Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wycięli klony przy skrzyżowaniu Głogowskiej i Hetmańskiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wycięli klony przy skrzyżowaniu Głogowskiej i Hetmańskiej
20-05-2010 06:05   Janusz Ludwiczak
Kilka dni temu wycięto trzy duże klony przy skrzyżowaniu ulicy Głogowskiej i Hetmańskiej. To nie jedyna wycinka, która miała miejsce na Łazarzu. Pod koniec kwietnia wycięto kilka drzew przy ulicy Łukaszewicza. Wycinka spotkała pod koniec ubiegłego roku 20 kasztanowców przy ulicy Hetmańskiej.

Aż od trzech naszych Czytelników otrzymaliśmy informacje o wycinkach drzew, jaka ma miejsce na Łazarzu.

Pod koniec kwietnia na terenie pomiędzy ulicami Łukaszewicza, a Kolejową wycięto kilka drzew, które według naszego Czytelnika były zdrowe.

Osobiście ciekawi mnie przyczyna gdyż drzewa wyglądały na zdrowe oraz czy miały wymagane prawem pozwolenia (ew. czy pozwolenie nie było wymagane w tym przypadku w co raczej wątpię) - napisał na Kontaktową Platformę Czytelników (24@lazarz.pl) Adrian Jasiecki, który przesłał także zdjęcia.

To nie jedyna wycinka drzew na Łazarzu. Na przełomie kwietnia i maja wycięte zostały trzy duże klony na ulicy Głogowskiej, przy skrzyżowaniu z Hetmańską.

Właśnie zlikwidowali moje ulubione wysokie drzewo, które rosło na Głogowskiej naprzeciw mojego okna. Na zbliżeniach widać, że wypuszczało liście i nie było uschłe. Było tam kiedyś więcej drzew, ale część została ścięta kiedy poszerzano Głogowską 20 lat temu, a prawie całą resztę jaką pozostawiono, uschła podczas jakieś ostrej zimy w latach 80. - pisze w mailu do nas nasza Internautka, p. Kasia.

Wycinkę drzew przy skrzyżowaniu Głogowskiej i Hetmańskiej zauważył też inny zaniepokojony nasz Czytelnik:
Ul. Głogowska / Hetmańska. Zostały usunięte ostatnie drzewa na tym skrzyżowaniu. Znikły 3 zdrowe pięćdziesięcioletnie klony. Czy coś będzie w tym miejscu? mmmmmmmmmm chyba nie. Na pewno powstanie tu hotel - dodaje nasz Czytelnik Karol Kroll.

Pod koniec ubiegłego roku wycięto też 20 kasztanowców na ulicy Hetmańskiej, o czym pisaliśmy w artykule: Kasztanowce na Hetmańskiej poszły pod topór.

Jak powiedziała nam Jolanta Szymczak, inspektor nadzoru Zarządu Zieleni Miejskiej Poznań-Grunwald na ulicy Głogowskiej w ramach rekultywacji mają zostać posadzone nowe drzewa. Do końca listopada na ulicy Hetmańskiej posadzonych ma zostać 25 kasztanowców czerwonych celem zrekompensowania ubytku w zadrzewieniu.

Trzymamy za słowo. Informacje o wycince i zdjęcia otrzymaliśmy od naszych Czytelników na Kontaktową Platformę Czytelników (24@lazarz.pl). Dziękujemy. Także Państwo mogą współredagować portal lazarz.pl. Twórz razem z nami - by pomóc innym.


Fot: Adrian Jasiecki (01-04), Kasia (00,05-09), Karol Kroll (10-12)
Zdjęcia przesłane przez naszych Internautów na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Dziękujemy

Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

ZOBACZ TAKŻE: Na Hetmańskiej pojawi się 40 kasztanowców - czat z Jolantą Szymczak z Zarządu Zieleni Miejskiej

ZOBACZ TAKŻE: Kasztanowce na Hetmańskiej poszły pod topór

Komentarze (6)

12-06-2010 06:50:07
Slawek
Janie mozesz podac statystyki wypadkow smiertelnych powodowanych przez auta, pod ktore wyzyna sie nie tylko drzewa ale i cala przestrzen i zestawic je z wyadkami spodowowanymi przez galezie? Zawezac jezdnie, oddzielac ruch aut od chodnikow drzewami, dajacymi przyjemna chlodek dla przechodniow. Wracac do normalnosci. polecam film z TED(Ideas worth spreading James Howard Kunstler - jak Pan redaktor pozwoli to wrzucilbym linka bo wart jest ogladniecia.
11-06-2010 23:22:09
max
Gdzie widziałeś ostatnio sadzone drzewa? Proszę czekam za przykłądami
11-06-2010 23:18:27
jan
zasadzacałą masę nowych drzew wiec w czym problem ?? lepiej aby w momencie jakiejs wichury lub burzy spadlo to na przechodzącego pieszego lub rowerzystę jadącego drogą rowerową ??albo przywalilo w tramwaj??wasza krotkowzrocznosc jest powalająca
21-05-2010 11:57:39
kasia
Kiedyś spędziłam tydzień w Londynie, mieszkając w zdecydowanie nie najbogatszej dzielnicy Kings Cross blisko stacji metra. Ku mojemu zdumieniu do okna hoteliku w brudnym skądinąd nieciekawym centrum miasta zaglądały potężne, szumiące platany, przy których te z naprzeciwka Dworca Zachodniego wyglądają jak gimnazjaliści przy swoim Tacie;). Chodząc po okolicy odkryłam że tych londyńskich platanów, takich wielkich, chyba sadzonych w 19w. jest bardzo dużo; że są piękne, zadbane ale nie poobcinane na zapałkę. Zapewne dba się o nie systematycznie - od jakiś małych 150 lat.. Poczytałam sobie potem coś o zieleni miejskiej w Londynie i wiem, że zjawisko smogu i zanieczyszczenia powietrza było tam już w 1 połowie 19w.,, i że sadzenie drzew i zaprowadzanie zieleni miejskiej miało być remedium na te bolączki. Podsumowując, wiem że nas nie stać żeby z Ogrodu Botanicznego zrobić Regent's Garden czy jakieś Kews, ale być może jednak stać nasze miasto na posadzenie i utrzymanie porządnych dużych drzew. Wygląda na to że platany wytrzymują warunki miejskie dobrze, więc... sadźmy platany! A rzeczywistość jest taka, że teraz zaczynam bać się o te dwa ostatnie platany z Głogowskiej które rosną przy dworcu, bo co będzie jak zacznie się jego przebudowa?
20-05-2010 09:45:12
Slawek
W necie wpisując dawny Poznań można na 2 stronie forum odnaleźć fotki jak wyglądała Głogowska z drzewami - coś nie do wyobrażenia na dzisiejsze czasy.. Mam nadzieję, że starsi mieszkańcy wesprą akcje pokazywania fotek z okazji 100 lecia łazarza i młodsze pokolenie będzie mogło zobaczyć jak kiedyś było milej, fajniej, przyjaźniej i jak mogłoby być nadal, gdyby tylko kasę z budżetu miasta wydawano w sposób zrównoważony na transport, przeznaczając kasę na tramwaje, koleje miejskie, rowery, trakty piesze - a nie faworyzowało się auto, które i w trakcie i po realizacji potrzeby przemieszczania się niekorzystnie oddziałuje na innych. Wybory samorządowe w tym roku.
20-05-2010 08:32:52
alibaba
No co za wandale. No co za ................
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
01

mar

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo ekumeniczne z okazji Światowego Dnia Modlitwy

02

mar

do 03-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Rybobamia" - targi wędkarskie (od 01.03.)
"Look" - targi fryzjerskie
"beautyVision" - targi kosmetyczne

08

mar

do 10-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznańskie Targi Książki
Targi edukacyjne
wstęp wolny

10

mar

Palmiarnia Park Wilsona
Pokaz kotów rasowych
w godz. 10:00-15:00 (wstęp w ramach biletu do Palmiarni)

12

mar

do 14-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Expo" - targi sportowe: bieg | aktywność | motywacja

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: