Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zielona energia i najdłuższy robot na świecie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zielona energia i najdłuższy robot na świecie
20-05-2010 04:22   Janusz Ludwiczak
Targi robotyki, automatyki, energetyki i energii odnawialnej trwają na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Imprezę odwiedził już wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak. W środę na targach Automa zbudowany został najdłuższy robot na świecie liczący ponad 6 metrów długości i składający się z 31 modułów.

Targi "Greenpower" poświęcone są odnawialnym źródłom energii, takim jak wiatr, słońce czy woda. Ekspozycja prezentuje między innymi kolektory słoneczne, farmy wiatrowe, kotłownie na biomasę czy elektrownie wodne.

Z kolei Międzynarodowe Targi Energetyki "Expopower" odbywają się pod hasłem "Przyszłość energetyki - energetyka przyszłości". 200 wystawców z 11 krajów prezentuje swoją ofertę związaną z branżą energetyczną. Na targach nie brakuje stoiska firmy Enea - największego operatora energetycznego w północno-zachodniej Polsce, który dostarcza energię elektryczną do tysięcy mieszkań w Poznaniu, całym regionie, a także na Kujawach, Pomorzu Zachodnim i Lubelszczyźnie.

Podczas targów "Expopower" przewidziano też seminarium zatytułowane "Energetyka jądrowa a gospodarka regionu", którego tematem jest lokalizacja pierwszej w Polsce elektrowni atomowej.

W środę podczas Międzynarodowych Targów Robotyki, Automatyki i Aparatury Kontrolno-Pomiarowej "Automa" zaprezentowano "RoboSnake" - najdłuższy robot na świecie, składający się z 31 modułów, złączonych w jeden szereg. Mechaniczny wąż liczył ponad 6 metrów długości. Do realizacji projektu zgłosiło się w sumie 20 szkół gimnazjalnych i licealnych z całej Polski.
Ponad sześciometrowy robot został zgłoszony go Księgi Rekordów Guinessa.

Drugiego dnia targów ekspozycje zwiedził wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak.

Jedną z ciekawostek targów jest symultana szachowa, której mistrz gra z trzema przeciwnikami na raz. W dodatku dla utrudnienia gry ma zasłonięte oczy.

Targi "Automa", "Expopower" i "Greenpower" można zwiedzać jeszcze w czwartek w godz. od 9:00 do 17:00. Bilety zakupione w kasie kosztują 40 złotych, a po zarejestrowaniu się wstęp jest bezpłatny.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
04

gru

Rynek Łazarski
Otwarcie Rynku Łazarskiego

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: