Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kenijska "Hakuna matata" i indonezyjski folklor w Parku Wilsona {WIDEO, GALERIA ZDJĘĆ} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kenijska "Hakuna matata" i indonezyjski folklor w Parku Wilsona {WIDEO, GALERIA ZDJĘĆ}
10-08-2010 23:33   Janusz Ludwiczak
Zespoły ludowe z Kenii, Indonezji, Bułgarii i Ukrainy wystąpiły w poniedziałek w koncercie inauguracyjnym X Światowego Przeglądu Folkloru "Integracje".

"Biesiadą Ludową" rozpoczął się w poniedziałek X Światowy Przegląd Folkloru "Integracje 2010". Podczas poniedziałkowego koncertu inauguracyjnego w Muszli Koncertowej Parku Wilsona m.in. zespół T-ta Paramadina University z Indonezji, Zespół Tańca Ludowego "Pastrina" z Bułgarii oraz Zespół Tańca Ludowego "Perlyna" z Ukrainy.

Zgromadzoną w Parku Wilsona publiczność do tańca porwał jednak zespół "Pith Of Africa" z Kenii, który tańczył przy dźwiękach bębnów.

X jubileuszowy Światowy Festiwal Folkloru "Integracje 2010" potrwa do niedzieli. Międzyczasie uczestnicy festiwalu na Malcie wezmą udział w Turnieju Sportów Tradycyjnych, a w czwartek i piątek wystąpią podczas koncertów we Wronkach i w Swarzędzu. W sobotę na Starym Rynku odbędzie się nauka tańca dla mieszkańców Poznania. "Integracje" zakończą się mszą ekumeniczną, która odprawiona zostanie w kościele Wszystkich Świętych na Grobli, zaś o godz. 21:00 w Dziedzińcu Różanym Centrum Kultury "Zamek" odbędzie się koncert finałowy "Muzyka w Folklorze Świata".

Festiwal "Integracje" odbywa się od 2001 roku i od samego początku jej organizatorem jest Akademia Wychowania Fizycznego. Celem "Integracji" jak sama nazwa mówi jest integracja, ale także pokazanie dorobku kulturalnego różnych państw. W ubiegłych latach zaprezentowały się takie kraje jak Bułgaria, Ukraina, Palestyna, Macedonię, Albanię, Czechy, Litwa i oczywiście Polska.


Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ WIDEO

Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
20

lis

do 23-11-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi branży kamieniarskiej "Stone"
Targi branży szklarskiej "Glass"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Warsztaty kulinarne dla Aktywnych 60+- zdrowy posiłek- jesienne menu

18:30
Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
IX sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

22

lis

17:30
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
"Jesienne warsztaty plastyczne z okazji Dnia Kredki" - dla dzieci szkolnych

27

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: