Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Lepili Chopina i szkicowali plan Rynku Łazarskiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Lepili Chopina i szkicowali plan Rynku Łazarskiego
01-06-2010 23:57   Janusz Ludwiczak
Trzynaście drużyn z sześciu łazarskich szkół wzięło udział w kolejnej edycji "Łazarskiego Omnibusa", czyli turnieju wiedzy o Łazarzu dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. W tym roku motto turnieju brzmiało "W kręgu Chopina".

W piątek, w ramach XXI Dni Łazarza, w Klubie Osiedlowym "Krąg" rozegrano kolejną edycję "Łazarskiego Omnibusa" - turnieju wiedzy o Łazarzu dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Jest to piętnasta albo szesnasta edycja. Dzisiejsi, najstarsi uczestnicy albo dopiero się wybierali na świat, albo dopiero co na nim byli. Początkowo mieliśmy pewne problemy z zapraszaniem drużyn, ale stopniowo udało nam się to na tyle rozkręcić, że już co najmniej od dziesięciu lat mamy zawsze kilkanaście drużyn.
Pytania dotyczą generalnie Łazarza. Oprócz dzielnicy pytania dotyczą tematu wiążącego. Jako, że mamy Rok Chopenowski, pytania dotyczyły Fryderyka Chopina. Młodzież generalnie wykazała się całkiem niezłym przygotowaniem, także możemy być bardzo zadowoleni z poziomu wiedzy naszych młodych obywateli łazarskich
- powiedziała Izabella Wysocka z Komitetu Organizacyjnego XXI Dni Łazarza.

Uczestnicy "Łazarskiego Omnibusa" musieli m.in. podać informacje na temat znanych mieszkańców dzielnicy, rok, w którym oddano do użytku pływalnię w Parku Kasprowicza, nazwy trzech łazarskich ulic, które rozpoczynają się na literę "g" lub "k", a także odpowiedzieć na pytania dotyczące Dni Łazarza.

Jednym z ciekawszych zadań było stworzenie wśród zawodników turnieju projektu wycieczki:
"Wasza szkoła nawiązała współpracę ze szkołą jednego z państw europejskich. Już za kilka tygodni będziecie gościć swoich rówieśników! Waszym zadaniem będzie przygotowanie planu wycieczki po Łazarzu. Pamiętajcie jednak, że Wasi goście nie znają Polski, a tym bardziej Łazarza. Uwaga! Mogą być też problemy językowe. Swoją prezentację zademonstrujcie na scenie" - tak brzmiało zadanie nr 6 dla uczestników tegorocznego "Łazarskiego Omnibusu".

Uczniowie musieli też wykonać projekt pomnika Fryderyka Chopina z masy solnej, a także wykonać rysunek planu Rynku Łazarskiego wraz z nazwaniem ulic od niego odchodzących.

Zadania są zróżnicowane. Są typowo wiedzowe, są plastyczne. W tym roku należało wykonać płaskorzeźbę z masy solnej Fryderyka Chopina, ale było też zadanie polegające na wykonaniu szkicu Rynku Łazarskiego z odchodzącymi od niego ulicami. Powiem, że tutaj kilka problemów było. Z topografii jeszcze co najmniej połowa powinna popracować, ewentualnie obejść sobie dookoła Rynek Łazarski i sprawić jakie tam rzeczywiście są ulice - mówi Izabella Wysocka, instruktor kulturalno-oświatowy Klubu Osiedlowego "Krąg".

Zwycięzcą "Łazarskiego Omnibusu 2010" została reprezentacja ze Szkoły Podstawowej nr 77 zdobywając na swoim koncie w sumie 75 punktów. Natomiast nagrody i wyróżnienia przyznano dla pięciu najlepszych drużyn.

Wyniki końcowe "Łazarskiego Omnibusu 2010":
1. Zespół SP77 - 75 pkt.
2. SP26 drużyna A - 66 pkt.
3. Gimnazjum 51 drużyna C - 60 pkt.
4. SP69 drużyna A - 58 pkt.
-. SP69 drużyna B - 58 pkt.
5. SP26 drużyna C - 56 pkt.
6. Gimnazjum 53 drużyna A - 54 pkt.
7. Gimnazjum 51 drużyna A - 49 pkt.
8. Gimnazjum 53 drużyna C - 47 pkt.
9. Gimnazjum 53 drużyna B - 46 pkt.
10. Gimnazjum 51 drużyna D - 44 pkt.
11. SP26 drużyna B - 35 pkt.
12. Gimnazjum 51 drużyna B - 34 pkt.


Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

paź

do 23-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Poleco" - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska Targi
"Eco-Trends" - targi ekologiczne
ODWOŁANE

23

paź

do 25-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów ZabytkowychODWOŁANE

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Zobacz, posłuchaj, zaśpiewaj, jak ciekawa jest… Wielkopolska!
- spektakl muzyczny dla dzieci w wykonaniu "Teatru Mozaika"

24

paź

11:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 3-6 lat.Akcja twórcza z książką "Ćmony i Smeśki" w ramach 23. Biennale Sztuki dla Dziecka „Spotkanie jako sztuka”
(zapisy na dom.bajek.poznan@gmai

27

paź

18:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Edward Stachura klasycznie i elektronicznie" - recital piosenek E.Stachury w wykonaniu Dominiki Dobrosielskiej i Michała Rukszy w Klubie Krąg
Bezpłatne wejściówki do odbioru w Klubie Krąg od dnia

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: