Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Akademia Słońca - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Akademia Słońca
24-08-2010 10:26   Redakcja
We wrześniu w Wielkopolsce rusza projekt "Akademia Słońca", który jak zapewniają organizatorzy podniesie wiedzę Wielkopolan z zakresu odnawialnych źródeł energii (OZE) na przykładzie kolektorów słonecznych.
Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Poznania zaprasza wszystkich mieszkańców, których interesuje tematyka solarna, do udziału w bezpłatnym szkoleniu w dniu 17 września (piątek) o godz. 12:00 w sali konferencyjnej na II piętrze (sala 208) przy ul. Gronowej 22 (w siedzibie Wydziału Ochrony Środowiska).

Zamiana energii słonecznej na ciepło jest rozwiązaniem czystym i prostym, ponieważ słońce dostarcza nam jej w sposób nieprzerwany. Dzisiejsze technologie są na tyle zaawansowane, aby energia słoneczna mogła być dostępna dla każdego. Wykorzystaj tę czystą i odnawialną energię i ogranicz zużycie energii pozyskiwanej z paliw kopalnianych.

Zadbaj o przyszłość Ziemi oraz swoich dzieci. Zasada jest prosta: kolektory znajdujące się na dachu, lub w pobliżu domu ogrzewają płyn solarny, który przepływając rurami dostarcza ciepło do zbiornika ciepłej wody użytkowej, wody grzewczej lub basenu. O tych podstawowych faktach wie coraz więcej Polaków, jednak nadal pojawiają się pytania związane z zastosowaniem kolektorów: jaki mają wpływ na środowisko? Co można zyskać stosując takie rozwiązania? Jak można sfinansować taką inwestycję? Odpowiedzi na te pytania będzie można usłyszeć w trakcie bezpłatnych szkoleń organizowanych w ramach projektu "Akademia Słońca".

Przez cały wrzesień 2010 r. GTT Synergy wraz z 15 powiatami i gminami będzie wprowadzało Wielkopolan w tajniki odnawialnych źródeł energii w sposób przystępny dla odbiorcy. Z założenia spotkania będą odbywały się w miejscach znanych i popularnych w danej miejscowości i będą trwały ok. 2 godziny.

Poza wykładami na temat OZE, analizą efektów stosowania kolektorów słonecznych i możliwością uzyskania dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW), zaprezentowany zostanie również film "Jak przebiega instalacja kolektorów słonecznych w domkach jednorodzinnych", który zobrazuje kwestie montażu zestawów solarnych.

Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Poznania zaprasza wszystkich mieszkańców, których interesuje tematyka solarna, do udziału w bezpłatnym szkoleniu w dniu 17 września (piątek) o godz. 12:00 w sali konferencyjnej na II piętrze (sala 208) przy ul. Gronowej 22 (w siedzibie Wydziału Ochrony Środowiska).


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
18

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert dla dzieci Wujka Ogórka w Ogrodzie Łazarz
- obowiązują zapisy mailowe: zapisy.klubkrag@gmail.com. Wstęp wolny pod warunkiem zachowania przez uczestników zasad przewidzianych w obowiązując

19

cze

do 20-06-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Moto Fest

Park Wilsona
Łazarskie śniadania przy wspólnym stole

21

cze

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Czerwiec z zumbą" w Ogrodzie Łazarz- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala!
- zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

28

cze

do 30-06-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: