Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na początku jesieni w Parku Wilsona powstanie plac zabaw - będzie zjeżdżalnia i bujaki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na początku jesieni w Parku Wilsona powstanie plac zabaw - będzie zjeżdżalnia i bujaki
11-08-2010 00:57   Janusz Ludwiczak
Na przełomie września i października w Parku Wilsona powstanie plac zabaw. Na ten cel Rada Osiedla Targowego oraz Rada Osiedla Świętego Łazarza przeznaczą wspólnie 15 tysięcy złotych z tegorocznego budżetu.

We wtorek w Parku Wilsona spotkali się Radni Miasta Poznania (Lidia Dudziak i Wojciech Wośkowiak) oraz przedstawiciele Rady Osiedla Targowego i Rady Osiedla Świętego Łazarza, którzy wspólnie z projektantką omawiali koncepcję powstania placu zabaw, który stanie w miejscu jednej z piaskownic.

Do 30 sierpnia rady osiedli będą musiały zatwierdzić projekt placu zabaw. Wcześniej, w przyszłym tygodniu spotkają się wspólnie przedstawiciele Rady Osiedla Świętego Łazarza i Rady Osiedla Targowego, by omówić koncepcję, a także zapoznać się z przedstawionym przez projektantów kosztorysem.

Wiadomo, że z tegorocznego budżetu rady osiedli przeznaczą wspólnie 15 tysięcy złotych na powstanie placu zabaw pod Palmiarnią. Rada Osiedla Świętego Łazarza przeznaczy 9 tys. zł, Rada Osiedla Targowego 6 tys. zł.

Plac zabaw powstanie w miejscu jednej z piaskownic, która zostanie zlikwidowana. W zamian powstać ma tutaj zjeżdżalnia, bujak i dinozaur, którego dzieci będą odkopywać z piasku.

Wcześniej, bo 25 czerwca utworzenie plac zabaw w Parku Wilsona omawiali przedstawiciele Wydziału Gospodarki Komunalnej, Maria Strzałko - Miejski Konserwator Zabytków, dyrekcja Palmiarni oraz Rady Osiedli: Targowego i Świętego Łazarza.

Ten plac zabaw istnieje, więc nie ma co mówić o wyrażaniu zgody na powstanie. Trzeba go tylko uporządkować. Do czasu, jak nie można powiększyć tego terenu o taki plac zabaw z prawdziwego zdarzenia to on może funkcjonować.
Rady Osiedli muszą z nami uzgodnić jakiś projekt zagospodarowania tego, ile będzie piaskownic. Taką ogólną koncepcję: czy będzie zasadzona zieleń dosadzona i w jakim miejscu, czy będą piaskownice
- powiedziała Maria Strzałko, Miejski Konserwator Zabytków.


R E K L A M A

Komentarze (3)

11-08-2010 23:48:13
piter
REWELACJA TEN PLAC ZABAW.JESZCZE DOSYPAć ŚWIEŻEGO PIASKU I BęDZIE OK.JESZCZE BEZPIECZNE HUZDAWKI I NIC DODAć NIC UJ¡ć.A DYREKTOR CHYBA ZAPOMNIAŁ JAK MIAŁ MAŁE DZIECI.CZAS NA EMERYTURę
11-08-2010 20:26:34
Carlos
Zaplanowany plac zabaw jest bardzo skromny -można by pomyśleć moze o jakis hustawkach zamiast tego dinozaura - a czy w przyszlości będzie on rozbudowywany w jakis sposob?, jeszcze jedno pytanie tez do Redakcji rozumiem ze te 15 tysiecy to sa wlasne srodki rady osiedli a co z obiecanym zaangazowaniem Miasta - obiecywał to sam Prezydent.
11-08-2010 13:07:45
mama Patryka
Dobra wiadomość. Patryk już nie może się doczekać. Nareszcie jedyną atrakcją nie będzie tylko zabawa w piaskownicy.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

kwi

do 14-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Expo" - targi sportowe: bieg | aktywność | motywacja

14

kwi

Poznań * Łazarz
16. Poznań Półmaraton

17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: