Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przykuł się łańcuchem w Urzędzie Miasta, bo nie może pracować w Palmiarni - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przykuł się łańcuchem w Urzędzie Miasta, bo nie może pracować w Palmiarni
09-09-2010 01:19   Janusz Ludwiczak
Niepełnosprawny, 55-letni Jerzy Szarwark przykuł się łańcuchem do poręczy na klatce schodowej Urzędu Miasta, rozpoczynając tym samym głodówkę i strajk okupacyjny. Domaga się w ten sposób pracy w Palmiarni, z którą współpracował.

Jerzy Szarwark domaga się pracy w Palmiarni, z którą współpracował od dłuższego czasu, zakładając działalność gospodarczą. Podpisania umowy i dalszej współpracy odmówił dyrektor Palmiarni, Zbigniew Wągrowski.

55-letni Jerzy Szarwark jest od urodzenia osobą niepełnosprawną. Świadczenia renty w zeszłym roku odmówił Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Tym samym mężczyzna pozostał bez środków do życia. Postanowił więc rozpocząć współpracę z Palmiarnią, rysując karykatury (jest plastykiem), a także pokazywać i sprzedawać kolekcję motyli.

Według nieoficjalnych informacji dyrektor Palmiarni odmówił współpracy z Jerzym Szarwarkiem, twierdząc, że prowadzenie handlu w obiekcie jest niemożliwe.
Mężczyzna uważa, że został oszukany przez dyrektora Wągrowskiego, który ten wyraził zgodę na przygotowanie kolejnej wystawy.

Konflikt próbowała rozwiązać pewien czas temu prokuratura i policja. Do ugody między stronami nie doszło też podczas sprawy sądowej.

Jerzy Szarwark rozpoczął we wtorek w południe głodówkę i strajk okupacyjny, przykuwając się do poręczy na klatce schodowej Urzędu Miasta. Twierdzi, że przez prawie rok nie otrzymał żadnej pomocy ze strony urzędników.

Po godz. 13 negocjacje rozpoczęli urzędnicy proponując między innymi pokazanie swoich możliwości podczas targów dla seniorów "Aktywni 50+", które odbędą się pod koniec września na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Zainteresowany stanowczo odmówił, domagając się pracy tylko i wyłącznie w Palmiarni.

Trzy godziny później rozmowy rozpoczęli pracownicy Punktu Interwencji Kryzysowej oraz policyjni negocjatorzy.

Mężczyzna spędził całą noc na schodach w Urzędzie Miasta. W tym czasie czytał m.in. książkę. W środę ok. godz. 8:00 Jerzy Szarwark sam dobrowolnie zakończył protest. Urzędnicy obiecali, że przyjrzą się sprawie próbując ją rozwiązać. Wyjaśnień i stanowiska od dyrektora Palmiarnia będą żądać też podczas najbliższej sesji Radni Miasta Poznania.


Fot: Janusz Ludwiczak/archiwum

Komentarze (5)

09-09-2010 10:54:04
Jancio
pewnie to jakis sekciarz z My Poznaniacy albo cos podobnego
08-09-2010 23:20:29
ernest
Co pan Wągrowski robi jeszcze na stanowisku dyrektora? Od 3 lat powinien być na emeryturze
07-09-2010 19:35:34
kaśka
To Wągrowski nawet wykorzystuje niepełnosprawnych. Wcale się nie dziwie temu facetowi, że przykłuł się łańcuchem i nie przyjął innej propozycji,, jak miał umowę z Palmiąrnią.
07-09-2010 19:00:15
pyruś
Niech postawi krzyż, nie ruszą go
07-09-2010 18:59:10
pyruś
Niech krzyż nie ruszą go.
Aktualności
Niezapominajka
15

paź

17:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Händel: kantaty włoskie - koncert

16

paź

18:00
Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
VIII sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

17

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Uroczysta inauguracja sezonu kulturalno-oświatowego 2019/2020 na Łazarzu

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
Sławomir Dróżdż "dlaczego" - wernisaż

19:30
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Händel: włoskie sonaty triowe i solowe - koncert

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: