Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Marcelin: Droga rowerowa do nikąd - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Marcelin: Droga rowerowa do nikąd
07-08-2010 01:46   Janusz Ludwiczak
Przy ulicy Marcelińskiej znajduje się droga rowerowa. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że prowadzi praktycznie do nikąd. Droga rowerowa kończy się wjazdem na ulicę Marcelińską, przed skrzyżowaniem z Grochowską, a cykliści muszą zwrócić szczególną uwagę, by nie wpaść pod samochód.

Droga rowerowa wzdłuż Marcelińskiej prowadzi najpierw przy chodniku dla pieszych, kończy się jednak przed przystankiem autobusowym przy skrzyżowaniu z Grochowską.

Wydzielona droga rowerowa w pewnym momencie kończy się i prowadzi na jezdnię. Cykliści muszą zwrócić szczególną uwagę, bo mogą wpaść pod jadący samochód.

Zarząd Dróg Miejskich nie pomyślał o wykonaniu oznakowania poziomego - tzn. wymalowania linii na jezdni, tak ja ma to miejsce z drogą rowerową na Moście Teatralnym.

Następnym razem realizując budowę drogi rowerowej wyłoniony w przetargu wykonawca powinien albo zakończyć drogę rowerową na chodniku nie narażając rowerzystów i kierowców na wypadek albo po zakończeniu jej w jezdni wymalować również oznakowanie poziome - tzn. linię na nawierzchni.


Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

lip

10:00
Palmiarnia Park Wilsona
Pokazy filmu "Był sobie las"

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Birdman" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

25

lip

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Kształt wody" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

26

lip

18:00
Kościół Św. Anny ul. Matejki/Limanowskiego 13
Odpust parafialny

27

lip

10:00
Łazarz
"Szlakiem ornamentów Poznania" - wycieczka po Łazarzu
zbiórka pod kamienicą przy ul. Matejki 2 (przy dawnym kinie Olimpia)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: