Byrt.

Tablicę nieprzypadkowo odsłonięto w poniedziałek. W tym roku przypada 15-lecie działającego w Poznaniu Stowarzyszenia im. Eugeniusza Kwiatkowskiego, którego głównym celem jest wcielanie w życie idei swojego patrona.

Eugeniusz Kwiatkowski był wybitnym politykiem i działaczem gospodarczym. Autor gospodarczego otwarcia na świat II RP. W latach 1926 - 1930 był ministrem przemysłu i handlu, a w latach 1935 - 1939 pełnił funkcję wicepremiera i ministra skarbu. Eugeniusz Kwiatkowski był też twórcą polskiej polityki morskiej, portu w Gdyni i Centralnego Okręgu Przemysłowego. Przyjaciel Poznania i targów poznańskich.


Komentarze (2)

23-09-2010 22:15:26
REDAKCJA
Bardzo przepraszam Panią za błąd, który został już poprawiony. Pozdrawiam.
23-09-2010 20:38:19
Julita Maciejewicz-Ryś
Wnuczka Eugeniusza Kwiatkowskiego nazywa się Julita Maciejewicz-Ryś. Wypadałoby nie robić błędów.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

lip

Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik ekologiczny w Ogrodzie Łazarz "Na powitanie lata"

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
"Poznańskie muzykalia" - koncert z utworami Haliny Frąckowiak

06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: