Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Stojaki rowerowe zostaną ustawione przed Dworcem Zachodnim? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Stojaki rowerowe zostaną ustawione przed Dworcem Zachodnim?
27-08-2010 01:27   Janusz Ludwiczak
Już stoją przed wejściem do Nowego Zoo, przy Kontener ART w Starym Korycie Warty, a także prze biurowcami przy ul. Roosevelta i przy ul. Marcelińskiej. O czym mowa? O designerskich stojakach rowerowych, które mogą powstać także na Łazarzu, przed Dworcem Zachodnim.

Fundacja All For Planet chce ustawić na poznańskich ulicach kilkadziesiąt designerskich stojaków rowerowych. Pierwsze, w kształcie zielonych słoni stoją już przed Nowym Zoo, a w pobliżu Kontener ART na Chwaliszewie stoją stojaki na rowery w kształcie tańczących ludzi.

W ostatnich dniach kolejne nowatorskie stojaki na rowery ustawione zostały, tym razem koloru pomarańczowego, w kształcie "@" przed biurowcem przy ulicy Marcelińskiej oraz przed biurowcem przy ulicy Marcelińskiej.

Jest szansa, że stojaki rowerowe staną też na Łazarzu, na ulicy Głogowskiej, a konkretniej przy Dworcu Zachodnim. Wszystko zależy od głosów internautów.

Do 31 sierpnia można głosować na jedną z 15 najciekawszych lokalizacji wybraną przez Fundację All For Planet. Wśród całej piętnastki znalazła się ulica Głogowska, a ściślej Dworzec Zachodni.
Internauci mogą głosować także na inne miejsca, w których ustawione zostaną stojaki rowerowe. Są to: Teatr Polski (ul. 27 Grudnia), Stary Browar (ul. Ratajczaka), Port Lotniczy Poznań-Ławica (ul. Bukowska), Stadion Miejski (ul. Bułgarska), Meskalina (Stary Rynek), Wyższa Szkoła Handlu i Usług (ul. Zwierzyniecka), Empik (Plac Wolności), Uniwersytet im. Adama Mickiewicza (ul. Fredry), Wyższa Szkoła Języków Obcych (ul. Piekary), Dragon (ul. Zamkowa), Okrąglak (ul. Mielżyńskiego), Katedra (Ostrów Tumski), pętla tramwajowa "Starołęka" oraz Centrum Stomatologii Uniwersytetu Medycznego (przy zbiegu ulic Bukowskiej i Przybyszewskiego).

Stojaki rowerowe powstaną w pięciu punktach, które uzyskają największą ilość głosów. W przypadku gdy fundacja nie otrzyma stosownych zezwoleń na stojaki w danym miejscu, wybrana zostanie kolejna lokalizacja.

Jest więc szansa, że już wkrótce będziemy mogli dojechać rowerem na Dworzec Zachodni i dalej kontynuować podróż pociągiem lub szybkim tramwajem, albo też zaparkować swój bicykl wybierając się na Targi.

Głosować można raz dziennie do 31 sierpnia na stronie internetowej Fundacji All For Planet.


R E K L A M A

Komentarze (1)

27-08-2010 15:18:45
Sławek
Czy przy remoncie Roosevelta ZDM zrobi drogę rowerową od Kaponiery, przez Dworcowy chociaż do Zachodniego, by można było do tych stojaków dojechać? Dalej oczywiście Głogowską na Górczyn, ups rozpędziłem się. "[16:17] Ryszard Grobelny: Dzisiaj jest podobnie. Budujemy ścieżki przy nowych drogach, ale nie wyobrażam sobie zabrania jednego pasu ruchu na Głogowskiej dla ścieżki rowerowej." http://www.lazarz.pl/?menu=2&NR=1743.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
18

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert dla dzieci Wujka Ogórka w Ogrodzie Łazarz
- obowiązują zapisy mailowe: zapisy.klubkrag@gmail.com. Wstęp wolny pod warunkiem zachowania przez uczestników zasad przewidzianych w obowiązując

19

cze

do 20-06-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Moto Fest

Park Wilsona
Łazarskie śniadania przy wspólnym stole

21

cze

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Czerwiec z zumbą" w Ogrodzie Łazarz- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala!
- zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

28

cze

do 30-06-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: