Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Mieszkańcy mają nowe windy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Mieszkańcy mają nowe windy
14-08-2010 00:48   Janusz Ludwiczak
Na przełomie czerwca i lipca Spółdzielnia Mieszkaniowa Grunwald wymieniła trzy windy. Dwa nowoczesne dźwigi osobowe zostały zamontowane w wieżowcu przy ulicy Hetmańskiej 67. Nowa winda pojawiła się także w "desce" przy ul. Stablewskiego 6d.

Spółdzielnia Usług Antenowych i Dźwigowych na zlecenie Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald wymieniła stare, zużyte windy na nowe dźwigi osobowe.

Dwie nowe windy działają od początku lipca w wieżowcu przy ulicy Hetmańskiej 67. Dźwig osobowy został też wymieniony w "desce" przy ulicy Stablewskiego 6d.

Nowe windy nie tylko poprawiły bezpieczeństwo mieszkańców, ale także zostały zamontowane zgodnie ze wszystkimi przepisami unijnymi.

W ciągu najbliższych pięciu lat zostanie wymienionych około 10 wind. Do tej pory Osiedle "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald wymieniło na swoim terenie 21 z 33 wind.

Jeżeli chodzi o możliwości finansowe to nas stać tylko na wymianę dwóch, trzech wind rocznie. Jedna winda kosztuje około 140 tysięcy złotych, czyli trzeba mieć około ćwierć miliona złotych, żeby wymienić dwie windy.
Mamy 33 windy, z czego udało się wymienić ponad połowę. W tym samym tempie pójdziemy dalej. Z nadzorem technicznym ustalamy, które windy pójdą do wymiany. Najgorzej byłoby, gdyby winda została wyłączona w bloku 10-piętrowym
- powiedział Jerzy Babiak, przewodniczący Rady Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald".


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
04

gru

Rynek Łazarski
Otwarcie Rynku Łazarskiego

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: