Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Integracje" rozpoczną się biesiadą w Parku Wilsona - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Integracje" rozpoczną się biesiadą w Parku Wilsona
09-08-2010 01:31   Janusz Ludwiczak
X jubileuszowy Światowy Przegląd Folkloru "Integracje" rozpocznie się w poniedziałek "Biesiadą Ludową", która odbędzie się w Parku Wilsona. O godz. 18 w Muszli Koncertowej wystąpią zespoły ludowe z Białorusi, Bułgarii, Indonezji, Kenii, Ukrainy i Polski.

Koncertem inauguracyjnym w Parku Wilsona rozpocznie się X jubileuszowy Światowy Przegląd Folkloru "Integracje".

"Biesiada Ludowa" zacznie się o godz. 18:00. W Muszli Koncertowej po raz pierwszy zobaczymy zespoły z Kenii, Indonezji i Białorusi, a także z Bułgarii i Polski, w tym gospodarzy - Zespół Tańca Ludowego "Poznań" Akademii Wychowania Fizycznego.

Początki festiwalu "Integracje" sięgają 2001 roku. Od samego początku jej organizatorem jest Akademia Wychowania Fizycznego. Celem "Integracji" jak sama nazwa mówi jest integracja, ale także pokazanie dorobku kulturalnego różnych państw. W ubiegłych latach zaprezentowały się takie kraje jak Bułgaria, Ukraina, Palestyna, Macedonię, Albanię, Czechy, Litwa i oczywiście Polska. "Integracje" potrwają do niedzieli.


Na zdjęciach zeszłoroczna "Biesiada Ludowa" w Parku Wilsona

Fot: Janusz Ludwiczak/archiwum

ZOBACZ TAKŻE: Biesiadny folklor w Parku Wilsona {WIDEO}

ZOBACZ TAKŻE: Folklor w muszli {wideo}

Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
15

lis

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu piosenki obcojęzycznej

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Jak w przedwojennym kabarecie" - spektakl muzyczny dla dorosłych
Scenariusz i wykonanie: Michał Grudziński i Andrzej Lajborek (aktorzy Teatru Nowego). Spektakl w ramach projektu "W Łazarskim Kręg

16

lis

do 17-11-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Hobby" - spotkania ludzi z pasją

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Mamma Mia! Smaczne nuty prosto z Włoch!" - spektakl muzyczny dla dzieci w wykonaniu Teatru Mozaika w ramach projektu "W Łazarskim Kręgu" realizowanego ze środków finansowych Miasta Poznania.
Wstę

19

lis

II Liceum Ogólnokształcące ul. Matejki 8/10
Booktalking

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: