Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Górczyn, Wilda, Jeżyce i Łazarz zmierzyły się ze sobą w turnieju piłki nożnej z okazji 110-lecia - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Górczyn, Wilda, Jeżyce i Łazarz zmierzyły się ze sobą w turnieju piłki nożnej z okazji 110-lecia
08-07-2010 01:35   Janusz Ludwiczak
Z okazji 110. rocznicy przyłączenia Wildy, Jeżyc, Górczyna i Łazarza do Poznania na boisku Orlik odbył się turniej piłki nożnej pomiędzy dzielnicami.

1 kwietnia przypadła równo 110. rocznica od kiedy ówczesne wsie Jeżyce, Wilda, Górczyn i Łazarz zostały przyłączone do Poznania stając się tym samym dzielnicami.

Z tej okazji, w piątek 18 czerwca na otwartym w maju boisku Orlik na Wildzie, przy V Liceum Ogólnokształcącym rozegrano turniej piłki nożnej o Puchar Komisji Samorządowej Rady Miasta Poznania.

W zmaganiach udział wzięły 11-osobowe reprezentacje ze Szkoły Podstawowej nr 10 (reprezentującej Górczyn), ze Szkoły Podstawowej nr 42 (reprezentującej Wildę), Szkoły Podstawowej nr 71 (reprezentującej Jeżyce) oraz ze Szkoły Podstawowej nr 77 (reprezentującej Łazarz).

Rozegrano w sumie sześć spotkań, składających się z meczy 2x10 min. Łącznie padło 20 bramek.

Zwycięski puchar trafił dla Wildy. Wszyscy młodzi piłkarze otrzymali pamiątkowe medale.

Chcieliśmy się włączyć w te obchody okrągłej rocznicy związanej z przyłączeniem tych czterech dzielnic na takiej płaszczyźnie sportowej. Stąd pomysł, aby odbył się pierwszy turniej piłki nożnej o Puchar Komisji Samorządowej pod honorowym patronatem Pana Prezydenta Ryszarda Grobelnego. Jak widzimy turniej dostarcza wielu sportowych emocji i mamy nadzieję, że na stałe wpisze się w kalendarz imprez sportowych organizowanych dla tych społeczności. Mamy nadzieję, że katalog tych imprez będzie można rozwijać o takie dyscypliny jak koszykówka, siatkówka i być może tenis stołowy. Myślę, że jest to dobra forma kontaktu tej społeczności lokalnej między sobą i oczekiwana przez tych, do których ta oferta jest adresowana, czyli do młodzieży szkolnej - powiedział Wojciech Wośkowiak, Przewodniczący Komisji Samorządowej Rady Miasta Poznania.

Wyniki turnieju
1. Wilda - Łazarz 1:0
2. Jeżyce - Górczyn 1:2
3. Wilda - Jeżyce 2:1
4. Łazarz - Górczyn 5:0
5. Wilda - Górczyn 2:2
6. Łazarz - Jeżyce 2:2

Tabela końcowa:
1. Wilda - 7 pkt (5-3)
2. Łazarz - 4 pkt (7-3)
3. Górczyn - 4 pkt (4-8)
4. Jeżyce - 1 pkt (4-6)


Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

do 03-02-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury "Windoor-Tech" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad

03

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż Wystawy "Prac Malarskich Mieczysława Hofa"
Wstęp wolny

07

lut

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Rok Wodnego Królika - nowy rok chiński" - spotkanie z astrologiem Jackiem Krygiem
Zaprasza Stowarzyszenie Radiestetów im. Czesława Spychalskiego

09

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"4 Oblicza Miłości" - Spotkanie 2: Miłość erotyczna - o silnym podłożu zmysłowym, przeżywana w ciele

10

lut

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Taka miłość w sam raz" - Walentynkowe Show słowno-muzyczne w wykonaniu Mojego Teatru
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: