Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Dziesiątka" wróciła na Wildę. Od soboty tramwajem nie dojedziemy do "Kupca" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Dziesiątka" wróciła na Wildę. Od soboty tramwajem nie dojedziemy do "Kupca"
19-07-2010 16:14   Janusz Ludwiczak
W niedzielę zakończył się remont torowiska na ul. 28 Czerwca 1956 r. Tym samym tramwaje linii nr 10, które przez minione 2,5 tygodnia jeździły objazdem przez Głogowską i Hetmańską powróciły na Wildę. To jednak nie koniec zmian w komunikacji miejskiej. W sobotę rozpocznie się remont torowiska na al.Marcinkowskiego i w okolicach Kupca Poznańskiego. Swoje trasy zmienią m.in. tramwaje linii nr 5 i 13.

W niedzielę tramwaje linii nr 10, które przez minione prawie trzy tygodnie jeździły objazdem przez Głogowską i Hetmańską powróciły na Wildę i kursują już swoją stałą trasą. Zakończył się bowiem trwający od 1 lipca remont torowiska na ulicy 28 Czerwca 1956 r. (pomiędzy Rynkiem Wildeckim, a ulicą Wybickiego).

Natomiast już w sobotę rozpocznie się remont torowiska w okolicach Kupca Poznańskiego. Od 24 lipca do 7 sierpnia wymieniane będą zwrotnice, szyny łukowe i nowa kostka brukowa na al. Marcinkowskiego. Natomiast do 14 sierpnia prowadzony będzie remont torowiska na ulicy Strzeleckiej oraz na Placu Wiosny Ludów - przy skrzyżowaniu z ulicą Strzelecką i Podgórną.

W związku z tym przez najbliższe trzy tygodnie tramwaje linii nr 5 kursować będą objazdem przez Gwarną, Plac Cyryla Ratajskiego, Plac Wielkopolski, Śródkę i Jana Pawła II, zaś "trzynastka" skierowana zostanie przez Towarową i Królowej Jadwigi.

Trasy zmienią także tramwaje linii nr 2, 9 i 16. "Dwójka" i "dziewiątka" kursować będą objazdem przez Towarową, zaś "szesnastka" pojedzie przez Plac Wielkopolski i Rondo Śródka. Ponadto tramwaje linii nr 26 mają zostać wydłużone do al.Marcinkowskiego.

Od przystanku "Wrocławska" w ciągu ulicy Podgórnej, Dowbora-Muśnickiego, Mostem Św.Rocha kursować mają dwa tramwaje wahadłowe linii nr 25 z częstotliwością co 8 minut.

Na razie nie wiadomo jeszcze, czy tramwajowa wahadłowa komunikacja zastępcza zostanie uruchomiona, gdyż problemem jest ruch samochodowy na ulicy Mostowej. Tramwaje typu 105NaDK, które obsługiwać mają linię nr 25 musiałyby jechać pod "prąd". Wiązałoby się to więc ze zmianami w organizacji ruchu dla kierowców.

MPK pod koniec sierpnia (od 21 do 29.08) planuje jeszcze wymianę torowiska w ulicy Dąbrowskiego od skrzyżowania z ul. Roosevelta do Rynku Jeżyckiego.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

wrz

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert "Zielono mi" w wykonaniu Klubu Szyderców Bis

22

wrz

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

24

wrz

do 26-09-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Tour Salon" - Targi Regionów i Produktów Turystycznych
Targi kamperów i przyczep kempingowych oraz wyposażenia
Targ mieszkań i domów (25-26.09.)
9. Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert Dominiki Dobrosielskiej "Moje serce to jest muzyk"
(w przypadku deszczu koncert odbędzie się w sali domu kultury Klub "Krąg")

26

wrz

Koszary Kultury ul. Matejki 62
Babi Targ
w godz. 12:00-15:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: