Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Jedynka" i "siódemka" jeździła przez Głogowską, a Hetmańską tramwaj wahadłowy {FOTO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Jedynka" i "siódemka" jeździła przez Głogowską, a Hetmańską tramwaj wahadłowy {FOTO}
09-08-2010 01:48   Janusz Ludwiczak
Przez cały weekend w związku z remontem torowiska tramwaje linii nr 1 i 7 kursowały objazdem przez Głogowską i Wildę. Wzdłuż ulicy Hetmańskiej, od skrzyżowania z Głogowską do węzła "Traugutta" kursował tramwaj wahadłowy. Mimo informacji o zmianach pasażerowie gubili się i np. na przystanku "Kolejowa" czekali na "jedynkę" i "siódemkę".

W sobotę i niedzielę na ulicy Hetmańskiej, przy skrzyżowaniu z 28 Czerwca 1956 wymieniane były zwrotnice i torowisko. W związku z tym przez cały weekend tramwaje linii nr 1 i 7 jeździły objazdem przez Głogowską, Most Dworcowy i Wildę, zaś ulicą Hetmańską od skrzyżowania z Głogowską do węzła "Traugutta" jeździł tramwaj wahadłowy na linii "W".

Mimo informacji w mediach i żółtych "obwieszkach" na przystankach niektórzy pasażerowie byli nie zorientowani. Były też takie osoby, które na przystanku "Kolejowa" oraz "Głogowska/Hetmańska" czekali na tramwaj linii nr 1 lub 7.

"To tutaj nie jedzie jedynka? Jak to?" - mówili oburzeni pasażerowie spotkani na przystanku "Głogowska/Hetmańska" w kierunku Ronda Jeziorańskiego.
Byli też tacy pasażerowie, którzy nie sprawdzali rozkładu i informacji o zmianach na "żółtym" papierze wywieszonych na przystankach obok godzin odjazdów. Co więcej jakby nigdy nic czekali na swoją "jedynkę" lub "siódemkę", która i tak nie przyjechałaby na przystanek.

Specjalnie dla pasażerów portal lazarz.pl przygotował informator, w którym informacje o utrudnieniach oraz szczegółowy rozkład jazdy linii nr 1, 7 i W.
Ulotki z rozkładami jazdy, mapką i informacjami o zmianach były rozdawane w sobotnie i niedzielne popołudnie wśród pasażerów m.in. na przystanku "Głogowska/Hetmańska".
POBIERZ INFORMATOR PASAŻERA Z ROZKŁADAMI JAZDY (pdf)

Na szczęście koniec utrudnień i od poniedziałku "jedynka" i "siódemka" wracają na stałą trasę przez Hetmańską.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

wrz

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Łazarski pieróg - warsztaty kulinarne dla rodzin z dziećmi
- obowiązują zapisy mailowe: zapisy.klubkrag@gmail.com

30

wrz

20:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal Händlowski - Händel 2021
- Uwertury i Suity
wstęp wolny

01

paź

20:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal Händlowski - Händel 2021
- Bianco e nero
wstęp wolny

02

paź

do 04-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Smaki Regionów
Jesienny Targ Ogrodniczy (02-03.10.)

20:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal Händlowski - Händel 2021
- Da Camera
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: