Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Gratowóz przed Areną zbierał problemowe śmieci - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Gratowóz przed Areną zbierał problemowe śmieci
09-08-2010 01:24   Janusz Ludwiczak
Starego telewizora, zużytej pralki i wielu innych odpadów problemowych można było się pozbyć w sobotę. Tym razem Gratowóz odwiedził Łazarz.

Mobilny Punkt Gromadzenia Odpadów Problemowych odwiedził tym razem Łazarz. "Gratowóz" pojawił się w sobotę dokładnie w samo południe na ulicy Wyspiańskiego przed Areną i zbierał od mieszkańców stare telewizory czy pralki i inne problemy problemowe - zużyte sprzęty RTV i AGD, komputery, baterie i akumulatory, lampy fluorescencyjne oświetleniowe, odpady zawierające rtęć, przeterminowane leki, opakowania po farbach i rozpuszczalnikach, resztki farb i rozpuszczalników w opakowaniach, zużyty olej silnikowy, przekładniowy oraz hydrauliczny w opakowaniach, zużyte filtry olejowe oraz zaolejone szmaty i ścierki.

Przez pół godziny, bo na tyle "Gratowóz" zatrzymał się w sobotę przed Areną mieszkańcy dość licznie przynosili stare telewizory, makulaturę, pralki, farby czy rozpuszczalniki. Sporo osób stare śmieci przywoziło samochodami.

W sobotę "Gratowóz" odwiedził nie tylko Łazarz, ale i cały Grunwald. Wcześniej zawitał na Ławicy, Junikowie, Fabianowie, Świerczewie i Górczynie. O godz. 12:30 z ulicy Wyspiańskiego udał się na osiedle Kopernika, pod Stadion Miejski i na Marcelin.

Do tej pory Łazarzanie mogli odwiedzać "Gratowóz" przy zbiegu ulic Jarochowskiego i Palacza. W tegorocznym harmonogramie nastąpiła korekta i "Gratowóz" pojawia się jednak na ulicy Wyspiańskiego, przy Arenie.

Za miesiąc, w sobotę 4 września "Gratowóz" pojawi się na Jeżycach, zaś na Grunwald powróci dopiero 4 grudnia.

Problemowych odpadów, których nie można wyrzucić do kubła na śmieci można pozbyć się codziennie w "Gratowisku", czyli punkcie gromadzenia odpadów problemowych, który znajduje się na Dębcu, przy ulicy 28 Czerwca 1956 r. nr 284 (przy byłym stadionie Lecha). Punkt czynny jest od poniedziałku do piątku od 8:00 do 17:00 oraz w soboty od 8:00 do 16:00 (telefon 61 833 22 12).


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
15

cze

16:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Z Przyrodą Za Pan Brat"- miedzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze.Mile widziane ekipy złozone z dzieci i rodziców lub dziadków. Obowiązują zapisy mailowe:(wysockiwoj@gmail.com). Liczba „rodzinnych z

16

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Portugalia" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
- zapisy w sekretariacie Klubu Krąg lub mailowe: zapisy

18

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert dla dzieci Wujka Ogórka w Ogrodzie Łazarz
- obowiązują zapisy mailowe: zapisy.klubkrag@gmail.com. Wstęp wolny pod warunkiem zachowania przez uczestników zasad przewidzianych w obowiązując

19

cze

do 20-06-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Moto Fest

Park Wilsona
Łazarskie śniadania przy wspólnym stole

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: