Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Łazarscy radni uchwalili budżet na przyszły rok - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Łazarscy radni uchwalili budżet na przyszły rok
31-08-2010 01:24   Janusz Ludwiczak
Podczas minionej sesji, która odbyła się 17 sierpnia przedstawiciele Rady Osiedla Świętego Łazarza zajęli się m.in. projektem zestawienia zbiorczego planu finansowo-rzeczowego, czyli budżetem na przyszły rok, a także omawiali sprawy związane z reformą jednostek pomocniczych.

Zanim radni z Osiedla Świętego Łazarza zajęli się projektem uchwały w sprawie przyjęcia planu rzeczowo-finansowego na 2011 rok (budżetu) omówili XVII edycję konkursu Zielony Poznań. Do drugiego etapy zakwalifikowało się 28 obiektów. Trzy zgłoszenia zostały przekazane do etapu miejskiego. Są to: tereny zielone wokół kościoła Matki Boskiej Bolesnej, tereny zielone Przedszkola nr 89 oraz przydomowe ogródki przy ulicy Kasprzaka.

Rada Osiedla Świętego Łazarza dokonała także zmian w tegorocznym budżecie. 9 tysięcy złotych zostanie przekazane na budowę placu zabaw w Parku Wilsona. Środki te pochodzą z zagospodarowania skweru przy ulicy Kolejowej - zakupu i montażu ławek oraz stołu z szachownicą. Według założeń na skwerze przy zbiegu ulicy Hetmańskiej, Kolejowej i Potockiej miał powstać plac poświęcony Kazimierzowi Nowakowi. Okazało się jednak, że teren ten ma kilku właścicieli, którymi są miasto, Skarb Państwa oraz osoba prywatna. W zamian środki te przeznaczone zostaną na zakup m.in. zjeżdżalni, bujaczków i innych urządzeń do zabaw, które umieszczone zostaną w placu zabaw, w Parku Wilsona.

W budżecie Osiedle Świętego Łazarza na 2011 rok przewidziano łącznie 317 665 złotych, z czego 29 225 zł pochodzi z przychodów na wydatki administracyjne (diety dla radnych - zwrot kosztów, zakupy sprzętów i materiałów biurowych, opłata za siedzibę, energię, telefon, itd.). Pozostała kwota - 288 440 zł to przychody na wspieranie inicjatyw lokalnych.

Rada Osiedla Świętego Łazarza planuje przeznaczyć 50 290 zł na wspieranie inicjatyw lokalnych: organizację pogadanek w ramach programu "Bezpieczna droga do szkoły" dla uczniów klas pierwszych, pogadanki w ramach programu "Bezpieczne lato 2011" czy realizację programu "Bezpieczny Senior". Część z tych środków przeznaczona zostanie na organizację i współorganizację imprez kulturalnych po przez zakup nagród.

100 tysięcy złotych wpisane zostało na remont chodników w ciągu ulicy Matejki, na odcinku od Kasprzaka do Wyspiańskiego, a 5 tysięcy złotych osiedlowi radni planują przeznaczyć na instalacje sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Chociszewskiego i Kasprzaka. Zadania te zrealizować ma Zarząd Dróg Miejskich.

Ponadto w budżecie Rady Osiedla Świętego Łazarza 87 650 zł przeznaczone zostanie na zakup środków trwałych, materiałów dydaktycznych i wyposażenia trwałego do łazarskich placówek oświatowych oraz na organizację licznego rodzaju konkursów edukacyjnych i turniejów sportowych.

Podczas sesji, która odbyła się 17 sierpni rajcy ustalili też, że 10 tys. złotych przeznaczone zostanie podobnie jak w latach ubiegłych na utrzymanie Lejka Łazarskiego, a 12 tys. zł na administrację boiska sportowego przy ulicy Dmowskiego. W planach jest też przekazanie 4 tys. zł na wykonanie tablicy z planem sytuacyjnym na Lejku Łazarskim, a 9 tys. zł. trafi na zakup sprzętów do placu zabaw w Parku Wilsona. Ponadto 5,5 tys. zł przekazane zostanie dofinansowanie zakupu radiowozu dla policji. Podobną kwotę przeznaczą pozostałe grunwaldzkie rady osiedli.

Wiadomo też, że w podobnie jak w przypadku sąsiedniego Osiedla Targowego Rada Osiedla Świętego Łazarza funkcjonować będzie do końca roku. 1 stycznia 2011 roku jednostka pomocnicza straci swoje uprawnienia, a sprawami Osiedla do 20 marca kierować będzie Zarząd Rady Osiedla Świętego Łazarza. Wtedy też odbędą się wybory do nowej Rady Osiedla Święty Łazarz, które zostanie połączone z istniejącym Osiedlem Targowym.

Projekt budżetu Rady Osiedla Świętego Łazarza na 2011 rok:

 • Wydatki administracyjne (diety, zakupy sprzętów i materiałów biurowych, opłaty za energię, telefon, wodę, zakup papieru, czynsz za siedzibę, itd.) - 29 225 zł
 • Organizacja pogadanek w ramach programu "Bezpieczna droga do szkoły" dla uczniów klas pierwszych szkół podstawowych - 1 500 zł
 • Organizacja pogadanek w ramach programu "Bezpieczny senior" - 4 000 zł
 • Organizacja pogadanek w ramach akcji "Bezpieczne lato 2011" - 4 000 zł
 • Skład i łamanie "Wieści Łazarskich" - 4 000 zł
 • Zielony Poznań - zakup nagród - 3 500 zł
 • Festyn osiedlowy - 11 000 zł
 • Organizacja i współorganizacja imprez kulturalnych (Maraton muzyczny, Lato w Parku Wilsona, konkurs "Jan Paweł II - Wielki Człowiek Naszych Czasów", konkurs wiedzy o Łazarzu "Nasz Fyrtel", lato w mieście, turniej szachowy, magiczna sobota i inne) - 24 290 zł
 • Remont chodników w ciągu ulicy Matejki od Kasprzaka do Wyspiańskiego (Zarząd Dróg Miejskich) - 100 000 zł
 • Instalacja sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Chociszewskiego i Kasprzaka (Zarząd Dróg Miejskich) - 5 000 zł
 • Zakup sprzętów trwałych, materiałów dydaktycznych, wyposażenia trwałego dla łazarskich placówek oświatowych. Organizacja konkursów m.in. wiedzy, piosenki, języka obcego, edukacyjnych, turniejów sportowych, m.in. piłki nożnej, koszykówki, tenisa stołowego, siatkówki i innych (Wydział Oświaty) - 87 650 zł
 • Edukacja sportowa - reaktywacja Poznańskiej Szkolnej Ligi Piłki Ręcznej "Na Grunwaldzie małe szkraby grają w ręczną dla zabawy" dla klas 1-3 szkół podstawowych (Wydział Kultury Fizycznej) - 5 000 zł
 • Administrowanie boiskiem sportowym przy ulicy Dmowskiego - utrzymanie czystości, bieżące naprawy i okresowa kontrola techniczna (Zarząd Zieleni Miejskiej) - 12 000 zł
 • Utrzymanie Lejka Łazarskiego (Zarząd Zieleni Miejskiej) - 10 000 zł
 • Wykonanie tablic z planem sytuacyjnym (Wydział Gospodarki Komunalnej) - 4 000 zł
 • Zakup sprzętu na plac zabaw w Parku Wilsona (Wydział Gospodarki Komunalnej) - 9 000 zł
 • Zakup radiowozu - 5 500 zł
 • łącznie - 317 665 zł (z czego 288 440 wydatki na wspieranie inicjatyw lokalnych)

Projekt budżetu Rady Osiedla Targowego na 2011 rok znaleźć można w artykule: Radni z Osiedla Targowego przeznaczą ponad 30 tys. zł na budowę placu zabaw w Parku Wilsona.

Komentarze (3)

31-08-2010 09:51:34
wolf
Szkoda, że dalej będzie zaniedbana ulica Kolejowa, ale dobrze, że wreszcie zostanie wyremontowany chodnik na ulicy Matejki. Przyda się też sygnalizacja na ulicy Chociszewskiego, ale kierowcy i tak będą narzekać. Bardzo dobry pomysł z tablicą na Lejku Łazarskim, wreszcie jakieś ciekawe pomysły ma Rada Osiedla, same remonty chodników nie podniosą atrakcyjności Łazarza.
31-08-2010 09:27:57
Sławek
Wydaje mi się, że wykazuję ponadprzeciętną aktywność w interesowaniu się sprawami Łazarza. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jaką informację i gdzie zamieszczoną przeoczyłem, że zabrakło mnie na tym spotkaniu? Jestem zainteresowany też informacją w jaki sposób mieszkańcy partycypują w ustalaniu takiego budżetu. Mam nadzieję, że reforma samorządów spowoduje to, że pojawią się w radzie osoby, które odkryją Internet jako narzędzie do obustronnej komunikacji...
31-08-2010 07:50:25
Poznaniak
Nic nowego, to już stało się normalnością, jak można zaoszczędzić, to najlepiej na ulicy Kolejowej, miasto oszczędza, dzielnica oszczędza, i dlatego ta ulica wygląda jak wygląda. Chyba panuje powszechne przekonanie, że tej ulicy w centrum miasta nic już nie zaszkodzi i nic nie pomoże i już gorzej być nie może. Szanowni Państwo radni. kiedy do Was dotrze, że mieszkańcu ulicy Kolejowej są też Poznaniakami i też chcą mieszkać w miłym, przyjaznym im otoczeniu.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

lip

do 31-07-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

07

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

14

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

15

sie

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert z cyklu "Poznańskie Muzykalia" - z utworami Elvisa Presleya

21

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: