Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Remont Ronda Jeziorańskiego zamiast latem rozpocznie się wiosną 2011 roku - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Remont Ronda Jeziorańskiego zamiast latem rozpocznie się wiosną 2011 roku
21-07-2010 01:31   Janusz Ludwiczak
Miał rozpoczął się w wakacje, potem mówiło o sierpniu, a teraz mowa o I połowie 2011 roku. O czym mowa? O remoncie Ronda Jana Nowaka-Jeziorańskiego - jednej z kluczowej inwestycji na Euro2012.

Droga rowerowa dookoła, wyremontowane torowisko, perony przystanków dostosowane do pojazdów niskopodłogowych, poszerzone pasy ruchu - tak ma wyglądać wyremontowane Rondo Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

Remont miał rozpoczął się od wakacji, potem mówiło się o sierpniu, następnym terminem był październik. Jednak inwestycja ta przeprowadzona zostanie najwcześniej za pół roku, w pierwszej połowie 2011 roku.

Okazało się, że wycofał się inwestor, który miał przebudować Rondo Jeziorańskiego. Ponadto wynikły problemy z wykonawcą dokumentacji, gdyż zabrakło też na nią funduszy.

Remont Ronda Jana Nowaka-Jeziorańskiego ma zostać przeprowadzony wiosną przyszłego roku. Jednak inwestycja ta zbiegnie się z gruntową modernizacją Ronda Kaponiera. Czy więc czeka nas prawdziwy paraliż komunikacyjny?

Remont Ronda Jeziorańskiego co prawda przesunie się w czasie, jednak inwestycja ta otrzymała decyzję lokalizacyjną dla rozbudowy i przebudowy ronda, którą wydał niedawno Wojewoda Wielkopolski. Koszt inwestycji wyniesie prawie 17 milionów złotych, z czego 12 mln zł pochodzić będzie ze środków Unii Europejskiej.


Komentarze (3)

22-07-2010 09:52:09
Sławek
Ja obawiam się skumulowania w jednym czasie przedłużania PST, remontu Roosevelta i Kaponiery oraz przebudowy RJNR - to będzie paraliż miasta. A jeszcze trochę i nie będzie czasu na ustawianie tych zadań w jakąś kolejkę.
21-07-2010 15:11:50
men32
w takim tempie to oni na pewno wszystko zdążą zrobić na euro2012
21-07-2010 11:54:57
Sławek
Dobra nowina dla mieszkańców. Zgodnie z decyzją OS.v/7684-436/09 inwestor zobowiązuje się do: -ograniczenia prędkości w"rejonie ronda" przez całą dobę do 40 -zmniejszenia udziału pojazdów ciężkich w ruchu o 50% na odcinku Reymonta od Hetmańskiej do ronda, a na "pozostałych odcinkach" o 20 % -cichej nawierzchni . Nie jestem ekspertem, ale mniej pojazdów ciężkich na wymienionym odcinku, oznacza dla mnie mniejszą ich ilość na całej Hetmańskiej, co powinno przynieść odczuwalną ulgę mieszkańcom tej ulicy. No chyba, że to fani hałasu, a o gustach dyskutować nie wypada.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

21:45
Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge" (reż.Baz Luhrmann)
- Łazarski Przegląd Filmowy
wstęp wolny

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: